Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

dls r6a, dego po650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok spoko to co możesz polecić

 

Widzę, że jak się przyszło pomóc w złożeniu całego zestawu to nagle zainteresowanie spadło :takiego To ja zacznę na początek: :hyhy

 

Wzmak do wyboru:

 

Harman Kardon CA 470 - 1000 zł

Powerbass ASA 600 - 999 zł

 

Zestaw przedni do wyboru:

 

Dego ST-650 - 570 zł

Rainbow DL-C6.2 - 549 zł

 

Subwoofer ciśnieniowy do wyboru 2 rodzaje:

 

JL Audio 10WX w boczek - 500 zł

JL Audio 10WX stożkowa - 399 zł

 

Okablowanie:

 

Hollywood 20 mm2 - 149 zł

 

- Na zestaw przedni

Kable głośnikowe OFC 2x 2,5mm - 1,60/szt. (potrzebujesz w zależności od umiejscowienia wzmacniacza około 6-8 mb.)

 

- Do subwoofera

Kabel głośnikowy 2x 4mm - 2,60 zł/szt (standardowo zaopatrujemy się w 2 mb.)

 

Pierścienie dystansowe na zestaw przedni:

 

Dystanse MDF - 20,99 zł kpl/2szt.

 

Maty wygłuszające (potrzebujesz około 10 szt, po 4/5 szt na jedne drzwi)

 

Sinuslive ADM - 11,50 zł/szt.

 

Ceny podałem bez kosztów wysyłki ale w 2500 powinieneś się wyrobić.

Czystego odbioru życzę kolego - podrzuć fotki jak będziesz się bawił w montaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinol, to do mnie? Nie radzę koledze, bo wiedzy zbyt dużej nie mam. Nie chciałbym mu doradzić czegoś za x pieniedzy, jeśli za tą samą kwotę można dobrać lepszy sprzęt.

Sam się zawsze radzę innych, jeśli chodzi o dobór sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cinol, to do mnie?

 

Do ogółu piszę ... chodzi o to żeby więcej osób się wypowiedziało i dało np. jakąś alternatywę do wyboru. Ja podradziłem to, co sam testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam porady i rozwiązania , mianowicie ostatnio w swoim pasiaku robiłem elektrykę szyb z tyły i korzystając z okazji że przy blachach były głośniki postanowiłem je podpiąć po radio.Puściłem kable 1,5mm od słupków do kostki ISO podpiełem pod Pionnera mego i zonk okazuje się ,że jest straszna lipa głośników prawie wcale nie słychać.Używając Fada przód tył w porównaniu z przodem to kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy blachach były głośniki postanowiłem je podpiąć po radio

 

Oryginalne czy może ktoś coś kiedyś zmieniał ??

 

Używając Fada przód tył w porównaniu z przodem to kosmos

 

Nawet w oryginale jest tak, że tył gra znacznie ciszej niż przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul, widzę że znawca w tym temacie, może doradzisz mi kolego coś zamiast moich oryginalnych głośników? Posiadam radio SONY MEX-BT3600U (niedawno kupione) przy którym głośniki oryginalne nie dają ewidentnie rady. Nie chcę tuby, szkoda mi zajmować miejsca w bagażniku. Chcę po prostu głośniki przód i tył. Słucham głównie house, dlatego bass też się dla mnie liczy. Czy np do 500zł kupię dobry zestaw? Co będzie mi potrzebne jeszcze do tego? Jestem laikiem w tych sprawach, ale jeśli prosto napiszesz to powinienem zrozumieć :D Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy którym głośniki oryginalne nie dają ewidentnie rady

 

Szału nie zrobią ale ori głośniki mają coś około 30 W mocy nominalnej natomiast radio nie da ci więcej jak 18-20 W mocy nominalnej i więcej z tego nie wyciśniesz.

Dla poprawienia efektu należy w pierwszej kolejności wygłuszyć drzwi dobrymi matami (koszt na allegro dobrych mat to wydatek rzędu 7-12 zł za sztukę a potrzebujesz około 5 sztuk na jedne drzwi) W drugiej kolejności głośniki w zestawie odseparowanym (woofer + tweteer na zwrotnicy) - pod samo radio standardowo sprawdzony zestaw Helix B 62 C albo Signat H 16 + pierścienie dystansowe do wymiany z plastikowych na MDF 30 mm. Temat rzeka - polecam przewertować kilka stron wstecz a wszystkiego się dowiesz bo praktycznie co 2 strony każdy pyta o to samo.

Jeszcze lepszy efekt uzyskasz zaopatrując się w jeszcze lepsze głośniki w zestawie ze wzmacniaczem i dobrymi kablami. Wówczas odbiór będzie o niebo lepszy niż zestaw pod samym radiem. I musisz pamiętać, że głośników w tylnych drzwiach zazwyczaj sie nie stosuje - grunt to zrobić dobrą scenę z przodu. Do tego zestaw odseparowany gra trochę inaczej niż zestaw oryginalny - bez suba możesz być troszkę zniesmaczony jakością niskich tonów. Ale to wszystko było opisywane w tym temacie - poczytaj wstecz. Moim zdaniem jeśli inwestować już w sprzęt to tylko w połączeniu ze wzmakiem i subem, którego zawsze możesz upchnąć w boczek (są takie obudowy)

Co do kwoty 500 zł to wyrobisz się jedynie z głośnikami na przód i wygłuszeniem drzwi. Niestety to kosztowne hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słucham głównie house, dlatego bass też się dla mnie liczy. Czy np do 500zł kupię dobry zestaw?

zależy dla kogo dobry, w tym przedziale cenowym to aktualnie jest promocja na helixy e136 370 zł, bądź dego st650 500 zł tylko tutaj musisz! kupić wzmacniacz, basu i tak będzie mało, bo go nie uzyskasz tak jak w przypadku suba

także jak nie chcesz tracić grubej kasy to sobie odpuść zabawę w ca... bo jak raz się za to weźmiesz będzie Ci ciągle mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie Ci ciągle mało...

 

święte słowa ... :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie Ci ciągle mało...

Tego się właśnie boję... przypuszczalnie... jeśli możecie ocenić kwotę jaka byłaby mi potrzebna do jako takowej satysfakcji byłbym wdzięczny. Cinul wyliczał kilka str wcześniej że jest to bodajże 2,5k. Cinul, jak to się zachowuje na żywo? Testowałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli możecie ocenić kwotę jaka byłaby mi potrzebna do jako takowej satysfakcji byłbym wdzięczny. Cinul wyliczał kilka str wcześniej że jest to bodajże 2,5k. Cinul, jak to się zachowuje na żywo? Testowałeś??

 

W pierwszej kolejności to ty tu decydujesz jaki budżet chcesz przeznaczyć na zestaw i wedle tej kwoty orientacyjnie kompletuje się sprzęt. Nie ma dwóch identycznych zestawów, ponieważ każdy oczekuje czegoś innego. Przedstawiamy jeden podstawowy wariant i ewentualnie inne (lepsze) rozwiązania. Nigdy nie proponuję czegoś czego nie testowałem, dlatego zawsze proszę aby wątkiem zainteresowało się kilka osób i podzieliło się wnioskami. Do tej pory nikt nie narzekał na złożony przeze mnie zestaw, Chociażby dla Piotrka (Rosa) swego czasu troszeczkę pomagałem gdyż miał dylemat z wyborem. Dlatego on może podzielić się z tobą uwagami na ten temat. I pamiętaj, że warianty które proponuję nie są ostatecznymi, zawsze decyzja należy do ciebie - gdyż jest to moje osobiste zdanie co ja bym kupił będąc na Twoim miejscu w tej danej cenie. Niestety non stop wdrażane są nowe innowacje w tej dziedzinie dlatego to kosztowne hobby jak już pisałem i zazwyczaj ciągle będziesz miał niedosyt "czegoś tam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam do was pytanie.Kupiłem głośniki Hertz do paska zeby je wrzucic na przod,bo stare zaczely niemilo grac,rozebrałem drzwi i niestety natrafilem na problem,który mnie "zieleniaczka" przerasta,jak mam połączyć kostke z dwoma bolcami które wystają z głośnika?Jedną kostke już podpiąłem(tam są dwa + i dwa - sprawdzałem na probowce) obciąłem kostke,zwarłem te plusy i minusy,do głośnika a on nic,może cos źle zrobiłem...podpowiedzcie mi cos jak to ogarnac w taki w miare prosty sposob bo ja sie na tych kabelkach i elektryce kompletnie nie znam,co mam z czym połączyć i gdzie podłączyć.Dzięki z gory za pomoc,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam połączyć kostke z dwoma bolcami które wystają z głośnika?

 

kup sobie takie adaptery i bedziesz miał pozamiatane, dokup dystanse też t tego sklepu i montuj

http://multisort.pl/product/5406.Adapter;glosnikowy;VW;Golf;IV;Passat;Seat;Skoda.html

 

Panowie - chciałbym zakupić coś porównywalnego parametrami do Signata H16, które miałem w pasku ale coś tańszego. co polecicie???

 

z góry dzięki za zainteresowanie

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od niedawna posiadam swoj pierwszy samochod i mam zamiar wlozyc do neigo jakies lepsze audio

kwota w ktorej chcialbym sie zmiescic to ok 2000 zl, muzyka ktorej glownie słucham to rap/muzyka klubowa(energy itp)

jako ze mam w kole butle z gazem, a kolo zapasowe woze w bagazniku i typ nadwozia to sedan nie jestem zbyt przekonany do suba. mysle wiec aby: wygłuszyc drzwi, kupic radio, glosniki na przod,wzmacniacz + okablowanie(kupic wzmak 4-kanalowy aby w pryszlosci ewentualnie skusic sie na ten sub?). mam kilka pytan:

1.czy nie bede mial zbyt malo basu bez suba? czy da rade kupic jakies glosniki przednie ktore potrafia tak nisko zejsc aby nie bylo to tak widoczne

2.czy tweetery w słupkach mozna zamontowac z w tym samym meijscu co standardowe czy nalezaloby cos rzezbic aby syczki byly skierowane bardziej w strone twarzy?

3.jest mozliwosc wsedanie aby zamontowac suba w boczku w bagazniku tak jak w kombi?

4.jestem zielony w te sprawy wiec co jesli chodzi o akumulator? nie musialbym sie martwic ze jesli pogra muzyka 30 min na postoju to nie odpale samochodu?

5. moglby mi ktos polecic przykladowy zestaw ktory by cos zagral, do tej kwoty 2000?(jesli da rade cos konkretnego za mniejsze pieniadze to moze byc, zalezy mi jak na najlepszej jakosći, a nie głosnosci)

Edytowane przez qsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.czy nie bede mial zbyt malo basu bez suba? czy da rade kupic jakies glosniki przednie ktore potrafia tak nisko zejsc aby nie bylo to tak widoczne

Na pewno żadna 16-tka nie zastąpi dobrego SUBA, zwłaszcza przy słuchaniu tego typu muzy.

2.czy tweetery w słupkach mozna zamontowac z w tym samym meijscu co standardowe czy nalezaloby cos rzezbic aby syczki byly skierowane bardziej w strone twarzy?

Jest dłubaniny, ale możesz to zrobić tak jak ja zrobiłem sobie - warto, bo i tak lepsze-większe soprany nie wejdą w fabryczne miejsce z poprawnym ustawieniem.

Soprany moje lewy.jpg

[ATTACH=CONFIG]67364[/ATTACH]

3.jest mozliwosc wsedanie aby zamontowac suba w boczku w bagazniku tak jak w kombi?

Pewnie, że jest, tylko ja nie widziałem dedykowanych skrzyń do sedana.

4.jestem zielony w te sprawy wiec co jesli chodzi o akumulator? nie musialbym sie martwic ze jesli pogra muzyka 30 min na postoju to nie odpale samochodu?

To zależy od wielkości AKU ale z reguły nie ma takich, który nie da się rozładować muzą. No może żelowe, ale to gruba kasa.

 

5. moglby mi ktos polecic przykladowy zestaw ktory by cos zagral, do tej kwoty 2000?(jesli da rade cos konkretnego za mniejsze pieniadze to moze byc, zalezy mi jak na najlepszej jakosći, a nie głosnosci)

I tutaj zaczynają się schodki.

Ja śmiało mogę polecić na przód system DLS R6A, ale bez dobrego wzmaka nie ma co ich montować.

Może poszukaj coś z HERTZ'a (ESK165) i jakieś fajne radio (Kenwood BT-61U).

Można by tak wymieniać, ale raczej za wszystko nie zmieścimy się w 2000zł z wytłumieniem drzwi, okablowaniem itp.

Proponuję zacząć od systemu głośników na przód, wytłumienia drzwi i radyjka , które pozwoli na dalszą rozbudowę systemu.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos zaproponowac jakies dobre maty, radio i glosniki ktore by zagraly pod samym radiem? czy moze lepiej wygluszyc drzwi kupic radio i zostac przy standardowych glosnikach?

 

a moze wygluszyc drzwi, kupic glosniki(np jakeis helixy), radio alpine i do tego:

http://allegro.pl/alpine-ktp-445-zest-zwiekszajacy-moc-radia-i1855158513.html

 

dawaloby to rade?

Edytowane przez qsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nic nie warte.

Jestem zwolennikiem, a nawet fanem ALPINE, ale to niestety nie jest dobry produkt.

Nie ma jak wzmacniacz zasilony konkretnym prądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności