Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem niby jakieś trzy aukcje, ale to wszystko to nieoryginalny badziew, a ja chcę VW...

 

ASO byłeś? na pewno mają jak tak bardzo zależy Tobie na kolorze ...

 

ja u siebie wywaliłem głośnik przed maskownicę i wygląda to zajefajnie ... dodam , że glośnik pomimo walorów słuchowych wart jest pokazania , tzn że b.ładnie wygląda .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie wywaliłem głośnik przed maskownicę i wygląda to zajefajnie ... dodam , że glośnik pomimo walorów słuchowych wart jest pokazania , tzn że b.ładnie wygląda ..

widziałem na strefie fajnie masz porobione:), a zakładałeś jeszcze maskownicę od głośników czy goły jak na zdjęciach masz?

jakie grube dystanse dawałeś, bo ponoć 5 cm wchodzą między blachę a boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem na strefie fajnie masz porobione, a zakładałeś jeszcze maskownicę od głośników czy goły jak na zdjęciach masz?

jakie grube dystanse dawałeś, bo ponoć 5 cm wchodzą między blachę a boczek.

 

mam goły głośnik ... takie MACROMy szkoda chować ... :) pięknie grają i do tego oczka też się cieszą jak je widzą :D

 

co do dystansów to nie wiem ile tam siedzi .. troszkę kombinowałem z dwoma , do tego boczek nie przylega równolegle .. musiałem "dociągać" dodatkowymi śrubami .. jakoś dziwnie wyprofilowane są boczki . Z jednej strony dotykał dystansu a z drugiej odstawał jakiś 1cm. Żeby głośnik ładnie przykręcić musiałem dociągnąć boczek.

 

tutaj fotki .. nie ma końcowego efektu jeszcze poszukam gdzieś powinno być ..

KLIK !

KLIK2 !

KLIK3 !

 

- EFEKT KOŃCOWY Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam goły głośnik ... takie MACROMy szkoda chować ... pięknie grają i do tego oczka też się cieszą jak je widzą

ja raczej maskownice założę boję się, że się zapomnę i przy wysiadaniu obiję głośnik;/

 

co do dystansów to nie wiem ile tam siedzi .. troszkę kombinowałem z dwoma , do tego boczek nie przylega równolegle .. musiałem "dociągać" dodatkowymi śrubami .. jakoś dziwnie wyprofilowane są boczki . Z jednej strony dotykał dystansu a z drugiej odstawał jakiś 1cm. Żeby głośnik ładnie przykręcić musiałem dociągnąć boczek.

nie narzekaj i tak mamy jedne z najlepszych drzwi do audio, co jakby były takie jak w A6, ja bym chyba wcale do tematu nie podchodził:D

 

foty oglądałem już wcześniej zanim sam zabierałem się do wygłuszenia drzwi, z początku myślałem, że nic to nie da, ale efekt jest znaczny mimo, że mamy zamkniętą komorę w drzwiach wygłuszenie musi być.

 

na filmiku jakie cięcie te macromy miały? 63 hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na filmiku jakie cięcie te macromy miały? 63 hz?

 

nie pamiętam ale chyba 63hz/12oct .... ale jak się dobrze wsłucham to nie wiem czy na pełnym paśmie nie grały bo jeszcze suba nie miałem podłączonego a jak basik daje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam ale chyba 63hz/12oct .... ale jak się dobrze wsłucham to nie wiem czy na pełnym paśmie nie grały bo jeszcze suba nie miałem podłączonego a jak basik daje

grunt to dobrze zrobione wrota i dobór klocków, ja mam dego po650 i przy 63hz potrafią też fajnie kopnąć oczywiście nastawy na flat i loudnesy/bbe i inne pierdoły powyłączane.

do pełni szczęścia pozostała aktywka do realizacji:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czytam troche na temat CA i mam zestaw na przod odseparowany Rockford Fosgate Power T2652-S ale bez wzmacniacza i widaje mi sie ze po prostu radio jest za slabe do nich i musze kupic wzmacniacz co doradzice?

Edytowane przez Skoczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 63hz

 

a jakie zbocze odcięcia ? czy na zwrotce odcinane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki masz budżet na ten cel

 

---------- Dodano o 12:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:49 ----------

 

a jakie zbocze odcięcia ? czy na zwrotce odcinane ?

zbocze ustawione na 12oct.

mimo wszystko i tak teraz tnę je nieco wyżej jak mam suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimo wszystko i tak teraz tnę je nieco wyżej jak mam suba.

 

dokładnie .... przykładowo SUB 50Hz/12oct a MID 63Hz/12oct. Powinien być przeskok , ja czasem mam nawet 40/12 i 63/12 ....

jak są za blisko siebie cięte za dużo basu jest i przy dobrym kawałku aż dudni ... każdy głośnik powinien odpowiadać za swoje pasmo dźwięków do którego jest przeznaczony :)

 

---------- Dodano o 13:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:00 ----------

 

musze kupic wzmacniacz co doradzice?
dokładnie tak wzmacniacz jest potrzebny a nawet koniecznydla ich 100RMS . Natomiast samo radyjko daje tylko około 20RMS, więc :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak są za blisko siebie cięte za dużo basu jest i przy dobrym kawałku aż dudni ... każdy głośnik powinien odpowiadać za swoje pasmo dźwięków do którego jest przeznaczony

nic dodać nic ująć:)

 

dokładnie tak wzmacniacz jest potrzebny a nawet koniecznydla ich 100RMS . Natomiast samo radyjko daje tylko około 20RMS, więc ?

musowo, bo nawet nie wie na co stać te głośniki, szkoda ich katować przesterami;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem oryginały nowe u tego gościa - dużo fajnych nowych, ory części ma w dobrych pieniądzach :)http://allegro.pl/show_user.php?uid=11472996

 

I to w takim kolorze, jak potrzebuję :)

 

A głośniki chcę wstawić hertz esk 165, więc jakbym dał na wierzchu, to od razu bym szyby nie miał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A głośniki chcę wstawić hertz esk 165, więc jakbym dał na wierzchu, to od razu bym szyby nie miał

 

żartujesz ? ile te ESK warte są ? 400-500 nówki ? nikt Ci szyby nie będzie bił dla nich ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec jaki wzmacniacz szukać i on ma napędzać tylko głośniki na przód bo już masażer jest z tylu i to dobry:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żartujesz ? ile te ESK warte są ? 400-500 nówki ? nikt Ci szyby nie będzie bił dla nich ....

 

już za 350 zeta można wyrwać nowy zestaw, ale wyglądają festyniarsko i zaraz jakimś wieśniakom na mojej wsi by się spodobały... Poza tym już ktoś wyżej pisał - głośnik jest wtedy bardzo narażony na uszkodzenia (np częste wożenie nawalonych kumpli i po głośniku jest :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym już ktoś wyżej pisał - głośnik jest wtedy bardzo narażony na uszkodzenia (np częste wożenie nawalonych kumpli i po głośniku jest )

od tego są maskownice, nie wiem jakie tam w hertza są, ale niektóre modele mają bardzo ładnie maskownice.

a wyciągnięcie woofera dużo daje, szczególnie średnie tony są lepiej słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hertz'ach są takie siatki, co wyglądają mniej-więcej jak fabryczne.

 

Możliwe, że masz rację - umiem skompletować dobry sprzęt, ale już sam montaż nie jest moją mocną stroną. Tylko przy takim wyciągnięciu głośnika na wierzch trzeba by pewnie usztywnić jakoś cały boczek, nie? Bo jak rozumiem - w takiej konfiguracji głośnik jest przytwierdzony do boczka, a nie do blachy... Ogólnie pomysł godny przemyślenia. Na tył na pewno tego nie będę robił, bo tam ma tylko być cokolwiek 'wydającego dźwięki' dla pasażerów z tyłu. Na przód to zupełnie inna bajka :) Planuję Hertz HSK 165 albo DLS R6A - jeszcze nie wybrałem :) Do bagażnika nic nie chcę wstawiać, dlatego chcę wyciągnąć co się da z głośników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko przy takim wyciągnięciu głośnika na wierzch trzeba by pewnie usztywnić jakoś cały boczek, nie? Bo jak rozumiem - w takiej konfiguracji głośnik jest przytwierdzony do boczka, a nie do blachy

 

nie mocujesz do boczka tylko do dystansu co jest "pod boczkiem" i który jest przykręcony do blachy. Jak zrobisz to solidnie to nie trzeba usztywniać boczka.

 

 

Planuję Hertz HSK 165 albo DLS R6A - jeszcze nie wybrałem Do bagażnika nic nie chcę wstawiać, dlatego chcę wyciągnąć co się da z głośników

 

w takim razie polecam R6A , tylko zmieć gwizdek bo ten seryjny do d*** jest , albo zostaw serie z passka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mocujesz do boczka tylko do dystansu co jest "pod boczkiem" i który jest przykręcony do blachy. Jak zrobisz to solidnie to nie trzeba usztywniać boczka.

 

ale rozumiem, że to ma być jakiś grubszy dystans, niż te z MDF'u sprzedawane na alledrogo?

 

 

w takim razie polecam R6A , tylko zmieć gwizdek bo ten seryjny do d*** jest , albo zostaw serie z passka.

 

przemyślę sprawę i posłucham jak grają te w zestawie. Nie lubię zbyt mocnych wysokich, ale te, co mam w paszczurze fabrycznie, to jakoś cicho IMHO grają... Z resztą wszystko się okaże po założeniu zwrotnic. i tak będę musiał nowe kable kłaść na przód i na tył, więc będzie pole do popisu :)

 

Myślę też cały czas, czy jednak nie dać takiego samego zestawu na tył i wpiąć to wszystko razem pod jakąś fajną czterokanałówkę. Tylko musiałbym do tego radio wymienić, bo moje ma tylko 2xRCA. A w te wszystkie konwertery sygnału wysokiego na niski jakoś do mnie nie przemawiają :)

 

---------- Dodano o 19:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:23 ----------

 

Aaa btw - czy maskownice od gwizdków w tylnych drzwiach też są zaślepione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności