Skocz do zawartości
Michal.Enter

Dyskusje o samochodach ciężarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Master truck w skali 1:87

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj czekajac na zaladunek w Neuhaus (D) przewinęło sie kilka fajnych ciezarowek...

 

zielone FH na alufelgach z wypolerowanymi rantami i pomalowanymi srodkami na zielono w ciagniku i czerwono w naczepie :D

6ac24ff0be179f4fm.jpg

 

jedna z ciekawszych zrobionych Premiumek ;)

326d3612cc9f5542m.jpg

 

slabo widac ale ta eRka mnie rozwalia...

62d31ce257154849m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielone FH na alufelgach z wypolerowanymi rantami
Ja mam cały zestaw na alusach. Kto się podejmie polerki? :rotfl: Ale by moja blondynka szał na cementowni zrobiła :crazy::bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde znajdzcie w polsce szefa który da na to pieniądze :-) chyba tyłko Ci którzy sami jeżdżą tymi autami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde znajdzcie w polsce szefa który da na to pieniądze :-) chyba tyłko Ci którzy sami jeżdżą tymi autami :-)

dokladnie...

tydzien temu stalem na week w D z dwoma polakami - szef FH na full wypasie, alu, plazma, skora itp i jego pracownik zdezelowana premiumka ktora musieli pozniej odpalac na kable w niedziele wieczorem :/ firma kolo Opola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc elektryka :D

Kupilem lodowke na 12V ... wiem, wiem cos mnie ocmiło :mur

Szukam teraz adaptera/przetwornicy/reduktora/konwertera jak zwal tak zwal. Ale o co chodzi:

chce ta lodowke trzymac w ciezarowce a w zapalniczce jest 24 a lodowka jest na 12V co musze kupic? takie cos? http://allegro.pl/konwerter-przetwornica-napiecia-24v-na-12v-i1723800501.html

Czasem lodowke bede zabieral do mieszkania i chce zeby tez pracowala-co kupic?

to bedzie dzialac? http://allegro.pl/przetwornica-230v-12v-zasilacz-domowy-do-cb-sklep-i1723916356.html

Jezeli istnieje takie cudo co łaczy w sobie wszystko w jednym "all in 1" czyli bedzie reduktor z 24V na 12V i z 230V na 12V to prosze podac namiary bo nie wiem jak to szukac.

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za auto?

daf ma fabrycznie 12V ale mozna dolozyc omformer nie wiem jak to sie zwie po polsku, z 24 na 12 tylko znajdz taki co uciagnie loduwke i z czujnikiem wylanczania sie jak spadnie napiecie baterji bys rano odpalil auto bo loduwki niestety sa pradozerne.... mam kilka jakis uzywek jak jezdzisz do norwegji moge dac za darmo, kurna mialem uszkodzona loduwke orginal dafa ale nikt jej niechcial za free i wyzucilem...

 

 

a ta z liku toc to Tylko 5amper toc to niewiele uciagnie szukaj czegos od 10 wzwysz!!!!!

Edytowane przez troll oslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W scanii mam fabryczne wyjście 12V. Jeśli masz radio, to znaczy że gdzieś lezie 12V, tylko znaleźć i się wpiąć. Lepsze to niż kombinowanie z konwerterami.

 

Co do użytku w domu, to wątpię, żebyś z tego korzystał ;) A to dlatego, że te lodówki szału nie robią jeśli chodzi o obniżenie temperatury, ale za to tworzą sporo wody. Ja wycieram środek codziennie lub co drugi dzień, i zostawiam otwartą na pauzę. Jak zostawisz dłużej zamkniętą, to smrodek da znać o sobie :D

Poza tym, szkoda że nie kupiłeś takiej którą można podpiąć pod 230V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dalem troche du.py z tym, ze tylko na 12V jest. wyjsc w aucie na 12v nie mam (stare auto z 92r) wpiac sie w instalacje cb radia mozna ale czy nie bedzie robic zakłocen ten wiatrak lodowki?

ps. lodowke bede wylaczal codziennie po pracy, wkladac bede rano sniadanko, zeby bylo swieze po kilku godzinach i tyle;)-nie jedzdze w trase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociagnij plus i minus z jednego z aku i bedziesz mial 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz radio, to znaczy że gdzieś lezie 12V

W Mieczysławie 1834 radio jest na 24V ;) Chyba że mowa o CB, ale jeśli do CB jest przetwornica o zbyt małej wydajności prądowej, to może nie "dźwignąć" dodatkowego obciążenia w postaci lodówki. Najlepsze wyjście to zakup przetwornicy 24/12V 10A. I tak będzie ci potrzebne 12V do navi lub ładowarki do telefonu. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić jest:

pociagnij plus i minus z jednego z aku i bedziesz mial 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co myślicie o DRL`ach dla cięzarówki ? Auto jeździ cały czas w dzień, a żarówki spalające się juz mnie drażnią. Mysle ze w spalaniu nie odczuje róznicy, ale zawsze to przyoszczędze na reflektorach...

 

Macie jakies fotki ciągników z DRL ami ? Najlepiej F2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za punkta :-)

 

Można odpiac zaladowana wywrotke od konia ? To znaczy postawić na stopach. Towar jest rozłożony raczej równomiernie. Jeśli tak to czy trzeba podniesc siodlo wyżej żeby bardziej na stopach stała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za punkta :-)

 

Można odpiac zaladowana wywrotke od konia ? To znaczy postawić na stopach. Towar jest rozłożony raczej równomiernie. Jeśli tak to czy trzeba podniesc siodlo wyżej żeby bardziej na stopach stała ?

Ja jak jeszcze jeździłem to odpinałem i naczepy i,bdf`y i łódki ,oczywiście załadowane i żadnych problemów nigdy nie było oczywiście latem dbałem aby pod nogi kłaść dodatkowe zabezpieczenia żeby nie wtapiało się w asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak dużo jest załadowane, dupę konia przed odpięciem do góry bo rama w naczepie dużo się wygnie mimo to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kierowników - co prawda nie siedzę za kółkiem, bo stoje po drugiej stronie barykady (tak to sami kierowcy nazywają) - jestem spedytorem w firmie z dość pokaźną ilością własnego taboru - ale nie o tym. Chciałem się podpytać o rodzaj naczepki, którą widziałem jakiś czas temu - niestety nie miała żadnych oznaczeń, nazwy firmy itp a ciągnął ją koń na fińskich numerach - a po angielsku nie odpowiadał. Do brzegu - naczepa wygląda jak zwykłe izo, ale jest wyżej zawieszona - nadkola są wręcz ogromne a sama paka wydaje mi się, że jest sporo wyżej zawieszona. Starałem się coś znaleźć na necie, ale jak coś znaleźć jak nie masz pojęcia jak to się nazywa - jedyne co mi przychodzi do głowy to transport tafli szkła na wieżowce - duża połać szkła pewnie wymaga, żeby naczepa wybierała delikatnie dziury a na zakrętach się nie przechylała. W firmie nie mam się kogo za bardzo zapytać - choć mamy nawet gołębnik.

 

Jeszcze jedno - zawsze mnie to ciekawiło czy w czasie jazdy nie przeszkadzają te proporczyki, miśki i inne ozdoniki na przedniej szybie :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co mi przychodzi do głowy to transport tafli szkła na wieżowce

Do tego służą inloadery, specjalny rodzaj naczep bez osi, z kołami na wahaczach wleczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Czyli dobrze myślałem - ale myślałem, że to niskie w środku jest a to od samej ziemi paka. Szkoda, że nie mam takiej naczepy na drobnię - upychałbym do woli na wysokość. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta naczepa nie ma podłogi.

 

W domu, na spokojnie, sobie poczytałem trochę.

 

Jakieś jeszcze ciekawe specjalistyczne wynalazki można spotkać na drodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności