Skocz do zawartości
pobs

[B5] Wygładzony zderzak - gdzie umieścić tablicę

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gadżet nie powiesz bo konkretny :D nie mniej jednak wole za to kupić tresery na tył w igiełce i przeykręcać to rejestracje jak potrzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry bajer,ale cena kosmos :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadżet dobry tylko nie dla naszych rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadżet dobry tylko nie dla naszych rejestracji.

a to dla czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam se kupie jak juz zakupie pasiora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadżet dobry tylko nie dla naszych rejestracji.

do naszych tablic też podejdzie ;) :

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do naszych tablic też podejdzie ;) :

Faktycznie, teraz zwróciłem uwagę ze rejestracja jest pod listwą. Mój błąd.

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

 

a to dla czego ?

Myślałem ze rejestracja się nie zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma fmic to na bank odpada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie na temat przyssawek

p5124427VTJSJ.jpg

Auta z niemiec na Vag Event to miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie lipa takie przyssawki szybko się zuzywaja i łatwo o zgubienie tablicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie na temat przyssawek

 

Do łazienki na szczotę do pleców to może i git, ale na blachę

lipa
łatwo o zgubienie tablicy

i lekka wioska. Ale fakt, to problem gdzie ją dać, szczególnie przy FMIC. Wiosną do mnie wjedzie gładki zderzak i na wstępie tablica znajdzie się za przednią szybą przy podsufitce przed słonecznikiem pasażera (hmmmm może nawet na takie przyssawki od środka), niby to zgodne z prawem, a zobaczę czy mi się spodoba to miejsce po zmianie "ryja" na gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje link do strony gdzie sprzedawane sa takie macki

macki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zatrzymali mnie "tajni koledzy", ale na szczęście nie drogówka. Ogólnie, to według nich powodem było, cyt: "wyróżniające się auto - zresztą Passaty często są kradzione, a i może jakieś narkotyki znajdziemy"...

 

Ale wracając do tematu - tablicy nie miałem na zderzaku, tylko schowaną obok mojego siedzenia. Ogólnie kontrola była przeprowadzona przez miłych policjantów, więc nawiązała się gadka na temat auta. W końcu zapytałem "Jak to jest z tą tablicą, bo właśnie wymieniałem zderzak i nie wiem czy muszę dawać ją na wyznaczone miejsce czy też może póki co leżeć za szybą?", innego bajeru nie udało mi się wymyślić. Odpowiedź była standardowa: "Teoretycznie to powinno się w wyznaczonym miejscu, tak jak wszyscy".

 

Czytałem wcześniejsze posty, ale może od tego czasu ktoś "nabrał doświadczenia" :D

Czy jak będę woził przygotowaną do montażu tablicę i szybko ją umocuje podczas kontroli, nie doczepią się do mnie?

 

A i drugie pytanko, orientuje ktoś się ile kosztuje przednia listwa w ASO?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak będę woził przygotowaną do montażu tablicę i szybko ją umocuje podczas kontroli, nie doczepią się do mnie?

to tak jak z szybami w smole, czy nie or xenonami jeden funkcjonariusz odpuści a drugi da kwit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i drugie pytanko, orientuje ktoś się ile kosztuje przednia listwa w ASO?

 

Chodzi Ci pewnie o listwę Japan.

U mnie w ASO powiedzieli mi 360zł

Natomiast na getem.pl jak zapytałem to odpisali że 290zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zostałem zatrzymany przez zielonych oczywiście za źle zamontowaną tablicę rejestracyjną (czytaj.za szybą) i dzisiaj od rana czytam przepisy nie do końca ze zrozumieniem więc sprostujcie mnie jeśli źle to rozumiem

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.), a dokładnie - załącznik 5 do tego rozporządzenia.

 

§ 1.

1.Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej powinno stanowić równą, prostokątną powierzchnię o następujących minimalnych wymiarach:

1.dla pojazdów samochodowych mających cztery i więcej kół:

a.szerokość 520 mm i wysokość 120 mm albo

b.szerokość 340 mm i wysokość 240 mm;

2.dla motocykli i czterokołowych pojazdów samochodowych o maksymalnej mocy silnika do 15 kW - szerokość 280 mm i wysokość 210 mm;

3.dla motorowerów i czterokołowych pojazdów samochodowych o masie własnej do 350 kg i maksymalnej mocy netto silnika nieprzekraczającej 4kW:

a.szerokość 100 mm i wysokość 175 mm albo

b.szerokość 145 mm i wysokość 210 mm;

4.dla ciągników rolniczych - szerokość 240 mm i wysokość 165 mm.

2.Miejsce to powinno być takie, aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania:

1.położenie tablicy względem osi podłużnej pojazdu:

a.środek tablicy nie może być położony na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,

b.lewa krawędź tablicy nie może być położona na lewo od pionowej płaszczyzny równoległej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącej przez jego lewy obrys;

3.tablica powinna być prostopadła z dokładnością do 2° do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu;

4.tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:

1.nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią, a dla ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

2.nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią, a w przypadku ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;

5.wysokość położenia tablicy nad ziemią:

1.wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,73 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

2.wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być większa niż 1,20 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być większa niż 1,72 m; jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m, a dla ciągnika rolniczego 2,75 m; w przypadku pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, wysokość ta nie może przekraczać 1,50 m;

6.wymagania widoczności geometrycznej:

1.tablica powinna być widoczna z przestrzeni zawartej wewnątrz następujących czterech płaszczyzn:

a.dwóch płaszczyzn pionowych stycznych do bocznych krawędzi tablicy i tworzących kąty 30° na zewnątrz ze środkową wzdłużną płaszczyzną pojazdu,

b.płaszczyzny stycznej do górnej krawędzi tablicy i tworzącej kąt 15° do góry od poziomu oraz 30° dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

c.płaszczyzny poziomej przechodzącej przez dolną krawędź tablicy (5° do dołu od poziomu dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3); jeżeli jednak wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią jest większa niż 1,20 m, to ta płaszczyzna powinna tworzyć kąt 15° do dołu od poziomu;

7.wysokości położenia podawane w pkt 3-5 należy określać na pojeździe w stanie nieobciążonym.

§ 2.

1.Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

 

 

i tutaj mam kilka wahań które podkreśliłem pogrubioną czcionką

 

czyli jeśli dobrze zrozumiałem tablica ma określone wymiary i położenie na samochodzie zgodnie z ptk 4 powinna być jak najbardziej pionowo ale jeśli nie jest to możliwe jej odchylenie od górnej jak i dolnej krawędzi nie powinno przekraczać 30stopni (za przednią szybą w samym dole nie przekracza) czyli powiedzmy że spełnia idziemy dalej pkt 5 wysokość umieszczenia tablicy tablica powinna być nie niżej niż 30 cm i nie wyżej niż 120 cm za przednią szybą nie przekracza tej wartości i tutaj drugie ale nie może być ani w prawym rogu samochodu ani w lewym ja miałem za szybą w prawym rogu ale jaki problem umieścić ja na środku , najlepsze jest na samym końcu

 

1.Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

 

czyli podsumowywać nie ma zakazu wożenia tablicy za szybą czy może sie mylę ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przepis jak i wiele innych można interpretować na więcej niż jeden sposób, na pewno ułatwieniem będzie wydrukowanie tego przepisu dla spokoju przy kontroli

dodam tylko że był fiat chyba cupe który fabrycznie miał miejsce na rejestrację przy lusterku wewnętrznym za szybą czołową

Edytowane przez Luq@sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobna uwaga..

cytuję z powyższego....

"Miejsce to powinno być takie, aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania...."

czyli tablica nie może leżeć luzem za szybą.. i z tego co się spotkałem z różnymi interpretacjami, wszędzie jest mowa o "trwale przymocowanej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co deliberować na temat gdzie ma być tablica rej. bo wiadomo ze na aucie i czy widać na foto naklejkę na szybie bo nie widać tylko chodzi o to jak zrobić chowająca się błyskawicznie tablice rej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności