Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

no to spoko, wsadze go do kołą zapasowego. pytanie było ... JAKI WZMAK... a nie gdzie mam go umieścić:) ale dzięki za radę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to spoko, wsadze go do kołą zapasowego. pytanie było ... JAKI WZMAK... a nie gdzie mam go umieścić ale dzięki za radę

Odpowiedź otrzymałeś konkretną adekwatnie do pytania.

Widzę, że nie jesteś na forum zbyt długo, więc zaznaczam, że za tego typu "odzywki " w postach może się to skończyć kreseczką.

Ktoś chce Ci dać dobrą radę, a Ty jeszcze najlepiej opluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja palne pytanie na szybką odpowiedź... zauważyłem,że tylne ori głośniki dają dobry bas lecz słabszy dźwięk, więc czy wymiana ich na kolejne dwa takie jak z przodu da efekt czystej gry i rowniez dalej z basem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuje inwestycje w mojego paszczura, chce kupić 4 głosniki montowane do drzwi jakie polecacie?

Max cena to 150 zł.

 

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

 

Koledzy planuje inwestycje w mojego paszczura, chce kupić 4 głosniki montowane do drzwi jakie polecacie?

Max cena to 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź otrzymałeś konkretną adekwatnie do pytania.

Widzę, że nie jesteś na forum zbyt długo, więc zaznaczam, że za tego typu "odzywki " w postach może się to skończyć kreseczką.

Ktoś chce Ci dać dobrą radę, a Ty jeszcze najlepiej opluj.

 

a co Cię w moim poście tak uraziło, że mi grozisz kolego?

ja skomentowałem Twojego posta raczej w żartach.

A Ty się spinasz i mi grozisz jakąś kreseczką...

Chłopie wyluzuj i doradź bo prawdopodobnie znasz się na CA lepiej niż ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce kupić 4 głosniki

 

 

Max cena to 150 zł

 

No to żart ci się udał !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem Helixy Blue 62c w passku na wzmacniaczu - AMA 60+60 - głośniki dopiero przy wzmacniaczu pokazują co potrafią i twierdzenie że uciągną na radiu to chyba opinia tylko dla ludzi którzy nigdy nie mieli doczynienia z prawdziwym dźwiękiem... oczywiście - to też nie jest - PRAWDZIWY dźwięk... ale PRAWDZIWYM za 249 zł (1 para) można go mianować...

 

Zastanawiam się więc nad zakupem tego wzmacniacza lub ewentualnie w podobnym przedziale cenowym - Sony XM-4040 (aby zasilić 4 głośniki) lub Sony XM-6020 aby zasilić tylko przody - co o tym sądzicie ? Jakie macie doświadczenia ?

 

/muzyka dance... słucham głośno ;) - na AMA'ie poznałem moc 'jakiegoś' tam bassu i stwierdziłem że mogę spokojnie obyć się bez subwoofera.../

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam muszę wymienić głośniki w pasku b5 kombi aktualnie gra tylko jeden z reszta coś się stało.... zastanawiam się nad głośnikami :

http://allegro.pl/jbl-cs-6-cs6-cs-6-165mm-najtaniej-koszalin-promo-i1983237718.html

http://allegro.pl/magnat-car-fit-162-uniwersalny-montaz-i1993490703.html

http://allegro.pl/magnat-power-plus-162-wyprzedaz-teraz-107zl-120w-i1984065266.html

mam radio LG LCS310UR ORAZ Wzmacniacz JBL zamontowany pod potężna TUBE JBL P-1500 30cm KTOŚ DORADZI czy warto zamontować któreś z tych głośników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam muszę wymienić głośniki w pasku b5 kombi aktualnie gra tylko jeden z reszta coś się stało.... zastanawiam się nad głośnikami :

http://allegro.pl/jbl-cs-6-cs6-cs-6-165mm-najtaniej-koszalin-promo-i1983237718.html

http://allegro.pl/magnat-car-fit-162-uniwersalny-montaz-i1993490703.html

http://allegro.pl/magnat-power-plus-162-wyprzedaz-teraz-107zl-120w-i1984065266.html

mam radio LG LCS310UR ORAZ Wzmacniacz JBL zamontowany pod potężna TUBE JBL P-1500 30cm KTOŚ DORADZI czy warto zamontować któreś z tych głośników??

 

Wiesz jak wygląda tuba?

 

 

 

Odpowiadam na twoje pytanie: NIE WARTO.

Edytowane przez Sinsemillaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygada tuba to wiem i zapewnia ze skrzynia ma odpowiednie wymiary by wyciagnć z głośnika co trzeba...

a jak zestaw głośników polecisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wygada tuba to wiem i zapewnia ze skrzynia ma odpowiednie wymiary by wyciagnć z głośnika co trzeba...

a jak zestaw głośników polecisz??

 

Tak wygląda tuba:

[ATTACH=CONFIG]72350[/ATTACH]

 

Jaki zestaw polecę? To zależy czego oczekujesz, ile masz pieniędzy do wydania i czego słuchasz.

A jeśli ma być tanio i w miarę dobrze to:

GMS-1765N + GMS-25C, pod radiem jakoś powinny zagrać, ale można z nich dużo więcej osiągnąć, podpinając jakiś skromny piecyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cinul co myślisz o takim rozwiązaniu:

 

na przód Hertze 165 DSK + dystanse MDF + tweetery i w bagażnik subwoofer HERTZ ES 250 (lub POWERBASS P S-10) i wzmacniacz (tylko nie wiem jaki)? Chyba, że coś innego polecasz w tym przedziale cenowym.

 

Radio zamontowane w Passacie: ALPINE CDA-9881R

 

Pozdrawiam

M@rtin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na przód Hertze 165 DSK + dystanse MDF + tweetery i w bagażnik subwoofer HERTZ ES 250 (lub POWERBASS P S-10) i wzmacniacz (tylko nie wiem jaki)? Chyba, że coś innego polecasz w tym przedziale cenowym.

 

Zestaw w miarę rozsądny jak na taki przedział cenowy. Nic nie napisałeś o wygłuszeniu drzwi a to podstawa !!! Jeśli chodzi o zestaw przedni to dorzuciłbym jeszcze VIBE SLICK 6 COMP Będą bardziej miękkie niż Hertz'e.

Co do suba... też nie napisałeś czy chcesz BR czy Closed ? Obstawiam, że zabudowę ciśnieniową. Tu masz do wyboru prócz Hertz'a i PB:

Rockford Punch P1s4-12

u-DIMENSION EL-S104

RE AUDIO RE-10S4

 

Osobiście zawiesiłbym oko na tym ostatnim. Co do wzmaka to tu musisz podać jakiś przedział cenowy i pamiętaj o wygłuszeniu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIBE SLICK 6 COMP

Woofer nie jest zły, ma zejście ale kicka u niego próżno szukać, natomiast tweeter Slicka to porażka totalna (piach, zero deali, nawet jak na przedział cenowy), próbowałem ten zestaw przez 2 miesiące, poszedł na sprzedaż i wcale tego nie żałuję.

 

Na drzwi Passata wystarczy 5-6 mat STP Silver, innych mat raczej bym się nie dotykał (Chyba, że Silent Coat lub Dynamat), zwłaszcza GMS (05,06).

 

Mógłbyś zacząć od jakiegoś ciekawego zestawu na przód, pomyśleć nad ciekawym piecem, a później pomyśleć nad subem.

Żaden głośnik midbasowy nie jest w stanie przetworzyć dobrze pasma subniskotonowego, więc bez suba się nie obejdzie.

Później możesz pomyśleć o jakiejś ciekawej 20cm, np. Vibe Space 8, ale też ciężko powiedzieć czy jego granie Ci się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul dzięki za podpowiedz.

 

Drzwi nie są jeszcze wygłuszone, ale jak będę się zabierał za montaż głośników to zostaną wygłuszone.

Jeśli chodzi o subwoofer to oczywiście zamknięty 250 - 300 RMS.

Co do wzmacniacza - to tu jestem zupełnie zielony. Nie chcę super drogiego i jak wyczytałem z wcześniejszych twoich postów to wzmacniacz 4-kanałowy, żeby podpiąć przednie głośniki i subwoofer.

 

Pozdrawiam

M@rtin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie chciało mi się czytać 23. stron tematu :P

 

Pytania mam dwa, krótko, zwięźle i na temat.

 

Otóż w moim pasku 3B nie ma fabrycznie głośników, a jak wyczytałem na pierwszej stronie tematu - te kratki maskujące są czymś zaślepione od środka.

 

Pytanie no. 1 - czy da się to wydłubać, czy muszę nowe kratki kupić?

 

Z przodu moje głośniki fabryczne się dosłownie rozpadają (pęknięte są zawieszenia membran) i są one fabrycznie a takich czarnych, plastikowych pseudo-dystansach. Plan mój jest taki, żeby to wszystko wywalić i dać dystanse MDF wygłuszone pianką uszczelniającą do głośników w miejscu styku z drzwiami i głośnikiem, ale moje głośniki nie są przykręcone, tylko przynitowane...

 

Pytanie no. 2 - czy po rozwierceniu tych nitów otwory są w tych samych miejscach, co w wersja z przykręcanym głośnikiem i mogę tam normalnie władować wkręta, czy będę musiał przerabiać dystans, żeby trafić w dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż w moim pasku 3B nie ma fabrycznie głośników, a jak wyczytałem na pierwszej stronie tematu - te kratki maskujące są czymś zaślepione od środka.

 

Pytanie no. 1 - czy da się to wydłubać, czy muszę nowe kratki kupić?

Sądzę , że chodzi Ci o tylne drzwi. Jezeli tak, to nie masz nawet instalacji doprowadzonej do tylnych drzwi.

Maskownice są do wymiany na takie "z otworami" , chyba, że masz cierpliwość i czas, żeby przewiercać. :)

ale moje głośniki nie są przykręcone, tylko przynitowane...

To przewierć nity i nowe dystanse przykręć najlepiej na śruby 5-tki z nakrętkami samo-kontrującymi.

 

czy po rozwierceniu tych nitów otwory są w tych samych miejscach, co w wersja z przykręcanym głośnikiem i mogę tam normalnie władować wkręta, czy będę musiał przerabiać dystans, żeby trafić w dziury?

Jeżeli kupisz dystanse dedykowane do tego samochodu (Passat B5, Golf 4) od jakiegoś dobrego producenta, to otwory muszą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Trochę zakręcony dziś byłem - oczywiście chodziło o tylne głośniki :) Instalacji nie mam (wiązek) ale to kij z tym, bo mam konektory do kostek ISO, więc sobie zrobię kabelki :)

 

Z tymi maskownicami to mnie zmartwiłeś, bo spróbuj dostać maskownice w moim kolorze tapicerki i to w dodatku bez całych boczków drzwi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi maskownicami to mnie zmartwiłeś, bo spróbuj dostać maskownice w moim kolorze tapicerki i to w dodatku bez całych boczków drzwi

http://allegro.pl/maskownica-glosnik-vw-passat-golf-seat-skoda-2-szt-i2015579795.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie. Czarne. A ja mam kremową tapicerę :P i tu jest ból :P

 

---------- Dodano o 02:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:12 ----------

 

znalazłem niby jakieś trzy aukcje, ale to wszystko to nieoryginalny badziew, a ja chcę VW... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności