Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

ale rozumiem, że to ma być jakiś grubszy dystans, niż te z MDF'u sprzedawane na alledrogo?

 

tak grubszy jest a o ile to nie powiem bo nie pamiętam już .. ja kombinowałem coś z dwóch dystansów żeby pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, się będzie robić - się zobaczy :) Oglądam teraz póki co różne konfiguracje i czytam o nich w necie. Ogólnie na CA nie chcę wydać więcej, niż 2000 zeta, a audiofilem nie jestem, więc powinienem się zamknąć w tej kwocie. Tak kombinuję, czy na tył nie dać np. DLS C6A. Są sporo tańsze, oczywiście kosztem mocy, gdzie woofer ma tylko 60W rms'u, ale po co więcej dawać na tył? Nie słucham muzyki głośno, ale lubię czyste brzmienie. Do tego wzmacniacz 45W/kanał i jest impreza :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno zasadnicze pytanie po co głośniki na tył? ja bym się w to nie bawił, zapodasz mocny przód, a tył będzie zbędny,

nie zawsze więcej głośników znaczy lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio zawsze ustawiona z faderem lekko na tył. Lubię słyszeć muzykę z każdej strony po równo. Dlatego tył też. A poza tym żeby pasażerowie z tyłu też mogli posłuchać jakiejś muzyczki. Jak gra tylko przód to, żeby oni słyszeli, to muszę dać głośniej radio. Wtedy ja nie słyszę ich i trzeba przekrzykiwać muzykę, a to już się mija z celem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam wylane na pasażerów i wszystko poustawiane pod siebie, moje małpy moja zabawa. zresztą rzadko się zdarza abym kogoś z tyłu woził.

 

Lubię słyszeć muzykę z każdej strony po równo.

ja wolę jak scena jest przede mną, a nie przyklejona do głośników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
budżet ?

 

cos okolo 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik , nie obraź się ale ciężko doradzać komuś coś jeżeli ktoś coś wie i tak lepiej , mnie to już drażni ...

 

Jedna z podstaw CA mówi , że nie wsadza się głośników w tylne drzwi, półki, etc. Robi się solidny przód i suba do uzupełnienia dolnego pasma do bagażnika. Cała filozofia.

 

Doradzanie komuś czegokolwiek na temat CA montażu w systemie 2+2+sub mija się z celem. Czemu ? Już mówię bo czego bym Ci nie doradził to i tak nie spełni swojego CELU ! Nawet jak wsadzisz najdroższy sprzęt 2+2+sub to i tak nie będzie to miało takiego efektu jak 2+sub zrobione porządnie (radio, kable, głośniki, wzmaki , montaż, wygłuszenie)

 

Moja prośba , przemyśl to co teraz napiszę :D

 

Zrób porządnie , powtarzam PORZĄDNIE !! przód plus sub dbając o każdy szczegół, detal przywiązując do wszystkiego wagę. Potem poustawiaj wszystko tak jak należy , tzn odcięcia, korekcje czasowe. Usiądź wygodnie w fotelu kierowcy (bo to ma grać dla Ciebie!) w słuchaj się w muzykę i potem zadaj sobie pytanie ....

 

Czy jest mi potrzebny tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że dopóki nie posłucha dobrze zrobionego audio w aucie nie zrozumie o czym my tu do niego piszemy...

a szkoda, bo po co ma się uczyć na błędach? całe szczęście, że ja miałem fabrycznie montowane z tyłu głośniki(pewnie też bym chciał zakładać:D), no i jak posłuchałem jak to gra z dobrym przodem to od razu odpiąłem kostki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę, że dopóki nie posłucha dobrze zrobionego audio w aucie nie zrozumie o czym my tu do niego piszemy...

a szkoda, bo po co ma się uczyć na błędach? całe szczęście, że ja miałem fabrycznie montowane z tyłu głośniki(pewnie też bym chciał zakładać), no i jak posłuchałem jak to gra z dobrym przodem to od razu odpiąłem kostki

dokładnie głośniki siedzą u mnie też fabryczne z tyłu , bez kostek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że przeczytanie tylu postów stwarza pewną trudność. Pytanie mam proste. Instalacja fabryczna, radio Beta V którego nie zamierzam wyrzucać ze względów wizualnych. Jakie głośniki wstawić bez zbytniego kombinowania, by ładnie grały? Audiofilem nie jestem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozerwały się membrany w wooferach czy chcesz coś lepszego niż oryginalne? bo jeśli to drugie to ciężko zastąpić oryginalne głośniki czym innym jeśli w grę wchodzi oryginalna jednostka(beta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozerwały się membrany w wooferach czy chcesz coś lepszego niż oryginalne? bo jeśli to drugie to ciężko zastąpić oryginalne głośniki czym innym jeśli w grę wchodzi oryginalna jednostka(beta)

 

Nie sprawdzałem, ale ginie mi prawy kanał i wygląda to raczej na głośnik. Generalnie nie musi być jakiś HighEnd, wystarczy by grały nie gorzej niż oryginały. Jeżeli różnica w cenie nie jest za wysoka to mogą być lepsze.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ginie tzn. brak dźwięku, prawy kanał gra ciszej? jeśli membrana jest rozerwana to głośnik powinien "charczeć". Na początek zdejmij boczek i sprawdź w jakim stanie jest głośnik, może po prostu winna jest instalacja, przerwany kabel.

 

Generalnie jeśli chodzi o głośniki to ceny są takie nowe oryginały to koszt ok 190 zł w serwisie i tu jest wszystko plug&play bez zbędnej rzeźby.

alternatywa to gms960xt dochodzi tylko koszt zakupu dystansów i jeśli nie chcesz się bawić w prowadzenie nowych kabli i lutowanie to są specjalne adaptery do fabrycznych kostek ok 10 zł, powinny zagrać podobnie do oryginałów, mocowo jakoś ta beta im podoła. poniżej link do sklepu(są dostępne, bo kupowałem niedawno)

http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze za dosadne wyłożenie teorii budowy dobrego CA :) Nie zwróciłeś uwagi tylko na jeden szczegół w moich poprzednich postach: NIE CHCĘ SUBA/TUBY/ŁUPACZA W BAGAŻNIKU. Poza tym spoko :D

 

Dlatego chcę zbudować możliwie najlepiej grające audio w systemie 2+2. Bez suba. Fabrycznie samochody wychodzą z czterema głośnikami i grają bardzo ładnie (wyjątkiem są chevy, gdzie muzyka nie gra, tylko pierdzi :P ). W marei miałem na przód Rainbow SLC 256 i w bagażniku Rockford P1S4. To wszystko napędzał JBL GTO 5355. Więc nie mów, że nie wiem co to dobre granie :P Z tyłu nie miałem głośników, bo ciężko jest cokolwiek wsadzić w otwory 87mm :P I grało ładnie. Ale pasek ma być autem typowo użytkowym i rodzinnym. Dlatego nie będzie żadnego łupacza w bagażniku. Stąd pomysł na budowanie audio na systemie 2+2.

 

Jak się wkurzę, to kupię oryginalne głośniki VW i na tym się skończy dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi.

 

Des gustibus nondisputandum est! Peace! :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak, że od jakiegoś czasu miałem pęknięty niskotonowy po prawej z przodu. Wymieniłem radio na sony CDX-GT550UI i muzyczka od razu ładniej śmigała, lecz by był ekstra bas, to jest tam opcja RB ENH - Rear Bass Enhancerktóry przenosi bass na tylne głośniki i dobrze wtedy trzęsie budą ale jednak ... jeszcze tego samego dnia łubudu i dziura z tyłu prawego glosnika i dyskoteka zakończona. No cóż, wymieniłem z przodu głośniki niskotonowe HELIX B 62C BLUE a przedni lewy do tyłu na prawo gdzie był pęknięty ;p No i cóż, jeszcze ich dobrze nie przetestowałem, ale fakt jest taki, ze wlasnie myśle, czy kupić te do tyłu co wojtekk dałeś w linku GMS-960XT bo żal spalić oryginały gdyż wątpie, że długo nie pograją bębając, czy również te wojtekk'a glosniki co dal szybko padną?lecz również oczywiście grać te głośniki bez tego "extra basu" też powinny ładnie jak już dacie jakąś oferte ;) chyba, że również helixy do tyłu kupić hmm

Edytowane przez hpnoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RB ENH - Rear Bass Enhancerk

tym zabiłeś te głośniki, wszelkie tzn. dopalacze właśnie ciągną za sobą takie, a nie inne efekty

pisaliśmy już o tym "ekstra bass" jest wtedy jak jest moc czyli wzmacniacz:)

musisz się zastanowić czy chcesz pakować kasę w audio i pomyśleć nad jakimś subem i wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zbudowac dobre audio 2+2 nie chce suba wiec prosze o podpowiedzi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce zbudowac dobre audio 2+2 nie chce suba wiec prosze o podpowiedzi ;p

na dobrym 2+2 się nie znam, bo nigdy nie zaprzątałem sobie tym głowy i dla mnie to strata pieniędzy, zrobisz dobry przód pod wzmakiem, a zagra to lepiej jak 2+2... tyle odemnie, może ktoś coś doda i zaproponuje jakiś zestaw, ja nie widzę w tym systemie dobrego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce zbudowac dobre audio 2+2 nie chce suba

 

ooo właśnie - nie jestem sam :D ale ludki nie rozumieją, że można nie chcieć suba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogłaszam kapitulacje:D zróbcie jeszcze głośniki w półkę..., sory nie wytrzymałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności