Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

1.8T AEB '96

Na pełnym baku 62L (tylko verva 98, bez klimy, po mieście i na trasach) zrobie 600km ale bez użycia turbiny która mi się włącza od 4200 obr/min a z turbiną do 150-200km mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 km, AHU 90 KM , to autko w trasie nie spali wiecej jak 5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość benio

Normalnie latem po mieście na 800 km zbiornik ,ale ostatnio po zaśnieżonej wawie pobiłem rekord 650 km ale jeżdzi się jak po plaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trochę więcej niż połowie baku(wiosna) swoim autem zrobiłem 770km tzw trasa na litwe i z powrotem auto zalane do pełna i pare razy odpowietrzane tak żeby jak najwięcej weszło, wskazówka spadła minimalnie pod pół baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze cię zasmucić bo to drugie pół baku które ci pozostało może ci nie starczyć nawet na połowe tego co przejechałeś ;] Passaty tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dotychczasowy "rekord" na trasie 921 km, na pełnym baku tankowanym w Polsce do zwykłego odbicia pistoletu (bez odpowietrzania), jazda NIE-emerycka :) spalanie wg kompa śr. 6.8 l/100km

 

W stronę powrotną, na paliwie Niemieckim, miałem wrażenie, że przejadę więcej km, ale wolałem tego nie sprawdzać na trasie, coby nie mieć niespodzianki w szczerych polach...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracałem z Monachium do domku na baku przejechałem 1140 km tempomat 100km/h zużycie ok 5,5 litra na 100 Km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio swoim 1.9 90KM przejechałem 800 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pojemności jest bak w B5?

Moim B6 (bak 70l) robię ok 1 150 km w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 pojemność baku z rezerwa 62litry w tym 7litrow rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja laten na baku robię około 1100-1200 km natomiast zimą to juz jest niestety ok 900 km w stylu mieszanym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym 7litrow rezerwy

 

Gwoli ścisłosci 8 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy to robicie ale ja zrobię do zaświecenia rezerwy 750 km ( trasa mieszana ) i na trasie to maks 850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na trasie nocą wyłączona klima i jazda emerycka - 1140 km. A normalnie ok 800 - 870 cykl mieszany. I średnio się tym przejmuję - widać tyle musi palić, by jechał. A z klimy rezygnować mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio sprawdziłem przez miesiąc jedząc tylko odcinki 3 do 5km w te mrozy pali jak smok na 220km zatankowałem dziś 21,85 masakra hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych mrozach na zbiorniku do zapalenia się rezerwy 750 km z tego połowa to trasa a druga połowa bardzo krótkie odcinki 3-8 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj zapaliła się rezerwa przy 820 km. Jak jest cieplej to rezerwa zapala się przy około 900 km. W większości dojazd do pracy około 22 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie widze ze rekordzisyów nie brakuje, mysle ze jak pasio trzyma sie w 8 litrach przy mieszanej jezdzie to jest oki. Obecnie smigam na oranżadzie i wydaje mi sie ze mniej pali, ok 7-7,5litra automat AFN. Najlepszy moj wynik 5,7l trasa 830km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszący o spalaniu zostali nagrodzeni ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nie znających podstaw matematyki: passat spalał 5.5l/100, pojemność baku ok 62l więc przejechałbym 1100km ale byłbym idiotą zapowietrzając cały układ, gdybym chciał "przejechać" cały bak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności