Skocz do zawartości
Wojtek-Ka

Woda w tylnym praym nadkolu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakis czas temu mialem stluczke lakierowanie klapy, posklejalem tylne swiatla... po tym wszystki jezdzilem kilka miesiecy z posklejanymi swiatlami, (zauwazylem ze zbiera mi sie woda w tylnym nadkolu w kieszonce), czym predzej zamowilem i wymienilem tylne lampy na cale. Wczoraj wocilem z dluzszej trasy patrze a tu woda z powrotem mi sie tam zbiera, z tego co patrzyłem to uszczelka światła raczej dobrze przylega i nie powinna puszczać, którędy tam sie jeszcze może woda dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem stłuczki i mam tą samą zagadkę co ty. Też mam wodę i wydaje mi się że kapie ona chyba gdzieś z góry od strony okna ale skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

witam moja strzalka tez nie byla bita tylem a wystepuje taki sam problem tylko ze z prawej i lewej strony wie ktos o co kaman??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B3 znalazlem mokry dywanik od strony pasażera. Zagladam do blachy a tu tyle wody co moze 5l w macie wygłuszajacej. Z kad? nie mam pojecia. wysuszylem i dalej smigam bo cóż nie widze usterki, może gdzieś z pod uszczelki od drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak mi sie bedzie chcialo to zrobie zeby tam sie woda nie zbierala, a narazie mam to w nosie, ale jak widac problem dotyczy wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim sedanku tez jest tam woda;/ musze sie tym zajac , moze jest tam gdzies kanalik ktory odprowadza wode na zewnatrz i jest zatkany no jak narazie to nie iwme;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to czasem wina nieszczelnych węży odprowadzających wodę z szyberdachu? Tamtędy te węże są puszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega w innym samochodzie zauwazyl ze woda plynie sobie z pod uszczelki przedniej szyby... z tamtad po desce rozdzielczej i pod dywanik. Mnie sie wydaje ze woda w pasku moze leciec z okolic tunelu skrzyni biegów lub w okolicach dmuchawy nawiewu gdyz tam moze byc slabe uszczelnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zbaraniałem jak woda spod uszczelki przedniej szyby może lecieć do bocznych schowków w passacie kombi. Chyba trochę schodzimy z tematu tego postu, panowie może jest jakiś czarodziej który wie o co tu caman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie chodzi ci o wode dokladnie w tylnim nadkolu w schowku... no to kolejny watek...

ja wody nie spotkalem lecz lekkie zwilgocenie, zbiera sie ona z wentylacji -kratki bocznej, jest tam taka guma lekko przylegajaca do wentylacji na wysokosci zderzaka. Czasem sie ona podwinie i tak nalewa sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów jeżdżących sedanami: radzę zdjąć tylną osłonę słupka po stronie po której się leje (jest na nitach, trzeba zdjąć rączkę, lampkę i środkowy słupek - pod nim są wkręty; całość trzyma się na zatrzaskach). Następnie przyjrzeć się bocznej szybce pasażera (tej najmniejszej). U mnie wystarczyło dociągnąć śrubki trzymające szybę które się poluzowały, a objawem były kropelki wody po lewej stronie bagażnika po myciu myjką ciśnieniową. Po tej operacji jest sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kombi i wody w nadkolach (plastikowych kieszeniach na nadkolach). Ja załatałem silikonem dziury pomiędzy błotnikiem a nadkolem. Spore ogniska rdzy zlikwidowałem tez pod zderzakiem z lewej strony. Autko miało 'PUK' w lewy pośladek. Po tych operacjach brak wody w plastikach i w kole zapasowym. Dodam tylko ze gniazdo lampy wycięte z kawałka blachy palnikiem i dziury pod śruby niestety też... ale tamtędy nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też leci do tych kieszonek. Mam kombi i zaprzyjaźniony blacharz powiedział mi że leci z tylnych okien, jak się zrobi ciepło zajmę się tym i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez bankowo leci z góry czyli jakby z okien ale o co chodzi nie wiem:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w kombi to okno boczne też jest w jakiś sposób dokręcane, jak w sedanie? Najlepiej rozebrać plastiki i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przykręcane, może być słabo dokręcone a może już uszczelka nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że u mnie leci spod uchwytu relingu. Możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marguzik

polecam sprawdzic miałem właśnie takie coś, ciekło z listwy relinga która wchodzi w uszczelkę przedniej szyby, polecam też sprawdzić stan dociśnięcia śrub relingów dachowych

(trzy śruby mocujące reling aby się do nich dostać trzeba niestety zdemontować boczne osłony słupków, odłączyć przewody elektryczne z podsufitki, wyciągnąć podsufitke, sprawdzic stan połączenia śrub)

 

POLECAM też w celu wykrycia nieszczelności napełnić WODĄ butelke i POLAĆ:

:)1)DACH

-W miejscach łączenia relingów z dachem ,

-górnego brzegu uszczelki przedniej szyby jaki bocznych szyb oraz od strony drzwi

:)2) NAROŻNIKI

- gdzie zostaje odprowadzana woda z przedniej szyby

-miejsce zamontowania anteny

:rolleyes:WCZEŚNIEJ zdemontowałem siedzenie przednie, wyjełęm gąbki z pod okładzin, i wytarłem możliwie do sucha podłoge po czym polewałem wode stopniowo w wymienione możliwe miejsca przecieku i obserwowałem podłoge

(woda umnie ciekła z listwy relinga która wchodzi w uszczelkę przedniej szyby --->wzmocnienie dachu-->osłona przedniego słupka -->okolice silniczka nawiewu-->podłoga-->gąbka pochłaniała wode do granic możliwość!!)

 

mam też problem z wodą w prawym nadkolu (kieszońce) ale sie :D uporam z nią jutro ,napisze jak odniose sukces (samochód niebył bity)

też zrobię to tym samym systemem polewania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pasek też był kopnięty w lewy pośladek i mi na 100% leci z pod szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor

Miałem podobny problem. Woda w bagazniku z lewej strony w sedanie. Zrobilo sie ciepło i zdemontowalem tylna półkę, osłone tylnego lewego słupka i tapicerke w bagazniku. Potem to juz z górki zlokalizowanie, lanie wody po kolei od tułu samochodu i znalazłem. Problem tkwił z źle wklejonej tylnej szybie, samochód nie był z tyłu bity. Woda dostawała sie pod uszczelką i dalej do bagaznika i po drodze jeszcze moczyła tynlą półkę, ale tylko od spodu [taki filc]. Pół tuby silokonu na łącznie szyby z nadwoziem od wewnątrz zalatwił problem. Wszytko poskładałem i do tej pory mam sucho. Kilka razy pożądnie padało więc mam pewność.

Jeżeli komuś pomogłem to lux. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności