Skocz do zawartości
łysy24

wymiana zarówki postojowej przód B6

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil a możesz dokładnie napisać co to za LEDy, gdzie kupione i za ile? I czy nie ma problemów z błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość skomplikowana operacja.

Od razu odradzam kupować "LED CAN BUS" z allegro bo to gówno pada. Błąd spalonej żarówki jest tam eliminowany poprzez rezystor SMD wlutowany równolegle, który rzecz jasna cholernie się grzeje i kwestią czasu jest tylko to kiedy odpadnie.

 

Ja kupiłem takie żarówki http://allegro.pl/show_item.php?item=1426872773

i do tego w sklepie rezystor 82Ohm 10W

 

Najpierw usunąłem z żarówki ten biały plastik bo z nim żarówka nie zmieściłaby się do lampy. Sprawdziłem polaryzacje i druciki od żarówki włożyłem w uchwyt tak aby druciki wyszły tam bokiem co widać metalowe połączenie kablem. Do rezystora przylutowałem kabelki i cały rezystor w koszulkę termokurczliwą bo mimo wszystko trochę będzie się grzał. Następnie od dołu uchwytu żarówki wprowadziłem kabelki od rezystora i przylutowałem to w tym uchwycie.

 

Żaden błąd spalonej żarówki nie występuje;)

led.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale jak dla mnie to za skomplikowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to tylko na zdjęciu jest takie mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu odradzam kupować "LED CAN BUS" z allegro bo to gówno pada. Błąd spalonej żarówki jest tam eliminowany poprzez rezystor SMD wlutowany równolegle, który rzecz jasna cholernie się grzeje i kwestią czasu jest tylko to kiedy odpadnie.

 

Z przykrościa ale muszę dołączyć się do opinii kolegi Kamilek1307.

Zmieniłem żarówki od postojówek na diody SMD CAN-BUS jakieś dwa miesiące temu i niestety czas od czasu wywala mi błąd spalonej żarówki który po kilku minutach znika- jakieś czary mary:dupablada.

Zaglądałem do kompa przez VAG`a i jest tam zapamiętany błąd. Po wykasowaniu błędu i włączeniu świateł na desce zaraz zapala się sygnalizacja spalonej żarówki po chwili gaśnie i tak w koło. Wygląda na to, że najlepszym wyjściem jest zakup dobrych standardowych żarówek i nie dość, że będzie tanie to jeszcze nie będzie błędów.

Edytowane przez pwrlax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaraz ktos uzna moje pytanie za dziwne i udzieli mi fachowej odpowiedzi, ale musze je zadac.

Kamil na zdieciu jakie umiesciles zarowki postojowe u ciebie znajduja sie w miejscu gdzie ja mam swiatla dlugie. Whay? :D

 

---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:21 ----------

 

Aha Kamil i jakie masz zarowki swiatel mijania, bo na zdjeciu swieca fajnym swiatlem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Kolega ma bi-xenona czyli krótkie i długie w jednym żarniku (załączanie długich przy pomocy przesłony ) a Ty masz tylko soczewkę na krótkie a długie normalne obok . Tak wychodziły paski bez xenona z światłami soczewkowymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak tez sobie pomyslalem, ale wolalem sie utwierdzic w tym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji z biksenonem wewnątrz jest tylko postojówka czy jest też dodatkowe długie z żarówką halogenową, jak np w B5 FL...?!?

O bocznych żarówkach do doświetlania zakrętów wiem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za postojową jest żarówka od doświetlania tak pod kątem włożona żeby dobrze oświetlała.

 

co do ledowych postojówek, to polecam albo zwykłe żarówki albo tak jak ja robiłem z większym rezystorem. Jeszcze raz odradzam kupowanie z allegro LED CAN BUS czy jak oni to nazywają tam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie zaraz ktos uzna moje pytanie za dziwne i udzieli mi fachowej odpowiedzi, ale musze je zadac.

Kamil na zdieciu jakie umiesciles zarowki postojowe u ciebie znajduja sie w miejscu gdzie ja mam swiatla dlugie. Whay?

 

Dokladnie o to samo mialem zapoytac. Ale skoro juz wiemy, to pytam dalej: co zatem wersja z xenonem, ma w miesjcu, gdzie wersja bez ksenona ma postojowki? XCzyli calkiem na zewnatrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ,soczewka jest trochę bliżej krawędzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wymienić żarówkę w świetle przecwmgielnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Temat podobny,ale szukam bardziej szczegulow od doswiadczonych.

Mam zalozone xenony,super swieca,wymienilem tez postojowki.

Zalozylem Ledy Can-Bus.

Problem mam taki czesto po wlozeniu kluczyka wlancza mi sie blad ,ze mam spalona lewa zarowke,a po odpaleniu silnika ,ze prawa.Zeby to zlikwidowac musze wlaczyc na kilkanascie sekund swiatla postojowe. I albo blad sie wylaczy,a jak nie to wylanczam i wlanczam swiatla raz jeszcze.Jak tego nie zrobie to blad sie utrzymuje i nie swieci lewa postojowka ,a czasem obydwie.Puzniej jest cacy.

Po zatym w cale mi sie nie podoba sila tych swiatel,barwa jest idealna 6000K i zeczywiscie taka jest,ale czym jasniej tym gozej widac te swiatla,w necy tez nie jest za dobrze.

Widzialem w innych samochodach ledy w miejscu postojowek,i goscie mogli w dzien uzywac ich jako dziennych,a wnocy idealnie sie schodzily z xenonami.

Czy Macie jakies sprawdzone juz zarowki ktore mozecie mi polecic,bo naprawde nie bardzo mi sie oplaca kupowac coraz nowsze i je testowac,po zatym zaczynam podejzewac,ze ostatnie zarowki zaczynaja mi kopac kompa,no ale to tylko podejzenia.

Mam cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/2x-501-194-W5W-Can-Bus-5-SMD-LED-Car-bulbs-Mercedes-C-/140527875087?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b81d340f

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche laickie pytanie, ale przerzucilem troche stron i nie znalazlem

 

jaka i ile wat idzie oryginalnie zarowka do postojowki w pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Juz znalazlem i kupilem ,dzieki za poswiecenie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Odbiegne troche od tematu ale po zamontowaniu swatel do jazdy dziennej Led i podpieciu obu tych swiatel pod lewa postojowke, to wlasnie lewe swatlo Led swieci delikatnie mocniej od prawego. Nie ma az takiej wyraznej roznicy ale mnie to irytuje lekko :)

Moze jest to wada samego Leda a moze jes jeszcze jakis inny powod dla ktorego tak jest?

Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie takie diody, zamiast postojówek:

http://allegro.pl/postojowki-t10-led-w5w-walcowe-5-kolorow-promocja-i1701818525.html

coś z początku czytałem, ale treść jak zauważyłem, troszkę odbiega od tematu.

Moje pytanko:

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po podłączeniu i załączeniu świateł postojowych, zapalają się one, dosłownie na dwie sekundy i gasną ?

Sprawdzałem je, również w oświetleniu wnętrza i jest tak samo.

W golfinie świecą ok (cały czas), w poprzednim passku, również nie było problemu.

Czy jest coś o czym nie wiem ?

Dodam, że:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1400959&postcount=169

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest banalny.

W zasadzie każda żarówka jest zasilana z bordneza a tam jest to załączane przez tranzystor/tyrystor czy jakoś tak na pewno nie przez przekaźnik.Dzięki temu mozna regulować natężenie świecenia jak również kontrole poprawności/przepalonej żarówki.

Jest to efekt uboczny /zamierzony (wybierz właściwe).

A po naszemu "wkładki" diodowe maja mniejszy pobór energii przez co bordnez jest zdania że mu się żarówka przepaliła a co za tym idzie odłącza jej zasilanie.

Rozwiązanie: dołożyć rezystor wyrównujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności