Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co moze byc źle podłączone ? To w jaki sposób sie dokłada się głośniki z tyłu jak ich nie ma ? Powiem tak jak teraz jest z przodu słychac basy wszystko itp , jak siąde z tyłu już nie ma tego efektu basu słychać słysze ale nie to co z przodu ,a przeciez powinno byc równomiernie słychac basy itp.. Noi napewno nie odseparowany jest tył z przodem, tylko jak odseparowac nie wiem.. Czy od nowa podłączyć. ? Bo jak słysze potencje w przodzie to jeszcze jakby było tak z tyłu to by było zajebiscie ,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak gra tył bo u siebie nie mam, ale przypuszczam że różnica będzie niewielka - na korzyść przodu (tylne drzwi mają mniejszą objętość i być może radio samo w sobie ma poucinany zakres częstotliwości na tylne głośniki). Tył podłączony jest jak przód - zasilanie idzie do WF a potem do TW. Skoro z przodu poprawiłeś i jest git to popraw w ten sposób tył. Jeżeli masz Gamme to masz wyjście na 4 pary głośników, niezależnie przód i tył. Trochę chęci, miernik albo bateryjka w dłoń i sprawdzaj ten tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mam juz jvc i graja wszystkie, ale co mam z tyłem zrobic jak poprawic , przeciez przy kostce zmieniłem +z- na kablach idących od tylnych głośników nie przednich, noi wtedy z przodu zaczęło ładnie grac ,a z tyłu sie zrobiło to co wcześniej z przodu było .. nOI Mysle co by tu teraz zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nOI Mysle co by tu teraz zrobić

 

podrapać się w głowę najlepiej :D . Zidentyfikuj kable idące do tylnych głośników (raptem 4 kable), potem znajdź + i - dla każdego głośnika niskotonowego i jesteś w domu. Z radia chyba wiesz jakie kable wychodzą ( + i - ).

Po Twoim poprzednim poście wnioskuję, że nadal jest spieprz...ne podłączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że seryjne głośniki z tyłu dają całkiem niezły bas przy dobrym podłączeniu (znów wracamy do tematu dobrych seryjnych papierówek) - tyle tylko że dość twardy i wiadomo że przy ograniczonym zakresie dB. Tak na dobrą sprawę, jeśli będziesz mieć wielki problem z rozpoznaniem co-jest-co - zawsze możesz poprowadzić nową instalację do tylnych głośników, a może to mieć jeszcze jeden plus - kabelki mogą być gdzieś przetarte, przez co robią zwarcie i stąd dziwny efekt. - Sprawdź je w tych gumowych otulinach pomiędzy słupkiem a drzwiami - co prawda nie w Pasku, ale w innym autku miałem kiedyś taki psikus.

 

Jeszcze jedno: nie licz, że ten bas z tylnych głośników usłyszysz z przodu samochodu. Jeśli fader będziesz miał ustawiony na "zero" to na pewno tego nie usłyszysz. Ogólnie tylne głośniki potrzebne są wtedy jak wozisz na tylnej kanapie królową angielską. W przeciwnym wypadku - niewiele wnoszą dla Twojego (jako kierowcy) odczucia muzycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np z przodu siedzi zestaw Morel Tempo 6, a z tyłu średni ton helix dark blue a wysoki ori i powiem wam, o wiele przyjemniej idzie słuchać z tyłu auta muzyke niż z przodu i zastanawiam się, czy zmienić ori na przód wysokie ;P Ale z odpaloną skrzynią to już z tyłu lepiej nie siedziec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie masz tweeter chiński (podróbkę) z przodu od tych Morelków, a on jest gorszy od tych Philipsów VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo pewnie masz tweeter chiński (podróbkę) z przodu od tych Morelków, a on jest gorszy od tych Philipsów VW

a spotkałeś się z podrobionymi morelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duuużo już widziałem podrobionych morelek niestety. Tak samo jak hertzów etc.. niestety chintki wszystko nawijają jak wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duuużo już widziałem podrobionych morelek niestety. Tak samo jak hertzów etc.. niestety chintki wszystko nawijają jak wlezie

z ciekawości spojrzałem i HSK 165 zaczynają się od ok. 800 zł, chyba te zestawy za 300 zł już nie do kupienia, nawet jeśli były to podróbki to i tak warte ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, podróbek coraz więcej stąd śmieszne ceny na allegro - poza tym allegro to właśnie pierwsze/popularne źródło dystrybucji podróbek.

Co do TW w morelkach 6 - temat był nawet na strefacaraudio.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a on jest gorszy od tych Philipsów VW

ja właśnie jestem po wymianie głośników i u mnie akurat oryginalnie tweetrki były blaupunkta.

Teraz mam odseparowany zestaw Tec spl 6/k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie jestem po wymianie głośników i u mnie akurat oryginalnie tweetrki były blaupunkta.

ja już nie pamiętam jakie ja miałem ale chyba philipsy, musiałbym zerknąć

później jak kupiłem znów maskownice na trójkąty to siedziały tam blaupunkty, pewnie zależy od tego gdzie auto było składane lub od roku produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wg Ciebie ile podrobione morele kosztuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od fantazji sprzedawcy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na allegro owszem badziew można kupić i lepiej nie ryzykować, no ale wydaje mi się, że kupując w sklepie gdzie sprzedają tylko iwyłącznie car audio, chinoli nie sprzedadzą, o to mozna powiedziec ze wszystko brali by sprzedawcy z chin byle zarobic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz tweeter 30mm czy 25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep sklepowi nie równy - powiedzmy sobie szczerze. W jednym kupisz w dobrej cenie oryginał, w innym zapłacisz za chinola jak za zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sobie kupić głośniki przód i tył HERTZ EV. Posiadam ori radio które chcę przerobić na usb. Co myślicie o takim zestawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje sobie kupić głośniki przód i tył HERTZ EV. Posiadam ori radio które chcę przerobić na usb. Co myślicie o takim zestawie??

 

dobry zestaw. Co prawda mam radio Pionniera ale woofery mam Hertz EV i oryginalne tweetery do tego założyłem zwrotnice aby sam bass był z woofera. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności