Skocz do zawartości
Michal.Enter

Dyskusje o samochodach ciężarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiedzialem, ze jest taki temat na forum :P Sam interesuje sie tematem ciezarowek od bardzo, bardzo dawna :) Mam C+E i zamierzam kiedys jezdzic, ale narazie smigam sobie na wozku na magazynie :) U mnie w okolicy sa dwie takie bardziej znane firmy transportowe, Meblomark i Regesta, pracuje ktos tam, co o nich sadziecie? pozdrawiam kolegow kierowcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy wiecie cos wiecej na temat winietek ? Od kiedy wchodzą te "elektroniczne myto" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powiedzcie czy wiecie cos wiecej na temat winietek ? Od kiedy wchodzą te "elektroniczne myto" ?
Tego chyba nikt nie wie :/ Miały być od lipca, ale wątpię aby się z całą infrastrukturą wyrobili.

Narazie głównym tematem są ceny paliw :( A moja scania z każdym tygodniem więcej pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci wciągnie ? Nasz maniek 19.414 z 33-34 się miesci. Z tym ze w jedną mańkę pusto.

 

Kurcze wkurzają tylko ludzi, zniesli te roczne winienty i problem. Bo trzeba latac i kupować. To chchą zrobić tak jak w DE ? Tollcollecta czy takie jak w czechach ? Te przyklejane do szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile Ci wciągnie ? Nasz maniek 19.414 z 33-34 się miesci. Z tym ze w jedną mańkę pusto.
340KM i pełny ładunek, powrót pusto (przeważnie) - zaczynałem od średnio 31 litrów. Rekord to 29 litrów, tyle że trasa w obie strony w nocy, a jeżdżę "na odcince" i na tempomacie ;)

Teraz jest już 34-36 litrów... Ale co się dziwić - moc mała, prawie milion na budziku :D

 

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

 

Kurcze wkurzają tylko ludzi, zniesli te roczne winienty i problem. Bo trzeba latac i kupować. To chchą zrobić tak jak w DE ? Tollcollecta czy takie jak w czechach ? Te przyklejane do szyby?
Raczej Tollcollect, bo słyszałem/czytałem coś o "systemie automatycznego poboru opłat". Ale w temat się nie zagłębiałem bo w sumie mnie bezpośrednio nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ten system toll kosztuje. Montaż do paru aut będzie cholernie drogi. No ale cóż, były winiety i było zle...

 

31 litrów co ładny wynik. Przy milionie to juz turbo i wtryski mogą troszkę być podjechane :) Odpukać nasz az tak nie zmienił spalania. Tylko troche słabszy jest. No ale tez juz 12 rok mu leci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że serwisowałem znajomemu Actros-y ma ich 15szt, Mb1 i Mb2 to mogę powiedzieć że te wqasze auta coś dużo palą, 1843 Actros 27-29l zależności jak bardzo doładowany,rzadko który z zestawów spalił więcej jak 32l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze pytanie - jaka jazda i...

jak bardzo doładowany

U mnie jazda wygląda tak - ogień, bo czas leci, 90 i tempo. Oszczędzać się nie da. Próbowałem jeździć wolniej, to więcej palił, bo każda góra była ogromnym problemem.

Aha, weź też pod uwagę że u nas rozładunki są na pompie - silnik pracuje na ok 700obr pod pewnym obciążeniem, przez godzinę. Podczas załadunku też musi klekotać ;)

Ciężar 40t i mała moc nie idą w parze... Ale cóż, zapowiedziane, że mooooże dopiero za rok dostanę nowego kunia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Actros-y
Przecież to nie sekret że :"roburki" są idealne dla oszczędnych...
Tylko jeszcze pytanie - jaka jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jazda wygląda tak - ogień, bo czas leci, 90 i tempo
Tak jak u kumpla, więc to norma
Przecież to nie sekret że :"roburki" są idealne dla oszczędnych...
Jak dla mnie to są najlepsze ciężarówki mimo że pracują jak traktory,
Tylko jeszcze pytanie - jaka jazda
Odcięcie cały czas,jazda po trasach krajowych

A najmniej to paliły MB2 Actros-y z końca produkcji które niestety oddał do leasingu, miał dwie sztuki i hadry schodziły nawet na 24l, kierowcy jak przeliczyli to zwariowali ,żeby nie było bo dla właściciela mówione było spalani 33 w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nasz to MAN F2000 - z definicji dużo pali :) No i jeździ nim kierowca, to tez znaczy duzo, prawda ? :)

 

Kolego nie no w 24 litry to nie uwierze :) Nierealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie no w 24 litry to nie uwierze Nierealne
Widzisz ja to auto tankowałem bo go litrażowałem i wiem co wychodziło i ile musiało iść do bańki żeby odpowiednie spalanie było, sam w to nie wierzyłem, 2szt, takie były, 27l to normalne Mb1 schodziły, więc wiem ile paliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeciez przy obecnej cenie lewej ropy to druga pensja "gratis", a jak cienki pracodawca to i trzecia.

 

Cięzko mi w to uwierzyć nadal :) Nowe auta nie bardzo chcą zejsc ponizej 28. Moze faktycznie te MB mało biorą. Ale pytanie dlaczego ich jest dośc mało patrząc po trasach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pytanie dlaczego ich jest dośc mało patrząc po trasach ...
Mało jest ich bo są stosunkowo drogie, do tego na samym początku produkcji były problemy z elektroniką z którą mercedes poradził sobie bardzo szybko, ale przekonanie zostało że są wadliwe, kierowcy ich też nie lubią za to że biegi zmienia się joystickiem, a komp sam sobie dobiera jakie przełożenie a kierowca musi to korygować ręcznie zbijając w dół albo w górę,dla mnie akurat taka zmiana biegów to plus, auta tanie w serwisowaniu, dostępność częsci bardzo duża jak dla mnie same plusy , jak bym miał transport na pewno w Actros-a bym poszedł nie namówił by mnie na innego skieła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze gdzie jeździsz ;) Brat śmiga na południe (Węgry, Czechy, Słowacja), jak się przejedzie po tych górach z 24tonami to weźmie i 40 litrów niestety. Auto to Scania R420. Jak jeździł na Niemcy i cały czas po autostradach to 31 wzięła i było dobrze, bo taką ma normę. Wszystko zależy co wozi ;) Czasem ma całą naczepę załadowaną, a ładunek waży 6 ton ;) Wtedy wiadomo, że spali dużo mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek87
Ja i tak zdania nie zmienię , mercedes jest najbardziej oszczędny ze wszystkich do tego serwis jest dużo tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja i tak zdania nie zmienię , mercedes jest najbardziej oszczędny ze wszystkich do tego serwis jest dużo tańszy

Już wyraziłeś swoje zdanie. Mercedes jest dużo droższy w zakupie i myślę, że eksploatacja wielu aut ciężarowych jest podobna. Brat ma nagonione 400tys w 3 letnim aucie i nie ma zbyt wielu problemów ;) Pozostaje stwierdzenie - każdy żyd swój towar chwali :P W firmie mamy jeszcze DAFa XF430 i też żadnych problemów, poza tym, że raz się turbo wysypało, ale raz na 700tys można to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skrzynie w tych MB, to są półautomaty ? Jakiej produkcji ? ZF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes Actros, którego zdjęcie wklejałem jakiś czas temu w tym temacie paliwo żarł jak chciał. W zimę na pusto do Niemiec wziął 29 litrów, na powrocie 41l, to miało być oszczędne auto? Większość aut które były w firmie nie schodziły poniżej 34l. Owszem były i Actrosy które potrafiły na trasie Dąbrowa Górnicza - Salais Sur Suanne (F) - Dąbrowa Górnicza Wziąć nawet 28l. Chyba największa i najbardziej denerwująca usterka jest ogrzewanie postojowe. Zamiast grzać na kabinę, nadmuch leci pod kokpitem, trzeba odchylać gumę przy fotelu pasażera, żeby było w miarę ciepło. Najbardziej ekonomicznym samochodem, który jest również wygodny można powiedzieć, że jest Daf 105, na trasie pusto-pełno po zachodzie wychodził 26.5l/100. Obecnie Volvo FH 460 po kraju wychodzi 33/100.

 

Pół automat lub pełen automat, Skrzynia Telligent Mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności