Skocz do zawartości
Mr. X

Formuła 1 sezon 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko nie mogę zrozumieć taktyki BMW:confused:,a najbardziej tego,jak w pitstopie Robert stracił 4 pozycje?Może ktoś mi to wytłumaczyć?:confused:Pozdrawiam.

 

Tego nawet szanowne grono redaktorów w Polsacie nie wie ;) Ale choć prawdę powiedzieli i sie z nimi zgadzam: cele BMW na ten sezon osiągnięte więc z tokiem rozwoju firmy nie inwestują w tegoroczny bolid już mega rewelacji a skupiają sie na roku 2009, co innego inne zespoły typu: toyota czy renówka.Także myślę że już do końca tak będzie - może z jeszcze jakimś jednym pudłem Robcia - ten sezon będzie się toczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się z Toba derlysy zgodzić i mam nadzieję, że wszystkie siły wkładają w 2009, bo to co ostatnio się dzieje jest poza wszelką krytyką. Mamy powtórkę z przed dwóch sezonów, kiedy walczyli z Toyotą, tylko już wtedy byli lepsi, a teraz jak nie Trulli to Glock. W tym tempie to sezon będą kończyć na poziomie F.India. Oby przyszły sezon był tego wart. W innym przypadku nie widzę tam miejsca dla Roberta - ani wsparcia, ani potencjału do rozwoju. Marnotrastwo talentu i tyle. :mad:

 

ps. generalnie wydaje się, że z każdym kolejnym wyścigiem taktyka Roberta jest jak z koziej dupy trąba. Co za idota w tym zespole wymyśla taktykę pokrywającą się z mercem i ferrari dla bolidu, który objerzdża toyota. Tu potrzeba czegoś naprawdę błyskotliwego, a nie jakby się miało bolid niewiadomo co!!! Pod tym względem już Nick jest o niebo lepszy - nie standardowa stradegia, widać, że szukają sposobu na złapanie pozycji, a w przypadku Kubicy... jakby co najmniej dorównywał mclarenowi. :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stracił tyle pozycji bo szybko zjechał na pit stop a reszta jechała lekimi bolidami i zrobili sobie przewagę ot co :/ i tak jest prawie za każdym razem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stracił tyle pozycji bo szybko zjechał na pit stop a reszta jechała lekimi bolidami i zrobili sobie przewagę ot co :/ i tak jest prawie za każdym razem :/

 

Nie no moment jak jechał lekkim bolidem ?? Glock miał prawie tyle samo paliwa jak i czołówka, nie zganiajmy na ilość paliwo w baku. Zresztą sam Robert powiedział że z bolidem walczył cały wyścig żeby go utrzymać na torze i ewidentnie postawił na winę opon, z tym że reszta ekip potrafi dostosować aerodynamikę jak i balans do zużywających sie opon a BMW nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Nie mieliśmy w ogóle tempa podczas wyścigu. Żaden z kierowców nie był w stanie wykręcić czasów na jakie liczyliśmy po piątku i sobocie. Tak samo było na obu mieszkaniach opon. Powód takiej sytuacji nie jest aktualnie jasny, ale przeanalizujemy wszystko. Gratulacje dla Heikkiego Kovalainena za pierwsze zwycięstwo w F1 i oczywiście dla Timo Glocka za udany weekend, ukoronowany drugim miejsce na mecie.”

 

„Oczywiście dzisiaj jesteśmy bardzo zawiedzeni naszymi osiągami. Teraz musimy przeanalizować czemu nie byliśmy w stanie osiągnąć w wyścigu tempa jakie mieliśmy podczas kwalifikacji. Zrobimy to w fabryce w Hinwil i Monachium, ponieważ z powodu przerwy w testach nie możemy dokonywać prób przed następnym wyścigiem w Walencji za trzy tygodnie.”

 

Jak dla mnie wypowiedzi trochę niepoważne jak na szefów. :mad: Panowie to nie jest Kia Picanto, tylko F1. Jeśli coś jest niejasne po wyścigu to trzeba się za kopanie kartofli zabrać, a nie za budowę bolidów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no moment jak jechał lekkim bolidem ?? Glock miał prawie tyle samo paliwa jak i czołówka, nie zganiajmy na ilość paliwo w baku. Zresztą sam Robert powiedział że z bolidem walczył cały wyścig żeby go utrzymać na torze i ewidentnie postawił na winę opon, z tym że reszta ekip potrafi dostosować aerodynamikę jak i balans do zużywających sie opon a BMW nie :(

 

Pierwszy zjechał Masa a drugi Kubica i zazwyczaj on zjeżdża jako jeden z pierwszych, potem wjeżdża ciężki reszta robi przewage a Kubuś spada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Massa oki ale po Robercie jedno kółko zjechał Glock a po kolejnym następni więc różnica w paliwie moim zdaniem nie miała aż takiego znaczenia. Resztę opisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że Kubicy trochę "ciężko" idzie ostatnio ale to wina zespołu Bmw niestety... :(

A gra ktoś w grę F1 którą Intel zorganizował? Tutaj macie link:

http://www.intel.com/corporate/europe/emea/pol/racing/index.html?iid=gg_about-pl+intel_aboutintel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak Massa oki ale po Robercie jedno kółko zjechał Glock a po kolejnym następni więc różnica w paliwie moim zdaniem nie miała aż takiego znaczenia. Resztę opisałem wyżej.

 

no nie ma co juz gdybać bo BMW ma już wywalone na ten sezon i pewnie takiej rywalizacji jak na początku to już raczej nie zobaczymy (obym się mylił) a szkoda bo 3 miejsce w generalce jak najbardziej byłoby możliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jutro w GP Europy na nowym torze w Valencji Robert startuje z 2 linii za Massą i żwirkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kubica,on spisał się bardzo dobrze.Teraz czekam jak spisze się jutro jego zespół i tu już nie jestem taki "hepi",wiedząc jak potrafią zniszczyć swoją "strategią wyścigową" dobre pozycje startowe Roberta.:niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo Kubica,on spisał się bardzo dobrze.

 

Pytanie jak jest zatankowany ;) Moim zdaniem będzie 4 :] Kimi go łyknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tym razem było podium :)

Brawo Robert, szkoda mi Kimiego i Fernando, immo Nakajima powien dostać karę za niebezpieczną jazdę bo to nie pierwszy przypadek kiedy wjeżdża w tył innego bolidu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
immo Nakajima powien dostać karę za niebezpieczną jazdę bo to nie pierwszy przypadek kiedy wjeżdża w tył innego bolidu

 

Jak dla mnie to on powinien dostać solidna karę finansową, bo zbyt często z jego winy ktoś leci w szczypior albo nie kończy wyścigu.

Solidny wyścig Roberta na miarę możliwości bolidu.

 

edit 26.08.

No to Robert jeszcze w przyszłym roku w bmw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w świetle dzisiejszych sensacji

 

http://sport.onet.pl/0,1248769,1823489,wiadomosc.html

 

http://sport.onet.pl/0,1248769,1823238,,ferrari_mocno_zainteresowane_przechwyceniem_roberta_kubicy,wiadomosc.html

 

Jak myślicie? Co będzie po Monzie? Kurcze, jakby Robert do czerwonego wskoczył, pokazałby wszystkim jak się jeździ, a szybki Nick by trzykrotnie podczas każdego wyścigu był wyprzedzany przez Roberta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick odchodzi na 100 % A czy Robercik przejdzie do Ferrari ??!! Ja bym chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Monzie nic nie będzie. Wątpię aby Robert miał szansę na miejsce w Ferrari w przyszłym sezonie. Tak samo nic się nie zmieni w sytuacji Fernando - zostanie w Renault. Co prawda Alonso cały czas mówi o poniedziałku jako do D-Day ale IMHO nic się nie zmieni w czołowych zespołach. A jeśli już, to dowiemy się o tym pod koniec sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onet Sport:

 

"Kimi Raikkonen, aktualny mistrz świata F1, przedłużył kontrakt z Ferrari do końca 2010 roku.

- Informujemy, że Kimi Raikkonen przedłużył kontrakt z Ferrari do końca 2010 roku. Tym samym nasz skład przez kolejne dwa sezony nie ulegnie zmianie - głosi oficjalny komunikat zespołu Ferrari.''

 

oraz zdecydowana krytyka bmw

 

http://sport.onet.pl/0,1248769,1823971,,kubica_bede_do_konca_walczyl_o_mistrzostwo_swiata,wiadomosc.html

 

http://sport.onet.pl/0,1248769,1824041,,kubica_moge_walczyc_z_mistrzem_swiata_jak_rowny_z_rownym,wiadomosc.html

Edytowane przez a.m.o.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a czy on marzył o przejściu do ferrari ... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności