Skocz do zawartości
Myjk

MP3 xCarLink - emulator zmieniarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po blisko dwóch tygodniach konsultacji z administracją forum,

dostałem pozwolenie na zamieszczenie informacji w dziale CarAudio.

Zatem zapraszam forumowiczów do zapoznania się z tematem.

Wszelkie informacje zawarłem w pigułce na stronie:

 

http://xcarlink.pl

 

Zapraszam także do dyskusji na ten temat, być może ktoś to już przeżył

w swoim "pasku" i podzieli się doświadczeniami... Ponieważ ja przekopałem

temat doszczętnie tylko dla radia w Mazdach, nie mam aż tak szerokiego

pojęcia na temat sprzętów w VW. Ja mam to urządzonko u siebie w M6,

jak i część forumowiczów mazdaspeed.pl i wszyscy bez wyjątków są

bardzo zadowoleni. Na start podam listę odtwarzaczy które "przyswoją"

xCarLinka, oczywiście ze strony producenta: Lista modeli akceptujących xCarLink

 

Od siebie dodam jeszcze, że podobne urządzenia można znaleźć od ręki na Allegro,

a także na eBay za równowartość około 430zł. Ja sprowadzam sprzęt po kosztach dla ludzi

z przeróżnych for motoryzacyjnych. Obecnie wyceniłem adapterek na 340 zł z przesyłką lokalną.

Jest tak tanio głównie dlatego, że nie trzymam towaru "na magazynie" - sprowadzam na zamówienie,

gdy uzbiera się liczba osób, która pozwoli ekonomicznie ściągnąć towar prosto z Chin.

Zatem nie jest to temat dla niecierpliwych. :) Swoje trzeba odczekać...

 

To chyba tyle, dziękuję za uwagę i ponownie zapraszam do dyskusji. :]

Edytowane przez Myjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pisał na ten emulator , radyjko mam gamma V,tylko prosił bym coś więcej w tym kierunku ...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic więcej w "tym" kierunku po za tym co jest napisane na stronie.

Do Gamma V pasuje zmieniarka z 8 pinowym portem, a takich w tym

momencie nie posiadam. :( Myślałem że Paski mają radia z 12 pinowymi

łączami i takich pare zamówiłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montowałem to pod mazde 626, okazało sie że lekka kicha, nie ma zakłuceń, działa sprawnie, ale z jednym mankamentem, lubi się samo wyłaczać, to z czasem drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że na ebay można je kupić bezpośrednio w Chinach za ok. 250 zł z wysyłką, płacąc PayPalem np:

http://42.pl/u/HyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyniolek

witam... mam pewien problem kupiłem ten emulator zmieniarki na allegro, ale chciałem podłączyć i sie okzazało że musi być wtyczka 12 pin a ja kupiłem z wtyczką 8 pin, więc może chciałby ktoś kupić ode mnie to urządzonko... jest ono nowe nigdy nie używane i z gwarancją... oczywiście za cenę tańczą niż na allegro... czekam na odpowiedź...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie chce Ci wymienić?

Przecież to on odpowiada za odpowiedni dobór sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie urządzonko zamontowane u mnie w pasku . Jego działanie oceniam średnio . Jak kolega wcześniej pisał ma tendencje do blokowania się w momencie recznej zmiany scieżek muzyki do odtwarzania . To trochę denerwuje .Co do jakości odtwarzania jest OK . Mały myk z podłączaniem palmtopa lub innego odtwarzacza . Niestety w tych urządzeniach też muszą być katalogi CD1 ,CD2 itd. bo inaczej nie odzczytuje muzyki

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też działa ok ale ma wszystkie tendencje jak u kolegów wyżej tj sam się potrafi wyłączyć a nawet ze 2 razy się powiesił :) Ale ogólnie mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zamienic tylko wtyczki, 12 pinowe złacze wykozystuje tez tylko 8 pinów . Miałem ORG VW interfejs do Ipoda i nie bylo z nim zadnych problemów przez ponad rok. Tylko minusem jest to ze nie wyswietla nazwy utworów na navi. Mozliwosc aktualizacji softu itp. teraz mam Dension Icelink i tez dziala rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyniolek

mam pytanko... można przesuwać sobie piosenki? jak tak to w jaki sposób....? bo ja dzisiaj zamontowałem sobie wreście to urządzonko ale gdy próbuje przesunąć piosenkę tak jak to się robiło na płycie to teraz mi poprostu przeskakuje na następną piosenkę;;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz starą wersję, która nie obsługuje przewijania utworów.Stara, tzn. z wejściem AUX w formie jack'a. Nowe wersje potrafią przewijać.

 

Do wcześniejszych wypowiadających się. Jakie macie radia? Takie objawy nie powinny mieć miejsca. Najprawdopodobniej macie wadliwe nośniki danych, lub też wadliwe urządzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawa - brałem w niej udział. :) O ile wersja dla Renault - a takiego modelu dotyczyła ta dyskusja - jest mocno ułomna, tak wersja dla VW/Audi a co za tym idzie Seata i Skody jest bardzo dobrze zaprogramowana. Skuchy w VW zdarzają się niezwykle rzadko, w większości jest to źle dobrana pamięć - zwłaszcza dokładnie trzeba dobierać karty SD. Z moich doświadczeń wynika, że xCL nie lubi kart z telefonów komórkowych (zwłaszcza nokia), MMC, kart z nawigacji, etc. Po prostu na takich nośnikach xCL się haczy. Nowe modele radzą sobie lepiej (z obsługą SDHC i USB 2.0), ale w starszych trzeba się przyłożyć do doboru nośnika. Sporadycznie zdarza się, że z radiami jest coś nie tak. Miałem dwa przypadki, że radio w ogóle nie rozpoznało xCL (do tej pory nie wiadomo czemu, ale chyba ktoś w nim coś grzebał). Raz się wieszał xCL, bo klient podłączył obydwa uziemienia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyniolek

a to trzeba podłączyć te obydwa uziemienia tzn. mniejsze i większe kółko czy tylko jedno z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wujek sprowadził mi to z Chin i przez ten czas użytkowania ani razu się nie zawiesił i nie było żadnych problemów, czasem jak ma zły dzień to dłużej myśli przy przewijaniu ale ogólnie ciekawy zamiennik za zmieniarke. Koszt wtedy to około 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to trzeba podłączyć te obydwa uziemienia tzn. mniejsze i większe kółko czy tylko jedno z nich?

Tylko jedno. Wybrać odpowiedniej wielkości kółeczko do swoich śrub.

Drugie należy zabezpieczyć (zaizolować) aby nie robiło zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyniolek

a jak ja mam oba kółka razem podłączone i mi działa wszystko to lepiej zrobić od nowa z jednym czy mogę tak zostawić?;p dzięki za pomoc;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa, to niech działa. Gorzej jak jedno się wypsnie i zacznie latać między kabelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek03

o mnie działa xcarlink bez problemów z navi, jestem bardzo zadowalony z tego urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności