Skocz do zawartości
Myjk

MP3 xCarLink - emulator zmieniarki

Rekomendowane odpowiedzi

O tym miejscu jakoś nie pomyślałem. Kolega zamontował sobie w schowku tylko, że on ma A4 B6, ciekaw jestem czy i w Passatach da się to zainstalować demontując tylko schowek bez wiercenia jakiś otworów na kabel. Ktoś może tak robił?

 

Tak jak pisałem wcześniej zamontowalem pod kierownicą i tam mi nie przeszkadza. A jak to wsadzić do schowka to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się do majstra na czwartek więc zobaczymy, mam nadzieję, że on coś wymyśli. Mi najbardziej pasowałoby zamontowanie tego w schowku ale jak będzie za dużo z tym zabawy to może posłucham kolegi i wsadzę pod kierownice. Wymiana radia jakoś mnie nie przekonuje, fabryczne lepiej tam pasuje. Drugą sprawą jest to, że musiałbym pewnie przerabiać te ramki i przełożyć sterownik od climatronica, jak dla mnie za dużo zabawy tym bardziej, że podejrzewam, że radio za 200zł będzie gorzej grało od fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś urządzenie, które pozwala przełączać się między cyfrową zmieniarką a oryginalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest coś w rodzaju przełącznika ale nie spotkałem się z czymś takim na aledrogo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym miejscu jakoś nie pomyślałem. Kolega zamontował sobie w schowku tylko, że on ma A4 B6, ciekaw jestem czy i w Passatach da się to zainstalować demontując tylko schowek bez wiercenia jakiś otworów na kabel. Ktoś może tak robił?

 

Ja mam w b6 emulator w schowku. Bardzo prosta instalacja. Wszystko polega na wykręceniu schowka (parę śrubek) i wyjęciu radia. Jak obie rzeczy są wyciągnięte to pociągniecie przewodu to już bajka :) Myślę ze w b5 będzie to podobnie rozwiązane :)

Edytowane przez mpat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w b6 emulator w schowku. Bardzo prosta instalacja. Wszystko polega na wykręceniu schowka (parę śrubek) i wyjęciu radia. Jak obie rzeczy są wyciągnięte to pociągniecie przewodu to już bajka :) Myślę ze w b5 będzie to podobnie rozwiązane :)

A możesz powiedzieć jak przeciągnąłeś kabel do schowka? Ja w swoim jakoś nie widzę żadnej szczeliny, przez którą mógłbym poprowadzić kabel.

Marek_r23 a przymocowałeś to jakoś do tej półeczki czy po prostu tak sobie lata?

I jeszcze jedno pytanie skoro piszemy o xcarlinku. Jak wgrywacie muzyke, żeby zachować pożądaną kolejność? Ja znalazłem taki program XCarLink MP3 Manager ale nie zawsze wychodzi to tak jak bym chciał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek_r23 a przymocowałeś to jakoś do tej półeczki czy po prostu tak sobie lata?

Przykleiłem sobie to na taśmę dwustronną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś może z taką zmieniarką z usb co wyświetla nazwę utworu na wyświetlaczu fis? Znalazłem taką ale tylko po canie a do tych starszych zegarów nie ma chyba a była by to fajna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę do Kolegów którzy posiadają zmieniarkę Yatour, czy może ktoś zrobić dokładne zdjęcie z kolorami wtyczek? Chodzi mi o to jakie kolory idą do poszczególnych pinów w kostce mini iso, ostatnio wyciągałem radio i urwałem kabelki do tejże kostki i teraz nie wiem co i gdzie podłączyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym zrobić zdjęć ale podam ci słownie, zdjęcie gniazda będziesz miał w http://forum.vw-passat.pl/threads/98204-Zmiana-wtyku-na-mini-iso, dla objaśnienia numerów pinów do koloru kabli

13-cienki czerwony

16-gruby czerwony

19-cienki żółty

15-czarny

18-gruby biały

14-cienki biały

17-gruby żółty

20-brązowy

Pamiętaj , że ten rysunek to odbicie lustrzane wtyczki, najlepiej jak przylożysz wtyczkę do ekranu kompa:ok, to będziesz wiedział o co chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz powiedzieć jak przeciągnąłeś kabel do schowka? Ja w swoim jakoś nie widzę żadnej szczeliny, przez którą mógłbym poprowadzić kabel.

 

Ja mam zamontowaną w 3BG w schowku i nie było z tym najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chcę się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum - cześć! :)

 

Mam pytanie bo dopiero co stałem się posiadaczem Passata b6 2008 i odkryłem w schowku dodatkową kieszonkę na górze. Wyciąga się ją za pomocą pomarańczowego paseczka z symbolem, widziałem symbole CD (do zmieniarki), książeczki i z nutą. Ja posiadam właśnie tą nutę ale w kieszonce mam jedynie pociągnięte dwa kable z pinami. Jesteście w stanie pomóc mi do czego te kable i co ja do tego muszę podłączyć żeby spełniło swoją rolę? :))

 

Foty (wybaczcie za jakość w razie większych wątpliwości zrobię lepsze zdjęcia)

CAM00564.jpg

CAM00558.jpg

CAM00559.jpg

Edytowane przez szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem jeszcze jeden problem a mianowicie przy głośniejszym słuchaniu słychać szumy podczas odtwarzania i pracy silnika. Chyba jakieś zakłócenia z alternatora. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

 

Dziś podłączyłem za zasilaniu zmieniarki kondensator przeciwzakłóceniowy i w końcu nie słyszę alternatora w głośnikach :) To działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nie potrzebny emulator zmieniarki z Citroena z radia RD4 i chcę je zamontować do RCD300.

Czy da radę ? Bo z tego co patrzę po schematach to chyba nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w B5 wyjąłem i wypiąłem radio, od drugiej strony przeciągnąłem długim śrubokrętem kabel od emulatora do wnęki radia i podkleiłem go pod schowkiem w okolicach nóg pasażera. Żadnego wykręcania schowka, jedyne potrzebne to wyjmaki do radia. Emulatora nie widać, a dostęp do niego jest w miarę możliwy. Samo urządzenie działa bardzo dobrze, czasem tylko dłużej ładuje się przy starcie, muszę spróbować z jakąś szybszą kartą pamięci, nie sądzę żeby pomogło ale może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem tylko dłużej ładuje się przy starcie

U mnie jest tak samo .

 

muszę spróbować z jakąś szybszą kartą pamięci,

Próbowałem z różnymi kartami i innymi nośnikami . To zalezy chyba od tego ile plików masz na nośniku. jak jest mało to da rade wystartować szybciej a jak jest nawalone po uszy to chwilkę musi pomyśleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak samo .

 

 

Próbowałem z różnymi kartami i innymi nośnikami . To zalezy chyba od tego ile plików masz na nośniku. jak jest mało to da rade wystartować szybciej a jak jest nawalone po uszy to chwilkę musi pomyśleć ;)

 

Jak tak pomyślę to faktycznie, ostatnio wrzuciłem więcej kawałków na wyjazd wakacyjny, katalogi pełne w 90%, i ładowanie trwa znacząco dłużej. Przy mniejszej ilości (ok. 20-30 kawałków na katalog) ładuje się od razu i tylko czasem łapie zwiechę na kilka sekund. Szybsze karty nie mają sensu mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak pomyślę to faktycznie, ostatnio wrzuciłem więcej kawałków na wyjazd wakacyjny, katalogi pełne w 90%, i ładowanie trwa znacząco dłużej. Przy mniejszej ilości (ok. 20-30 kawałków na katalog) ładuje się od razu i tylko czasem łapie zwiechę na kilka sekund. Szybsze karty nie mają sensu mówisz?

Według mnie szybsze karty nic tu nie zdzialaja. Miałem ich kilka różnych i na każdej jak było dużo plików Mp3 to działały tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie szybsze karty nic tu nie zdzialaja. Miałem ich kilka różnych i na każdej jak było dużo plików Mp3 to działały tak samo.

 

Dzięki.

 

Przypomniałem sobie jeszcze jedną kwestię. Od czasu do czasu sama z siebie załącza się shuffle'a - ale chyba ma to związek z samym radiem nie emulatorem. Czy u Ciebie się to zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności