Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie B6 może być na oryginalnych springach i te tzw "żółte" są dobrej jakości gorzej jest tymi "czarnymi" bo tu Bilstein chyba trochę przyoszczędził na jakość

 

O co kaman?? Można kupić B6 w dwóch różnych rodzajach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne to B4...A B6 są:bez gwintu,albo na grubej rurze z gwintem...

Dodam jeszcze że Bilstein występuje od B2 aż do B16 ;) Co do kolorów,jak już pisałem,czarny,żółty,srebrny oraz inox.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie nad zakupem B6 i mam kilka pytań: czy jeździ/jeździł ktoś na B6 na felgach 16'?? Jak zachowuje się samochód?? nie jest zbyt twardo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest zbyt twardo??

 

Dla jednego może być twardo dla drugiego nie to subiektywne odczucia. Będzie twardziej niż seria ale nie aż tak tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ktoś jeździ na 16' dzięki za info ale może ktoś jeszcze podzieli się podzieli się wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nie wiem czy ktoś wspomniał o tym, można przy wymianie amortyzatorów wymienić odboje i osłony oraz poduszki amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji nie wiem czy ktoś wspomniał o tym, można przy wymianie amortyzatorów wymienić odboje i osłony oraz poduszki amortyzatorów.

Było by to nawet wskazane-sprawdzić i wymienić.Po co rozkręcać za jakiś czas drugi raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie amorki polecicie do wersji sport (trendline) seryjnie mialo 1be(sportowe zawieszenie) chodzi mi bardziej o komfort jazdy -opony mam 18 cali (ktos takie założył) bo moje już stukają tzn jeden a oba wylały:(

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie amorki radzicie kupić do mojego pasiaka?Czy napęd na cztery koła coś zmienia.Mam najechane 205 tyś km z czego 40 po polskich wertepach?Jak jedzie 5 osób **** siedzi.Jazda mieszana miasto trasa.Urlop 5 osób pełny bagażnik(dobijało na nierównościach)Na rynku jest wielu producentów amorów.Jakie radzicie zakupić firmowe VW czy inne?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mnie oswieci

czym sie roznia amory w wersji kombi od sedana

bo w mojej wichurze maja promocje na wersje kombi i nie wiem czy podejda do mojego sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto mnie oswieci

czym sie roznia amory w wersji kombi od sedana

bo w mojej wichurze maja promocje na wersje kombi i nie wiem czy podejda do mojego sedana

Bodajże skokiem i twardością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie o:

amortyzatory przednie PNE-3116 gazowo-olejowe montowane w A4,A6, passatach (roczniki okolo 97-00) - jezeli sie nie myle to tzw seria B4.

Z roznych zrodel slyszlem/doczytalem (ktos tu na forum passata tez pisal) o przypadkach gdy nowe amory bilsteina (rozne marki aut) stukaja. Sa to przypadki mimo wszystko jednostkowe? Ktos moze montowal wlasnie te (kiedy kupowal, stukaje/nie stukaja)

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Bilstein - polecam z całą odpowiedzialnością. To są Bilki B4 ale i tak ciut twardsze niż np ori Sachsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 dobrze współpracują np.z Eibachem-chociaż tym ProKit,ale to już inna bajka.Napewno to nie będzie wygodny zestaw.Jak już wspominałem,w rajdówce miałem taki zestawik,ugiąć się tego nie dało naciskając na auto,ale dziury i wyboje wybiera super!Za twarde...

 

Bez przesady - od roku jeżdże na B6 z Eibachem i wcale bym nie powiedział, że są do rajdówek :P A z tym uginaniem to na serio (?), bo ja bez problemu jak naciskam na samochód to jest ugięcie na jakiś 1 cm. Jak do tyłu wsiądzie 2 większych pasażerów to też tył się obniża... Na równych drogach jest bajka, na mniej równych już jest mniejszy komfort niż na serii, ale spodziewałem się, że będzie gorzej. Teraz już wiem, że do każdego następnego samochodu będę brał fabryczne sportowe zawieszenie lub B6 z jakimiś springami. Seria to dla mnie straszna kanapa była. Jedyne co mnie zaniepokoiło to głośna praca tylnych amortyzatorów podczas przejazdów przez garby, ale to podobno normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi powiedzieć czy cena 138zł/szt. amortyzatora kager do passata b4 na przód nie jest zbyt wysoka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olał bym wszelkie produkty marki Kager (sprzedaje to głównie FOTA)

Np akumulatory Kager niby robi Bosch lecz zapewne nie jest to samo co akumulator z nalepką Bosch

 

Wielu mechaników ma złe opinie na temat części zawieszenia firmy Kager

 

Jeśli amorki to Sachs osobiście polecam serie Advantage w Audi A6 2.5Tdi V6 1 lato na 18nastkach, wytrzymały 100tys. po naszym pięknych drogach i nadal były nie nadawały sie do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amortyzatory przednie PNE-3116 gazowo-olejowe montowane w A4,A6, passatach (roczniki okolo 97-00) - jezeli sie nie myle to tzw seria B4.

Z roznych zrodel slyszlem/doczytalem (ktos tu na forum passata tez pisal) o przypadkach gdy nowe amory bilsteina (rozne marki aut) stukaja. Sa to przypadki mimo wszystko jednostkowe? Ktos moze montowal wlasnie te (kiedy kupowal, stukaje/nie stukaja)

 

Mam od niedawna te amorki i nie stukają. Koledze stukały, ale okazało się, że źle zostały zamontowane - tzn podkładka została włożona pod śrubę, a nie pod gumowy odbój - wtedy faktycznie stukały - tylko, że to ewidentny błąd montażowy był.

U mnie nie stukają, wymieniałem sam przy przebiegu 230.000 km - niebo, a ziemia w porównaniu do zużytych oryginałów BOGE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zamontował B6-rozumię bilstein,to ciekawi mnie czemu stukają,ciekawe jakie ma springi,bo do B6'stek daje się już typowo przeznaczone do sportu,a nie usportowione czy tuningowe ;)

 

 

Do Bilsteina B6 daje się TYLKO I WYŁĄCZNIE oryginalne, seryjne sprężyny !!!

 

Dopiero do B8 montuje się obniżane sprężyny.

 

To, że z Eibachami B6 działa dobrze to o niczym nie świadczy, ponieważ eibachy działają i z seryjnymi amortyzatorami, więc z B6 jest tylko lepiej. Zgodnie ze sztuką do B6 montuje się seryjne sprężyny, koniec kropka.

 

B6 fakt, montują do amatorskich rajdówek, ale zapomniałeś wspomnieć, że najpierw są cholernie usztywniane przez serwis bilsteina Żerkopol w Warszawie. Po takim zabiegu, amory nie mają nic wspólnego z tymi wyjętymi z pudełka.

 

Jeździłem w Corsie na B6, najpierw na sprężynach ENZO, potem na H&R i amory były za miękkie do krótkich sprężyn, więc je utwardziłem, a na końcu wróciłem do seryjnych sprężyn i jeździ się zdecydowanie najlepiej.

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności