Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar wygluszyc drzwi wymienic dystanse na mdf i zmaontowac glosniki i zastanawiam sie ktore z tych co podeslalem byly by najlepsze. ten zestaw ze wzmacniaczem chodzi mi o same glosniki tylko ze nie znalazlem aukcji z samymi glosnikami. Bo docelowo bedzie wzmacniacz 4 kanalowy i jakas nieduza skrzynia. radio bym chcial zostawic fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3, nie wiem pod jaki wzmacniacz i czy masz wyjście na wzmak w fabrycznym radiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero co nabylem samochod i sie zarejestrowalem poniewaz mam jeden temat do zrobienia w moim passacie.

Mam oryginalne radio i glosniki jedynie z przodu. Kiepski to duet :(

Dowiedzialem sie ze bardzo popularne jest przekladanie glosnikow z przodu do tylu. Mysle ze zrobie tak samo gdyz moj budzet nie jest powalajacy :)

chcialbym wymienic radio(oczywiscie 1din) i kupic glosniki do przodu wraz z glosnikami w slupki.

Bede takze potrzebowal odpowiednich kabli. Z tego co wiem przy takiej kwocie nie ma sensu kupowac wzmacniaczy,tub itp. bo za ta cene nie ma zbytniego efektu. Ale osobiscie chcialbym aby wszystko jak najlepiej gralo.

Nie mam zbytniej wiedzy jaki sprzet pasuje w oryginalne rozmiary w drzwiach i najlepiej sie sprawuje.

Kwota jaka dysponuje na calosc to ok 1k. z lekkim marginesem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

1. W B5 tweetery zamontowane są w trójkącie gdzie przykręcone są lusteka boczne, a więc nie musisz montować dodatkowo w słupek, no chyba że chcesz.

2. Jeżeli na poważnie chcesz bawić sie w audio to odpuść sobie głośniki w tylnych drzwiach, liczy się tylko przód.

3. 165 mm, taka jest srednica głośników montowanych do B5.

 

Moje zdanie jest takie że jeśli masz około tysiąca to na początek kup sobie jakieś radio, to już jest koszt min 300-400 zł, wygłusz dokładnie drzwi przednie znow ok 300 pln, na koniec ew. podarte oryginalne papierzaki wymień na całe, nie podarte.

 

Na pewno odczujesz różnicę bo wygłuszenie "ponoć" dużo daje.

Nie ma sensu montować jakieś nie oryginalne głośniki bez wzmacniacza, bo będzie tylko gorzej.

A więc albo rób tak jak doradziłem, albo odkładaj pieniążki na większą inwestycję.

Najlepiej gdyby poradził Ci coś kolega @cinul, bo on jest tutaj specjalistą w dziedzinie car audio, ja piszę czysto teoretycznie, za praktykę wezmę się w nie długim czasie.

 

I radzę przeczytać przynajmniej część tematu w którym piszemy, oraz poradnik CA Nazara, będziesz o wiele mądrzejszy, tak jak i ja ;)

 

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim miłego weekendu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszac "slupki" mialem na mysli te gdzie sa lusterka, a co do wzmacniacza to jesli robi dobra robote warto bedzie go kupic. wygluszenie bede sam robil wiec wyjdzie mnie duzo taniej bo za same maty. cena na radio,glosniki i ewentualny wzmacniacz to jakies 1,2k. i dlaczego odpuszczac glosniki w tylnych drzwiach? lepszy efekt jest na samych glosnikach z przodu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, ja mogę pomoc czysto teoretycznie za pomoca wiedzy ktora nabylem czytając wszystkie 43 strony w tym temacie. Koledzy piszą że porządną scene audio tworzy się tylko montując przód, Ty najczęściej siedzisz z przodu i to Ciebie ma zadawalac końcowy efekt. Od jakiegoś czau u siebie na org glosnikach większość gra u mnie na przód ponieważ tył torszke pierdzi i gdy ostatnio ustawiłem balans na 0 to rzeczywiście dzwiek za pleców troszkę denerwuje. Osobiście za audio bedę brał sie u siebie za miesiąc i tak jak Ty bede proszil o pomoc kolegów z forum, bo jesli chodzi o "hardware" to jestem zielony. Czekaj na pomoc Marcina, zawsze doradzi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można zamontować w tylne drzwi ori papierdaki, nie montując tweeterów i odciąć je niżej np.120-160hz i mieć pseudo subwoofer - podbicie niskich częstotliwości. A koledze lukiVW radzę najpierw kupić dobrej klasy radio i podłączyć pod ori instalację. Potem można szukać głośników i końcówki mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skonczyły mi sie oryginalne głosniki ( harczą nawet przy małej głośnosci) w moim passacie B5 (kombi). Zamontowane mam radio Alpine CDA-9812R. Musze zakupić jakies głośniki na przód. Teraz pytanie co w zamian za oryginałki. Od nowych głośników wymagam zeby grały na poziomie oryginałów lub ciut lepiej, chociaz nie koniecznie. Dyskoteki robic nie musze ;) W sklepie z AC u mnie w miescie sprzedawca polecił u-Dimension ELCOMP-6, mówiąc, że te głośniki bedą dobrze grały na samym radiu. Czy to prawda, czy szukac czegos innego?

Edytowane przez kaliniak75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszac "slupki" mialem na mysli te gdzie sa lusterka, a co do wzmacniacza to jesli robi dobra robote warto bedzie go kupic. wygluszenie bede sam robil wiec wyjdzie mnie duzo taniej bo za same maty. cena na radio,glosniki i ewentualny wzmacniacz to jakies 1,2k. i dlaczego odpuszczac glosniki w tylnych drzwiach? lepszy efekt jest na samych glosnikach z przodu ???

 

Zastosowanie głośników inne niż seria, z wygłuszeniem drzwi i pod wzmakiem ale bez suba da ci zupełnie inny efekt niż z ori głośnikami. Mianowicie ... zastosowanie zestawu odseparowanego na wzmaku stworzy ci dobrą scenę ale nie spodziewaj się z tego powodu niskich tonów. Sub w bagażniku jest uzupełnieniem sceny niskimi tonami - wówczas ma to sens. Gwarantuję ci że jak wrzucisz głośniki odseparowane na wzmaku pod wygłuszonymi drzwiami, to będziesz miał wrażenie, że grają dużo gorzej niż seria. Taki zestaw zagra zupełnie inaczej. I jak pisała większość kolegów, którzy zastosowali takie rozwiązanie - nastąpiło rozczarowanie i niezadowolenie. Jeśli chodzi o zastosowanie głośników w tylnych drzwiach, to po wrzuceniu na przód zestawu odseparowanego + ori na tył uzyskasz taki efekt, że tył będzie grał bardzo cicho (sprawdziłem kiedyś u siebie, dlatego tył mam odpięty) i do tego zepsuje całą scenę.

Dlatego taka konfiguracja ma sens:

- dobre radio + wygłuszone drzwi + ori głośniki

- dobre radio + wygłuszone drzwi + wzmak + zestaw odseparowany + sub jako uzupełnienie niskich tonów (o kablach nie wspomnę)

 

Witam. Skonczyły mi sie oryginalne głosniki ( harczą nawet przy małej głośnosci) w moim passacie B5 (kombi). Zamontowane mam radio Alpine CDA-9812R. Musze zakupić jakies głośniki na przód. Teraz pytanie co w zamian za oryginałki. Od nowych głośników wymagam zeby grały na poziomie oryginałów lub ciut lepiej, chociaz nie koniecznie. Dyskoteki robic nie musze W sklepie z AC u mnie w miescie sprzedawca polecił u-Dimension ELCOMP-6, mówiąc, że te głośniki bedą dobrze grały na samym radiu. Czy to prawda, czy szukac czegos innego?

 

Powyżej masz odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kontynuuję wątek. Na przód mam włożone Hertz DSK 165. Na tył oryginały. Wzmacniacz to Ground Zero GZTA 4120 MK2 (napędza przód i bas, tyłu nie da rady do tego podjąć).

 

1. Na co wymienić te Hertze? Chcę coś lepszego, co jednak pójdzie z obecnym wzmakiem? Co polecacie? Byle rozmiar był identyczny jak te Hertze (drzwi wygłuszone)

2. Czy po przerzuceniu Hertzów na tył mogą być one zasilane z radia JVC KW-XR611?

3. Jeśli Hertze przerzucone na tył będą jednak wymagały dodatkowego zasilania, to na co wymienić obecny wzmacniacz? Ważne, żeby był gabarytowo bardzo podobny (mało miejsca)?

4. Najważniejsze: Z głośników wydobywa mi się wysoki ton (przy włączonym radio), zwłaszcza podczas wciśniętego gazu. Brzmi to jak świst turbiny kiedy obok ciebie przyciśnie jakiś TDI...:marecek

Przewody kupowałem z rekomendacji forumowiczów, nie wiem czy położyli je tak jak należy, czyli oddzielnie zasilanie a oddzielnie sygnałowe. Gdzie szukać przyczyny? Może wzmacniacz nie ma styku z karoserią a może nie powinien właśnie mieć?

 

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Skonczyły mi sie oryginalne głosniki ( harczą nawet przy małej głośnosci) w moim passacie B5 (kombi). Zamontowane mam radio Alpine CDA-9812R. Musze zakupić jakies głośniki na przód. Teraz pytanie co w zamian za oryginałki. Od nowych głośników wymagam zeby grały na poziomie oryginałów lub ciut lepiej, chociaz nie koniecznie. Dyskoteki robic nie musze W sklepie z AC u mnie w miescie sprzedawca polecił u-Dimension ELCOMP-6, mówiąc, że te głośniki bedą dobrze grały na samym radiu. Czy to prawda, czy szukac czegos innego?

 

Powiem tak..

Moje experymenty z głośnikami do orginalnego radia skończyły się rok temu.

Przekładając wszystkie (super high-end :) ) głośniki stwierdziłem że największą skuteczność pomimo 5mm mniejszej średnicy mają orginalne głośniki.

Jeżeli słuchasz muzyki z większą ilością basu na "normalnym" radiu bez wzmacniacza to wszelkie "super" propozycje typu DSK itd.

możesz po zakupie wystawić na aukcję....Niestety.

Albo inwestujesz we wzmacniacz + wygłuszenie drzwi ,albo zakładasz zwykłe "papierzaki" i na zwykłym radiu "rusza" drzwiami.

Wybór należy do Ciebie.

Mi szkoda kasy na zachwalane "twarde" głośniki które grają tylko jak dostaną więcej mocy.

Oczywiście kij ma dwa końce...

Papierzaki działają super z "normalnym" radiem, jak potem założysz wzmacniacz to pójdą "w kosmos".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra. Kontynuuję wątek. Na przód mam włożone Hertz DSK 165. Na tył oryginały. Wzmacniacz to Ground Zero GZTA 4120 MK2 (napędza przód i bas, tyłu nie da rady do tego podjąć).

 

1. Na co wymienić te Hertze? Chcę coś lepszego, co jednak pójdzie z obecnym wzmakiem? Co polecacie? Byle rozmiar był identyczny jak te Hertze (drzwi wygłuszone)

2. Czy po przerzuceniu Hertzów na tył mogą być one zasilane z radia JVC KW-XR611?

3. Jeśli Hertze przerzucone na tył będą jednak wymagały dodatkowego zasilania, to na co wymienić obecny wzmacniacz? Ważne, żeby był gabarytowo bardzo podobny (mało miejsca)?

4. Najważniejsze: Z głośników wydobywa mi się wysoki ton (przy włączonym radio), zwłaszcza podczas wciśniętego gazu. Brzmi to jak świst turbiny kiedy obok ciebie przyciśnie jakiś TDI...

Przewody kupowałem z rekomendacji forumowiczów, nie wiem czy położyli je tak jak należy, czyli oddzielnie zasilanie a oddzielnie sygnałowe. Gdzie szukać przyczyny? Może wzmacniacz nie ma styku z karoserią a może nie powinien właśnie mieć?

 

Z góry dziękuję za odp.

 

Ad1. To masz coś nie tak albo nie wiesz czego oczekiwać ... Ja mam identyczny wzmak podpięty na przód pod PB CK6 (parametry bardzo zbliżone do twoich Hertzów) i u mnie jest ok. Piszesz, że chcesz lepsze ale pod jakim względem ??

 

Ad.2 Mogą być zasilane do pewnego momentu, czyli zagrać zagrają ale to już nie to samo co pod wzmakiem

 

Ad3. Nie robi się dwóch scen z tyłu i z przodu, bo zepsujesz cały efekt. A jak już się uprzesz, to odpowiedź masz w Ad2.

 

Ad4. Jak rozumiem obroty silnika - przechodziłem to samo. Masa do akumulatora i problem z głowy.

 

Ps. drzwi wygłuszyłeś dobrymi matami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad1. To masz coś nie tak albo nie wiesz czego oczekiwać ... Ja mam identyczny wzmak podpięty na przód pod PB CK6 (parametry bardzo zbliżone do twoich Hertzów) i u mnie jest ok. Piszesz, że chcesz lepsze ale pod jakim względem ??

 

Ad.2 Mogą być zasilane do pewnego momentu, czyli zagrać zagrają ale to już nie to samo co pod wzmakiem

 

Ad3. Nie robi się dwóch scen z tyłu i z przodu, bo zepsujesz cały efekt. A jak już się uprzesz, to odpowiedź masz w Ad2.

 

Ad4. Jak rozumiem obroty silnika - przechodziłem to samo. Masa do akumulatora i problem z głowy.

 

Ps. drzwi wygłuszyłeś dobrymi matami ??

 

Maty mam Sinuslive, nie takie wcale badziewiaste.

Wymianę głośników na razie tylko rozważam, Hertze są za ostre dla mnie i nijak nie mogę ich wyprofilować na odsłuchu, pewnie to przez słabe radyjo.

 

Rozumiem, że podłączyć aku do blachy czy wzmacniacz do blachy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertze faktycznie są ostre, pisaliśmy swego czasu, że mogą drażnić. Jeśli chodzi o masę to ze wzmaka do akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać jaki zestawic byście mi polecili do paska, mam 2 glosniki orginalne z przodu + te 2 małe, ale zastanawiam się czy ich nie zastąpic. Myślałem nad glosnikami z Hertz-a, ale czy to dobry wybór ? W autku z reguły leci hardstyle, więc przydało by się cos dobrego.. Do wydania mam mniej więcej około 1000zł... Czy jestem w stanie za to kupic 4 glosniki + cos do bagaznika ? Doradzcie co by było najlepiej wrzucic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o masę to ze wzmaka do akumulatora

 

Czy musi (masa) lecieć oddzielnym kablem? Chodzi o to, czy trzeba kłaść dodatkowy przewód przez całą długość auta, czy można ten problem jakoś inaczej rozwiązać....czyżby fachowcy z Lublina (na Północnej) spierdzielili robotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawach z kablami przewód masowy ma zaledwie 1-1,5 m a to zbyt mało na podpięcie się pod aku. Napisz mi jeszcze w którym miejscu masz podpiętą masę do karoserii. Możesz próbować jeszcze podpiąć się z masą pod śrubę od pasa bezpieczeństwa na tylnej kanapie - jeśli to nie pomoże to trzeba inwestować w drugi kabel do aku (koniecznie takiej samej średnicy jak plusowy !!!)

 

czyżby fachowcy z Lublina (na Północnej) spierdzielili robotę?

 

Ja miałem kiedyś tak samo jak montowałem swoje pierwsze CA - od tamtej pory sam robię :) Powinni ci powiedzieć, że występuje taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - jaką głębokość montażową posiadają seryjne głośniki w passacie 3BG ?

 

Jeden mi zaczął harczeć i będę wymieniał na PB S-6C, które mają głębokość montażową 47mm czyli nie za dużo.

 

Nawet jeśli nie trzeba by było chciałbym zastosować dystanse MDF tylko są różne grubości dostępne i nie wiem jakich szukać, a nie chciałbym przesadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu te przystosowane bo passta. Np. TAKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie starsze PB-CK6 na dystansie z MDF'u 30 mm, a głębokość montażowa tych głośników to 61 mm i nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności