Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

...ale to nie jest "Kup teraz". Ciekawe ile w ASO taki moduł? Pytałem się kiedyś o podobny ale do B7 - cena była około 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem możesz zastosować również: 3C0953549AJ, 3C0953549AK.

https://forum.vw-passat.pl/threads/25926-Kierownica-multifunkcyjna-a-zwykła?p=1905280&viewfull=1#post1905280

 

Jeden z nich jest na allegro ale cena zabija.

 

Ok, dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie wiazke poduszki 1K0 971 584 L w atrakcyjnej , jak niegdyś Pamela Anderson, cenie ;) . Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam passat b7 2013 przywiozłem z DE. niestety na kierownicy uszczerbiony przycisk po lewej... joystick... da rade wymienić tylko przycisk czy trzeba całość ? a jak całość to starczy lewa strona czy to jest zespolone z prawą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam passat b7 2013 przywiozłem z DE. niestety na kierownicy uszczerbiony przycisk po lewej... joystick... da rade wymienić tylko przycisk czy trzeba całość ? a jak całość to starczy lewa strona czy to jest zespolone z prawą ?

 

da rade przyciski, całe, polowe, same guziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem i chcę zmienić kierownicę na wielofunkcyjną w Passacie B5 FL 2003 1.8T. Mam przekaźnik 452 do zamontowania, ale okazało się że nie mam miejsca żeby go włożyć... Z tego co rozumiem powinien znajdować się w miejscu 8 i 9 pod kierownicą, ale te miejsca są u mnie puste. Czy to znaczy, że nie mam szans podłączyć tej kierownicy? Czy muszę osobno poprowadzić kable do podłączenia tego przekaźnika ? Proszę o pomoc.

Jestem tutaj nowy i nie znalazłem takiego problemu. Jeśli to złe miejsce na takie pytanie to sory.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sory przekierowało mnie na nie ten wątek, poszukam innego na odpowiednim dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja bym potrzebował wymienić sam przycisk z kierownicy to gdzie tego szukać ? na allegro raczej w całości lewa albo prawa strona... zostaje serwis??

da rade przyciski, całe, polowe, same guziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja bym potrzebował wymienić sam przycisk z kierownicy to gdzie tego szukać ? na allegro raczej w całości lewa albo prawa strona... zostaje serwis??

 

tak , serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z okolic Krakowa

Może mi pomóc w instalacji kierownicy w passacie b6

Oprogramowanie i jakie rzeczy mam kupić itp

[email protected]

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem kierownicę w passacie B7 2014 ze zwykłej bez multifunkcji ze sterowaniem komputerem w dźwigni wycieraczek na multifunkcyjną, i nie udaje mi się jej zakodować. Kierownica nie podświetla się i nie działa klakson.

Pierwszy raz próbowałem robić kodowanie i nie wiem czy robię coś nie tak czy to kwestia niewłaściwie dobranych części.

Wchodzę w VCDS moduł 16 - Kodowanie kierownicy zaznaczam Bit 1 – Multi-Function Stering Whel ….. i dostaje komunikat kodowanie odrzucone Błąd 31: Polecenie poza zakresem.

Kod przełączników na kierownicy 3C8.959.537.D/G

Kod przewodu 3C8 971 584 F

 

Log wygląda następująco:

----------------------------------------------------------------------------------------

Adres 16: Koło kierownicy (J527) Plik etykiet: 3C0-953-569.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C5 953 501 CK HW: 5K0 953 569 AQ

Komponent: LENKS.MODUL 016 0140

Weryfikacja: FF010042 Numer seryjny: 20140314201470

Kodowanie: 4180050001

Kod serwisu: WSC 00015 115 00001

Zbiór danych ASAM: EV_VW360SteerWheelUDS A03004

ROD: EV_VW360SteerWheelUDS.rod

VCID: 70E4C3EFABA068C119-8024

Nie znaleziono błędów.

---------------------------------------------------------------------------------------

Może ktoś będzie miał jakiś pomysł jak to uruchomić.

Pozdrawiam

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zabieram się do zmiany kierownicy ze zwykłej na multi-funkcje. Zakupiłem kierownicę z przyciskami i muszę kupić wiązkę pod poduszkę tylko o jakim oznaczeniu (dodam iż stara posiada nr 1K0.971.584), natomiast moduł pod kierownica ma oznaczenia o nr VW 3C0 953 549 L. Czy ten moduł obsługuje multi-funkcje i czy wiązka o nr (7P6971584B TOUAREG) bądź wiązka o nr (1K0971584C ) będzie pasowała do tego zestawu. Passat B6 2.0 TDI 2007r kierownica trójramienna

kierownica.jpg

Edytowane przez Misiek6548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciejL:

A spróbuj kodowania: 0182050001

 

@Misiek6548:

Według katalogu numer wiązki to 1K0971584C. Co do modułu to ten podany 3C0953549L nie obsługuje MFSW więc musisz go wymienić. Tu masz listę modułów: lista

Dla kierownicy z 8 przyciskami "LIN version" musi być "1.3", a dla 12 przyciskowej "2.0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nTomek mam rozumieć ze wymiana modułu na np 3C0 953 549 K i wiązki nr 1K0971584C załatwi sprawę i pozostanie mi tylko kodowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Ktoś wie gdzie mogę dostać taki moduł do mk7 kierownicy aby ja do b6 założyć ??

ef8e24fe2719bd69c1d5a2ed7f7173e8.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz to zdjęcie - może będzie łatwiej ustalić co to za wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, widziałem że Marcin(Major) na forum tourana ogłaszał się sprzedaje zestawy gotowe do montażu kierownicy z B8, gulfa 7 itp. wrzucał tutaj film że z kiery działa też obsługa ccs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka mi się przydarzyła z multifunkcją dzisiaj....

 

samochód stoi w garażu i generalnie jest wszystko ok. Dziś zostawiłem go na powietrzu/słońcu jakieś 2-3 godziny - temperatura powietrza na zewnątrz 24 więc tragedii nie ma. Generalnie zanim zgasiłem auto wszystko działało poprawnie. Po powrocie do auta nie było jakoś masakrycznie nagrzane... było znośnie. Odpalam auto a tu sterowanie radiem, komputerem, klakson, łopatki biegów nie działają (poduszka ok, światła, kierunkowskazy, wycieraczki ok). Gasze, wyciągam kluczyk, zamykam, ponownie wszystko - nic nie pomaga. Po przejechaniu paru kilometrów, gdy w aucie się trochę schłodziło kierownica zaczyna dawać oznaki życia, sterowanie komputerem zaczyna raz działać raz nie, klakson dalej martwy ze swojego przycisku, ale za to trąbi z manetki sterowania radiem - strzałka w prawo, strzałka w dół gasi podświetlenie kierownicy itp...... jak wjechałem do garażu kilka minut i wszystko działa poprawnie łączenie z klaksonem - wszystko pod właściwymi przyciskami... trochę szczęka mi opadła.... zwłaszcza gdy na drodze koleś przede mną się zatrzymał i magle zaczął cofać..... ja na klakson a tu martwa cisza.... szok....

 

nie podłączałem jeszcze kompa więc nie wiem czy jakieś błędy się zapisały, potem sprawdzę, ale rozmawiałem z romeo9999 (ogromne dzięki za wskazówki) i najprawdopodobniej jest coś nie tak z elektroniką w samej manetce/manetkach. Nie wiem czy komuś się coś takiego przytrafiło, ale przypuszczam, że mój wyraz twarzy był bezcenny gdy ten koleś na mnie cofa, a ja próbuje trąbić... na szczęście w ostatniej chwili zauważył mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wie gdzie mogę dostać taki moduł do mk7 kierownicy aby ja do b6 założyć ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

w QR kodzie masz maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mogę wymienić poduszkę kierownicy jak była jednostkykowa na poduszkę gdzie są 2 kostki do podpiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie tylko całość mi by wystarczyło wymienić sam guzik :) lewo prawo góra dół .... ktoś coś ???przyciskiiii.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności