Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem pełen podziwu dla wyniku 1400km. Zwłaszcza przy dzisiejszym kursie paliwa.

Mnie niestety nie udaje się wyjść ponad 1000km

 

może dlatego ze masz ciężka nogę a tempomat nie potrzebuje duszenia w podłogę, w b6 dodatkowo 6 bieg tez na pewno cosik daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w granichac 800 km, glownie po miescie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zalaniu 46l ON w baku było jeszcze jakieś ~7 litrów przed stacją zapaliła się rezerwa, po zalaniu wskazówka zatrzymała się na ostatniej kresce przed fulem. Później trasa jakies 250 km w jedną stronę spalił wg. kompa 5,3 ale przy jeździe spokojnej 130 to max był bo jechaliśmy na 2 auta i w drugim nie za bardzo rozgarnięty kierowca był i trzeba było jechać spokojnie. Z powrotem troszkę szybsze tempo średnia prędkość z kompa to 73 km/h i spalanie wyszło 5.9. na tym całym tankowanie czyli +/- 53 litry zrobiłem 770 km do zapalenia się rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

może i jest to możliwe na 60 litrowym baku, ale przy prędkości maksymalnej 80 km/h i nie przekraczaniu obrotów 2000. inaczej w to nie uwierze

 

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

może dlatego ze masz ciężka nogę a tempomat nie potrzebuje duszenia w podłogę, w b6 dodatkowo 6 bieg tez na pewno cosik daje

może i jest to możliwe na 60 litrowym baku, ale przy prędkości maksymalnej 80 km/h i nie przekraczaniu obrotów 2000. inaczej w to nie uwierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i jest to możliwe na 60 litrowym baku, ale przy prędkości maksymalnej 80 km/h i nie przekraczaniu obrotów 2000.

oraz z doczepioną linką do poprzedzającego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 km do zapalenia się rezerwy.głównie trasa 90 km w 2 strony(do pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rezerwa jest chyba 6 litrów. Czyli kolo 100km powinno się na tym zrobić. Oczywiście ON. :P

 

 

Ostatnio sprawdzałem, jak zapaliła mi się rezerwa, to przejechałem jeszcze 50 km i jak sprawdzałem VAG-iem ile paliwa mi zostało, to pokazało mi 4 litry.

W trasie udało mi się na jednym zbiorniku przejechać 1130 km, z czego 100 km na rezerwie.

Samochód załadowany (4 osoby+bagaż+klimatyzacja)

Edytowane przez Markowski.mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na zbiorniczku po mieście 80% i reszta prawi trasa robie jakies 550 km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broda - ty masz przynajmiej moc a u mnie spalanie bardzo podobne i bez mocy to jest dopiero porazka. Na calym zbiorniku 60L tak daje rade w trasie ok 700-800km max oczywiscie przy spokojnej jezdzie do 130km/h pozniej to juz historia :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pełnym baku zrobię coś w granicach 1000 - 1100 km, przy spalaniu 5,5 l/100km :D więc całkiem konkretny dystans za 250 PLN :D pozdraVWiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 na połowie baku przeszło 1100 do dolnej kreski rezerwy, tak wygląda to u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 550 - 650 na jednym baku głównie miasto zobaczymy jak to będzie wyglądało na trasie śląsk - wybrzeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wróciłem znad morza łącznie 1190km, zrobiłem to na jednym baku:D średnie spalanie 5,5l cała trasa na klimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% trasa ( dynamiczna jazda + klima ) drugie 50 % po Łodzi. 800 km w momencie zapalenia się rezerwy. Na stacji zatankowałem 55l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 1300 km na pełnym baku. Trasa Olsztyn- Świnoujście, troche miasta, i powrót do Olsztyna. komputer pokazał 5.4 litra/100km. . srednia predkosc 90-100-110. od szczecina juz lecialem powyzej 120. mysle ze to dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem awx-a (przez 9 lat) - średnio w temperaturach dodatnich spalanie wynosiło 5,6-5,7 l/100km. W zimę 0,3-0,4 l więcej. A moja noga nie należy do lekkich. Nie będę tu pisał o żadnych rekordach itp. ale o średniej z całego okresu - czyli ok. 1000km do zaświecenia żebraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 V6 AKN 150KM, nie wiecej jak 600KM, tryb mieszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu trasa do Niemiec, przed wyjazdem zalany po korek i po dojechaniu na miejsce wybrałem się na stację z czystej ciekawości.Na 893KM weszło 42l ON, MFA pokazał średnie 4,2l a faktycznie wyszło 4,7l przy spokojnej jeździe non stop na trasie ok 120km/h we dwie osoby na pokładzie i lekkim bagażem..

Parę dni temu znowu zalany po korek, przejechana trasa ok 410km przy naprawdę ostrej jeździe i reszta po mieście ok 450km też dość ostro butowane po zaświeceniu się żebraka, zjazd na stację i weszło 65l na 863km. MFA pokazał średnie 7,0l a faktycznie wyszło 7,5l

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto:

 

-przewaznie 450 mil (724km)

-najwiecej bylo 520 mil (837km)

 

Trasa:

-przewaznie 530 do 550mil (853km do 885km)

-najwiecej w drodze do polski 580mil (933,5 km)

 

Tak wiec najmniejsze spalanie bylo okolo 6L/100km

Przecietne na trasie to 6,5L-8LL/100km

na miescie to 8L-10L/100km

Najwiecej ponad 20L/100km podczas ostrego katowania az korek od wyrownawczego wystrzelil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
calkiem niezle,naprawdę.......ale sprawdz czy jak auto ci spawali z dwoch, to czy ci nie dospawali o jakies 10 litrów wiecej baku

 

Możesz nie wieżyć. Może i FIS-a nie mam ale z obliczeń mi tyle wyszło. Zresztą kombinujący wiedzą, że przy dobrym laniu wchodzi około 70 l ropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności