Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

czyli N_I_N_J_A jeśli dobrze Cie rozumiem głośniczki na przód pod 2 kanały wzmacniacza a sub pod mono block z reszty kanałów hmm ale co wtedy z głośnikami z tylnich drzwi ogólnie jak bym miał zmieniać wole zmienić wszystko ;p chyba że Rosa zdradzi mi jak pod moje radio podłączyć 2 wzmacniacze bo na zabudowę sie zdecydowałem http://allegro.pl/passat-b5-kombi-zabudowa-monoblok-rockford-wroclaw-i1702914894.html i będzie to w tym komplecie jest juz wzmak i teraz tak skoro będe miał już bass na jakimś przyzwoitym poziomie to wychodze z założenia ze do drzwi nie są mi już potrzebne tak mocne głośniki więc mógł bym poszukać jakiegoś średniej klasy wzmaka i 2 zestawów (2x woofer 2 razy tweeter 2x zwrotki) do drzwi tyle ze z tego wszystkiego zrobiło mi sie już niezłe zamieszanie do radia moge podłączyć jeden wzmak i to jeszcze jak na razie sam nie wiem jak ;p na razie chce mieć audio na w miare przyzwoitym poziomie bo w planach mam kilka modów mechanicznych i wizualnych więc musze okroić koszta a jak mi sie to spodoba to wtedy radio będzie inne bo to które mam teraz własnie zakupiłem więc szkoda mi go tak szybko zmieniać ;) ta wersja pozostaje mą ostatnią więc jesli mogli byście pomóc głośniczki do 500 zł max za jeden komplet i tak zeby w miare ciągły na radiu a później na wzmaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby głośniki z tyłu psują tylko scenę akustyczną w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, to jak możesz jeden wzmak podłączyć to kupuj dobre 4 kanały ... np TAKI ... potem zestaw odseparowany przedni podłączasz pod dwa kanały ... a ostatnie dwa kanały ze wzmaka mostkujesz i dajesz pod suba ... to byłoby najlepsze rozwiązanie jak nie kupiłeś tego zestawu co podałeś wcześniej ...

Kup samą zabudowę z głośniczkiem bez wzmaka i zrób tak jak napisałem , będzie OK !

 

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

niby głośniki z tyłu psują tylko scenę akustyczną w aucie

dokładnie ...

Z tymi głośnikami z tyłu to tak naprawdę indywidualna sprawa. Jeżeli chcesz żeby dobrze grało , żeby była odpowiednia scena ... to kategorycznie ZABRANIA się używania głośników z tyłu. Natomiast jak chcesz żeby to tylko grało i bez sensu wydawać kasę bo fabryka włożyła 8-12-16 i więcej głośników to odpuść sobie zabawę w CA bo to tylko wywalanie kasy... no chyba, że masz jej jak lodu na antarktydzie to wtedy ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TuRbO4Fun - moim zdaniem nie potrzebujesz dwóch wzmacniaczy. Wystarczy dobry jeden czterokanałowy z możliwością mostkowania wyjść i filtrami górno i dolnoprzepustowymi. Po podłączeniu głośników pod samo radio możesz nie być zadowolony z efektu i szybko zdecydujesz się na wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie będe bo słyszałem głośniczki pod dobrym wzmakiem i bez niego niby prostokątna puszka a tyle radości ;p hehe a powiedzcie mi radio o ilości wzmacniaczy decyduje tylko wyjście (wzbudzaniem) ? czy sie myle ? a w tym przypadku jeśli będe miał już zabudowę to jakie głośniki teraz do drzwi radzicie ? rosa wcześniej pisałeś ze nawet pod standardowe radio da sie podłączyć więcej niż jeden wzmak ,chętnie jeśli nie wymagało by to jakiś dużych kombinacji bym tego spróbował bo wiem że jeśli miał bym pod jednym wzmakiem i przód i sub to nie będe miał pełnej regulacji ;(

Edytowane przez TuRbO4Fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są końcówki RCA które wpinasz w kostkę od MCD (coś takiego) ale tego nie polecam bo traci się dużo na jakości dźwięku ale jak trzeba do trzeba , sam też tak miałem. Jest jeszcze opcja oddania radia do dobrego elektronika który wyciągnie sygnał RCA z radia z jego bebechów. Tak tez ludzie robią jest to dosyć spory koszt 100-200 pln dlatego uważam , że jak się chce mieć porządny dźwięk to i porządne radio powinno być.

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szukam zestawu głośników do mojego paska b5 na przednie i tylne drzwi. Cena do 1000. interesuje mnie dobra moc i czysty dźwięk oraz z tylnych głośników dobry bas. dobrze by było żeby w tej cenie był tez sub i wzmacniacz. Sam nie wiem czy lepiej dać na tył głośniki basowe i zwykle i suba. Proszę o propozycje na zestawy.

 

Moja propozycja:

http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dyst...706617532.html ---- przód

 

http://allegro.pl/hertz-ev-130-13cm-...712064173.html ---- tyl

 

+ jakis wzmacniacz

 

Zaproponujcie mi cały zestaw do 1000

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, poczytaj ten temat i kilka podobnych w tym dziale. Na prawdę takie posty jak Twój pojawiają się tutaj kilka razy w tygodniu. Ciężko jest odpisać to samo kilka razy a wystarczy poczytać.

Szczególnie z tymi głosnikami w tylne drzwi.... poczytaj, poczytaj , poczytaj .. potem zadawaj pytania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki , poszukam moze cos znajde :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pozbyłem się swojego jbl'a, potrzebuje teraz suba. Marcinie, polecałeś mi wcześniej tego hertza ds 250, niestety nie ma ich teraz na allegro. Co jeszcze by podpasowało pod mojego blaupunkta?

 

 

Dla przypomnienia:

-w drzawiach siedzą helixy b62c,wzmak to blaupunkt gta 460 i radio alpine ida-x200

 

Mam na to 3, maks 4 stówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w TEGO zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do rapsów i czasem techniawy dobra jest skrzynia bez br?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia z BR jest do mocniejszego bassu , niższego zejścia . Natomiast zamknięta skrzynia do szybszej muzy, dokładniejszym bardziej punktowym bassem. Co nie oznacza , że nie rzuca mięsem ... ja mam close i spokojnie masaż pleców można sobie zafundować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa a jak ty myślisz? ten sub będzie okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosa a jak ty myślisz? ten sub będzie okej?

 

Będzie ok. My akurat z Piotrem (Rosa) znamy się osobiście - odsłuchiwaliśmy swoje CA na ogólnopolskim a kiedyś Piotrkowi też co nieco pomagałem przy składaniu. Także Pawle akurat do twojego wzmaka będzie jak najbardziej pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn chce w swoim b5 wymienic głośniki i nie wie które sie nadają lepiej ?

http://moto.allegro.pl/ground-zero-gzic-650x-nowe-z-osobnym-tweeterem-i1723904868.html

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-golf-iv-ekskluzywnyzestaw-mdf-200w-gwpl-i1726623606.html

 

Lub jakieś inne jakie polecacie tak do 200-220 zł

 

Pod samo radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod samo radio

 

Z pewnością żadne z tych, ponieważ samo radio sobie z nimi nie poradzi. Poniżej wrzucam ci kilka zestawów mniej więcej w tej cenie jaką przedstawiłeś:

 

POWERBASS S-5C

 

HELIX BLUE 62C

 

PHONOCAR TD-LINE

Signat FURY 216 + kosz zwrotnic

 

Rockford Fosgate Prime R1652-S + koszt zwrotnic

 

Niestety taniej nic lepszego nie znajdziesz pod samo radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dużo dobrych rzeczy słyszałem na ich temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa znalazłem do swojego radio kostke która kończy sie wieloma chinch-ami typu (video1/2 , sub , front L/R , rear L/R , cam ,aux 1/2 itp) więc z tego co dobrze rozumiem jesli chciał bym podłączyć 2 wzmacniacze to musze pociągnąć tylko 1 gruby + z akumulatora zastosować http://allegro.pl/woltomierz-cyfrowy-12v-rozdzielacz-ghost-i1686444486.html i przeciągnąć dalej oraz wzbudzenie z radia też rozdzielić na 2 no i tutaj masa do blachy bądź do akumulatora (w zależności od zapału i chęci ;) do tego 2 wzmak był by taki http://allegro.pl/rockford-fosgate-r300-4-300rms-sklep-mlawa-promo-i1726659874.html i głośniki takie do drzwi przód i tył http://allegro.pl/helix-esprit-e-62c-wymarzona-muzyka-kurier-gratis-i1712168209.html oczywiście 2 wzmak ciągnie przednie i tylnie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli cały czas chcesz mieć przód + tył + sub ? do tego dwa wzmaki ?

 

nie wiem czy czytałeś wcześniejsze wszystkie moje posty bo nigdzie się do nich nie odniosłeś ale ja bym polecił Tobie takie coś

 

- przód

MOREL TEMPO 6 -mogę mieć nówki za 400-500 albo MOREL DOTECH OVATION 6

- wzmacniacz np tego STEGa

ewentualnie GENESIS A5

- tył jakaś ładna dziesiątka - bardzo fajny głośnik .. ja mam taki tylko , że 30cm. Ten głośnik sprzedaje kolega z forum STREFACARAUDIO.pl sprawdzone źródło !!

 

PS zaraz podam linki ....

PS 2 przy takim zestawieniu z GENESIS A5 . będziesz miał sprzęt naprawdę wysokiej klasy i jak wszystko ładnie zrobisz , tzn połączysz , i wygłuszysz drzwi .. delikatnie mówiąc będzie miazga jeżeli chodzi o jakość dźwięku .... powtarzam .. jakość a nie ŁUP ŁUP z drugiej strony wioski :D

 

oczywiście .... ktoś powie ... jednemu może się podobać a drugiemu nie .. DOKŁADNIE ... ale przy zastosowaniu sprawdzonych komponentów zawsze osiągnie się efekt na przyzwoitym poziomie . Natomiast później można się bawić w pro CA zmieniając i szukając idealnego brzmienia dla własnego ucha.... znajomy z pod Lublina (nie przesadzę jak powiem) wydał już kilkanaście tysi , żeby mieć idealny dźwięk dla siebie a i tak jeszcze coś zmienia. To drzwi za słabo zrobione, to to , to tamto ... :D

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności