Skocz do zawartości
Michal.Enter

Dyskusje o samochodach ciężarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio troszkę rozglądałem się w temacie nawigacji i jeśli chodzi o PL to Auto Mapa ma jak narazię chyba najlepsze pokrycie dróg a do tego jest w niej funkcja ustawienia na auta ciężarowe. Co do modelu to Navroad Vivo wydaje się być dosyć ciekawy, posiada w miarę duży wyświetlacz 6" dosyć dobre parametry techniczne jest dedykowany pod Auto Mapę najnowszą i cenowo wychodzi dosyć korzystnie. W Euro teraz jest w dobrej cenie. http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navroad-vivo-automapa-pl.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, to urządzenie nie jest właściwe. Do Austrii potrzebujesz GoBoxa, a na Czechy Premid. Swoją drogą to jeszcze chwila i od tych urządzeń nie będzie miejsca za szybą.

 

można ta urządzenia wypożyczyć w Polsce na czas przejazdu ? DMC 4.2

Edytowane przez Danny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szynder
A co potrzebujesz przecież to stary robur i tam zbyt wiele kontrolek nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje kontrolke sprawdzic bo czasem mi sie zaswieci. Podłaczyc musze pare rzeczy jeszcze. wiec szukam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka daj foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjecia. Pali sie kontrolka ABS z koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-10 Lipca Iława

Wystawa modeli w skali 1:87

Czyli świat w skali 1:87

Modele samochodów, pociągów, makiety, dioramy.

Dodatkowe atrakcje. Ciężarówki po tuningu w skali 1:1, konwój przez miasto. Sobota godzina 17.00. Potwierdzono już 15 ciężarówek z najwyższej półki w Polsce. Będą na przykład ciężarówki firmy Repiński, które są w reportażu TVN.

 

Tak było w 2010

 

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

 

2009

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy, Viaboxy kupione :)

 

Słyszeli ze ITD dostało 100 aut ze specjalnymi skanerami do wykrywania aut bez boxów ? :) Wczoraj mówili w Raporcie Turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszeli ze ITD dostało 100 aut ze specjalnymi skanerami do wykrywania aut bez boxów ? :) Wczoraj mówili w Raporcie Turbo :)

dzisiaj widzialem dwie sztuki na Olszynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 3000 kary za brak boxa ? A Austriacy, odpowiedzialni za ten system milion zł kary za każdy dzien kiedy nie działa viatoll. Takie info słyszałem :) Ile w tym prawdy.. nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam koledzy, Viaboxy kupione

Już siedzi na szybie ;) A ponad tydzień bez winietek jeździliśmy, bo nigdzie kupić nie można było :D Teraz, od 1 lipca, jeździmy za friko :D Bo na wschodzie systemu niet :rotfl:
Słyszeli ze ITD dostało 100 aut ze specjalnymi skanerami do wykrywania aut bez boxów ?
Widziałem, jak prowadzili 2 szt do Lublina. Ale po co? Przecież u nas nie ma bramek póki co :D

 

Właśnie, mój wujek ma solówkę, i jeździ tylko na miejscu, max 100km od domu. Jak się zgłosił po boxa to mu powiedzieli, że on nie potrzebuje, bo u nas system nie działa jak narazie. Jak to jest? Myślałem, że każdy powyżej 3,5t musi mieć viaboxa...

 

 

Słyszeliście jak mówili, że po boxa są gigantyczne kolejki? Pytam się szeryfa ile spędził w kolejce. A on się śmieje i mówi, że DHL przywiózł :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 3.5 tony każdy musi mieć :) Jak normalną winietkę :)

 

U nas w katowicach kupiliśmy :) 3 godziny kolejka 15 minut załatwiania. U nas też będzie się jeździło za free puki co :) Na A4 bramki nie działają wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powyzej 3.5 tony każdy musi mieć Jak normalną winietkę
Nie porównywałbym do winietki, bo winietka obowiązywała tylko na krajowych. Jak bujałeś się lokalnie, np po wojewódzkich, to winietka nie była potrzebna ;)

 

 

PS. 14 czerwca miałem pierwszą kontrolę ITD ;) 3 lata na cemencie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie porównywałbym do winietki, bo winietka obowiązywała tylko na krajowych. Jak bujałeś się lokalnie, np po wojewódzkich, to winietka nie była potrzebna

 

Pierwsze słysze.. :) Myslałem ze na wszystkich :)

 

Sławek znaleźli coś ? Na beczkach to róznie bywa ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słysze.. Myslałem ze na wszystkich
Tak jak napisałem. Nawet gdy inspektor prosił o dokumenty pytałem się, czy winietkę też dać. Nie, bo kontrola była na drodze wojewódzkiej ;)
Sławek znaleźli coś ? Na beczkach to róznie bywa ^^
Protokół zerowy :) Kontrola trwała ok 20 minut, sprawdził światła, opony. Do kontroli czasu jazdy wziął sobie tarczki z 2 tygodni. Zastrzeżeń nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winiety potrzebne były tylko na krajówki i autostrady. Tak samo jest z viatollem. Inna kwestia jest taka, że większość dróg wojewódzkich ma limit nacisku 8t/oś. Więc w pełni załadowanym zestawem, można sobie narobić kłopotów w razie kontroli nacisków na wadze osiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos potrzebuje wsparcia technicznego odnosnie DAFa to moge pomoc wlasnie z tym czyms pracoje na codzien....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś z forum na Master Truck?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności