Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

ale cena!! i foto brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale cena!! i foto brak

No cena kosmos, bo bo za troche mniej to kupisz juz zderzak z listwa pod czujniki, ale nie W8, a zdjecie bylo:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kable z przednich czujek przechodzą do kabiny przez obudowę ECU , z tyłu natomiast z lewej strony jest " gumowy dławik " i przez niego przeciągnąłem wiązkę .

W oryginale chyba z prawej strony idzie wiązka tylnych czujników.

Bo tam w nadkolu siedzi moduł PDC:

umbau-04_tn.jpg

 

Ja, podobnie jak MAPET, nie chciałem kaleczyć zderzaka i kupiłem dokładkę.

Ale oryginalne czujniki zakładam (tylko tył bez bajerów).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie chcialem wyswietlacza :) ale skoro zmeisci mi sie w zamykanej popielniczce to czemu nie :D z przodu chce dac czujki w czarnych plastykach z tylu w dokaldce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oryginale chyba z prawej strony idzie wiązka tylnych czujników.

Bo tam w nadkolu siedzi moduł PDC:

umbau-04_tn.jpg

 

Ja, podobnie jak MAPET, nie chciałem kaleczyć zderzaka i kupiłem dokładkę.

Ale oryginalne czujniki zakładam (tylko tył bez bajerów).

 

pozdrawiam

 

Ja mam komplet Valeo a nie oryginał, gdzie musi być centralka z lewej strony , bo inaczej przewody od przednich czujek będą zbyt krótkie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ale jak na razie jestem nie za bardzo zadowolony ponieważ przy cofaniu bardzo często w momencie załączenia pokazuje mi 0.5m i piszczy pomimo iż za autem nic się nie znajduje. To samo z przodem-po ruszeniu czasami także pokazują 0.5m i popiskują. Dodam że przy montażu zwracałem uwagę na strzałki i napis UP. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje- być może są za nisko albo jeśli są zabrudzone tak robią. Jako że jestem w kraju dość specyficznym co do pogody (ISLANDIA) to raczej mija się z celem ciągłe mycie czujników. Teraz muszę się zastanowić co z tym fantem zrobić bo już powoli zaczyna mi to działać na nerwy. Może ktoś ma jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak miałem... odesłałem centralkę do reklamacji, to samo, w końcu odesłałem wszystkie czujniki, sprawdzili mi je i okazało się że kilka z nich miało wady fabryczne, czujniki zostały wymienione i gra gitara

 

mowa o Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktore czujniki macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa cały czas o czujnikach Valeo. Napisałem dzisiaj do nich maila bo qrde teraz wysyłać to wszystko oz ISL to troszkę problem jak dla mnie. Zobaczymy co łaskawie raczą odpowiedzieć o ile wogóle odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz3237

Witam posiadam takie czujniki 3c0 919 275 s , ale nie mam pojęcia do czego pasują? Słyszałem że do audi, vw, skoada, seat, czy może mi ktoś pomóc?

dziękuję

550850126_1

 

550850126

moz-screenshot-1.jpgmoz-screenshot-2.jpg

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

 

Witam posiadam takie czujniki 3c0 919 275 s , ale nie mam pojęcia do czego pasują? Słyszałem że do audi, vw, skoada, seat, czy może mi ktoś pomóc?

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po numerze to będą od passata B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz3237

Witam posiadam takie czujniki 3c0 919 275 s , ale nie mam pojęcia do czego pasują? Słyszałem że do audi, vw, skoada, seat, czy może mi ktoś pomóc?

dziękuję

IMG_0298.jpg

IMG_0303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam takie czujniki 3c0 919 275 s , ale nie mam pojęcia do czego pasują? Słyszałem że do audi, vw, skoada, seat, czy może mi ktoś pomóc?

dziękuję

 

M.in do Passata 3C (B6) , przecież GURAL już Ci odpowiedział .Czy chciałeś potwierdzenia?;)

 

b5abceg4.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie do B6 ,do B5 FL są dużo dłuższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam właśnie zakupiłem czujniki cofania (czekam na dostawę) czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak je rozmieścić na czajnej listwie na zderzaku (4szt) np. zmierzyć ile cm od początku listwy jest do 1-szego czujnika , następnie od 1-szego do 2-giego itd. jak wyczytałem nie będę miał problemu z montażem w listwie w sedanie? (metalowa belka jest poniżej tak? ewentualnie zdjęcie jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam właśnie zakupiłem czujniki cofania (czekam na dostawę) czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak je rozmieścić na czajnej listwie na zderzaku (4szt) np. zmierzyć ile cm od początku listwy jest do 1-szego czujnika , następnie od 1-szego do 2-giego itd. jak wyczytałem nie będę miał problemu z montażem w listwie w sedanie? (metalowa belka jest poniżej tak? ewentualnie zdjęcie jak to wygląda.

 

Nie ma żadnego problemu z montażem czujników w czarnej listwie nakładki zderzaka w sedanie.Zobacz fotki jak jest u mnie post 145.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2363&highlight=czujnik+cofania&page=8

 

EDIT

 

Wymiary montażu czujników .

 

Czujniki tył:

 

pomiędzy cz. wewnętrznymi -445 mm.

pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym -410 mm.

wysokość -565 mm.

 

Czujniki przód:

 

pomiędzy cz. wewnętrznymi -770 mm.

pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym-400 mm.

wysokość - 480 mm.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

ok czekam na wymiary i dziękuje. drugie pytanie ma ktoś może tej firmy czujniki zamontowane ciekawi mnie jak się będą spisywać.

http://www.veba.uk.com/products/reversing.html

no już ni przysłali czekam tylko na info o wymiarach

Edytowane przez kermitbull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze pomalować dwa czujniki chromem ..... czy chrom nie będzie przypadkiem zakłucać pracy czujników ?

 

ze niby jak chcesz pomalwoac chromem, raczej oddac do chromowania... Po chromowaniu plastiku napewno będzie piszczec ze względu ze miedzy chrom i plastik trzeba polożyć miedzianą warstwe.... A jeśli chodziło Ci o pomalowanie farba ala chrom to musisz wziąść pod uwage, ze dobra farba kosztuje ok 300zł za puszke, a to co mozesz kupic w sprary w hipermarkecie nie widziało chromu na oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko a w końcu ktoś z was zamontował czujniki w listwie pod zderzakiem, listwa hokej oryginał VW ?? Jeśli ktoś montował proszę o informację jakiej firmy kupował czujniki i czy działają prawidłowo?? Pytam ponieważ czujniki są w listwie poniżej 40cm od ziemi. Z góry dzięki za informację Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności