Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to mnie troszkę przestraszyłeś. No ale jeszcze niczego nie próbowałem aby te spalanie zmniejszyć. Wymienie olej i filtry a potem dalej bedę szukał. A co sądzice o oleju mobil1 10w40 przebieg 230000, nie wiem co wcześniej było lane. Ale nie ma co oczekiwać że będzie on palił 5 litrów skoro waży ponad 1,5 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agniazd

ja własnie mam zalanego mobilem 10w40. Przebieg 240 000 km. Nie cieknie. Ale chodzic nie chce jak widzisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dużo zależy od stylu jazdy.Mój Passat na trasie pali mi pomiędzy 5,2 a 5,5l./prędkość na prostych ok.120km/h,przez wioski ok.90km/h-mam CB/.Fakt,bez szaleństw,jeżeli chodzi o ciągnięcie na biegach/2.500obr.-zmiana biegu/.Czasami pociągne do 4 tys.obr.-dla dobra turbinki.W mieście spalanie ok.6,5-7l.Jeżdżę od zawsze na Mobilu 10W/40,wymieniam co 10tys.km.przebieg 235tys.km.Wydaje mi się,że Twój Passacior "troszeczke" za dużo pali.

 

Na początek to poczytaj na forum o PSJ, eksploatacji TDI w temacie jego spalania i użytkowania turbiny a może jakieś pomysły na zmniejszenie zużycia przyjdą ci do głowy.

Ja poczytałem i nie żałuję. Pali 1 litr mniej w mieście i trasie a mam tptronica

Paweł, o co chodzi w tej eksploatacji?Jak możesz wlej link.Z góry wielkie dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alekgora

ja sie dzis przerazilem wyszlo mi spalanie ok 13l/100km, mam automat ale glownie smigam do pracy bez szalenstw i korkow rowniezczyli ok 3km w jedna strone i z powrotem po miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

Mój AHU pali w trasie 4,5l w mieście ok 6l

Twoje spalanie mnie przeraża..... :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sie dzis przerazilem wyszlo mi spalanie ok 13l/100km, mam automat ale glownie smigam do pracy bez szalenstw i korkow rowniezczyli ok 3km w jedna strone i z powrotem po miescie

 

a ile bys chcial zeby ci palił ??? 5 litrow ??? marzenia

nie dosc ze masz automata to robisz 3 kilometry w jedna strone.

na dobra sprawę to silnik nie zdarzy się jeszcze rozgrzać a ty już go wyłączasz, to jest całkiem normalne spalanie

 

 

a co do eksplatacji to proponuje zmianiac filtry (paliwa powietrza) i roznica powinna byc w spalaniu.

filtr powietrza proponuje zmieniac dwa razy na wymiane oleju, wtedy przeplywka ma rajskie zycie.

 

pozdrawiam passatomanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój AHU pali w trasie 4,5l w mieście ok 6l

to strasznie ci zlopie moj w miescie 4,5 a w trasie 2 :crazy:

 

a tak powaznie to podepnij pod kompa i zobacz jaka podaje temperature silnika ja mialem podobny problem i identyczne spalanie uwalony byl termostat choc na zegarach nie bylo zadnychwachan temperatury a w vagu pokazywal 70pare stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mieście ok 6l

 

po co pisać takie brednie nie czaje auto 90 koni masa prawie 1,5 tony ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha
to strasznie ci zlopie moj w miescie 4,5 a w trasie 2 :crazy:

 

a tak powaznie to podepnij pod kompa i zobacz jaka podaje temperature silnika ja mialem podobny problem i identyczne spalanie uwalony byl termostat choc na zegarach nie bylo zadnychwachan temperatury a w vagu pokazywal 70pare stopni

 

tu się zgodzę:).. coś ostatnio wskazówka szaleje od temperatury silnika, więc termostat może być walnięty :655:

 

Napisałem ile mi pali i nic więcej:cool:

 

Po co miałbym kłamać??

Rekord w trasie do UK to 3,8l/100km na pełnym zbiorniku 62litry zrobiłem 1600km.

Co prawda styl emeryta z małym przeciągnięciem przez 10km

 

Pozdrawiam niedowiarków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalałem passiora do pełna. Trzy tygodnie jazdy we Wrocławiu a spalanie 6l/100km. W trasie miałem ostatnio 5.3. W srodę szukuje się 400 km wiec zobacze do ilu spadnie. Ale myśle że 5l powinno być. Przebieg 241tys., wymieniony filtro paliwa i powietrza. Spróbuj wymienic filtry, powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rekord w trasie do UK to 3,8l/100km na pełnym zbiorniku 62litry zrobiłem 1600km.

Co prawda styl emeryta z małym przeciągnięciem przez 10km

to pewnie ty masz Daihatsu Charade albo jakas hybryde lub prototyp wykradziony z nasa a nie pasata

bo auto ktore pali 3.8 lna 100 km wazace 1.5 tony to ewenement na skale swiatowa no chyba ze do uk jest caly czas z gorki a reszte drogi na promie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja jestem posiadaczem paska combi 1.9 tdi 110 KM mam nakulane 250000 i na 43 litrach zrobiłem w mieszanej jeździe ( trasa 120 - 140 km/h , i miasto spokojnie ) 800km. Wiec srednie spalanie to 5.4 l /100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak was wyprzedzają to nie trąbią ?? robie rocznie 55tys km i bardzo często widze jak takie autka z silnikami TDI które są wogóle oszczędne przy normalnej jeździe próbują bić rekordy jazdy 100km na szklance ropy ...

 

Jeździłem ostatnio polo 1.9 TDI 90KM ... i w trasie przy normalnej jeździe wciągała 5.5L a w mieście 7L, wcześniej śmigałem oktavką 110KM TDI i wciągała przy takiej samej jeździe 6L w trasie i 8L w mieście ... jak jechałem jak emeryt za innym TDI (wszyscy mnie wyprzedzali i trąbili) to spalanie miałem 4.5L w trasie. Każdy uważa że jeździ normalnie, tylko u każdego te normalnie jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golf varriant 1z 90 KM w trasie 4,5 w mieście koło 6, passat AFN ok 6 litrów trasa, 7-8miasto.

Auto ma służyc do sprawnego przemieszczania się a nie do toczenia z górki z wiatrem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
golf varriant 1z 90 KM w trasie 4,5 w mieście koło 6, passat AFN ok 6 litrów trasa, 7-8miasto.

Auto ma służyc do sprawnego przemieszczania się a nie do toczenia z górki z wiatrem :D.

 

słuszna uwaga i dodam jeszcze że to co piszą w ogłoszeniach że sopalanie 4,5 litra to można w bajki włożyć, fakt mi udało się tyle zrobić za miastem jak jechałem 80 km/h na pustej drodze a rzeczywistośc jest taka że 5,5 w trasie i 7 w mieście to minimum dla silnika VW TDI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w automacie i z klimą wyłącznie po mieście (pracuję samochodem) pali 8 - 8,3 jak daję po garach, w cyklu mieszanym ok 7 na sto a w trasie 5,4 litra

ale na baku pod korek to piszczy mi jak mam ok 700 km na liczniku

pozdro

Identycznie jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Passat TDI 110KM AVG spala

trasa Dąbrowa Górnicza -Warszawa 170km-180km/h wyszło 6,3 byłem w szoku :eek:że tak mało:D

miasto 5,8 :D

trasa przy normalnej jeżdzie 5,4:D

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi chyba duzo bieze w miescie podchodzi pod 9l/100 na trasie 5,5-6. na zbiorniku po korek z odpowietrzaniem z Dunkierki do Koszalina 1200 bez tankowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma śmiacia jak ktoś wykręcił 3.8/100 na odcinku 1600km moim zdaniem zasługuje na medal , ponadto świetnie nadawał by się do wysiadywania jajek:)

średnie spalania na trasie UK-PL

PASSAT 1.9TDI 6.3l

BMW 528i 193KM 9 - 10l

GOLF 1.8 ABS 90KM 7.6l

LT35 2.5 TDI 10l

paskiem ostatnio wykręciłem 5.3 na kompie na odcinku 50km poprostu były kiepskie warunki i jechałem naprawde wolno:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa okolo 5-5,2litra/100km,

miasto 6-6,5litra na/100km

zima widać wzrost spalania z racji dluższego rozgrzewania auta...mysle,żę jakies 0,5-1 litra na 100km należy dodać przy jeździe zimowej

pełen bak 62-63 litry...odpowietrzajac pod samo gardlo wchodzi jakies 67-68.

na takim(gardłowym) zatankowaniu zasieg ok 1000-1300km w zależności od rodzaju dystansu trasa/miasto

jazda raczej bez gwiazdorstwa tak do 130km/h(przewidywanie, hamowanie silnikiem i takie tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności