Skocz do zawartości
pobs

[B5] Wygładzony zderzak - gdzie umieścić tablicę

Rekomendowane odpowiedzi

Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.
legalności umieszczania przedniej rejestracji w innym miejscu niż do tego przeznaczone

No to w końcu jak jest, musi być ta tablica z przodu czy nie?

Amerykańcy mają swoje dziwne prawa ale wyraźnie u nich przepisy mówią w jakim stanie wymagana jest tablica z przodu a w jakim jest zbyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem niedawno ze strażnikiem miejskim na pytanie gdzie powinna znajdować sie tablica rej. nie umiał jasno powiedzieć gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałem niedawno ze strażnikiem miejskim na pytanie gdzie powinna znajdować sie tablica rej. nie umiał jasno powiedzieć gdzie

prawda jest taka że nawet na stacjach diagnostycznych nie zawsze potrafią jasno precyzować przepisy i nie zawsze je znają na tyle dobrze by odróżnić przeróbki zgodne z prawem od tego co zgodne nie jest. Łatwiej im jest odesłać z kwitkiem, jak znaleźć i zinterpretować właściwie przepis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w końcu jak jest, musi być ta tablica z przodu czy nie?

Musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał lebow

No to w końcu jak jest, musi być ta tablica z przodu czy nie?

 

Musi.

wie chłopak co mówi już go nie raz zatrzymali za brak blach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi.

a gdzie jest tak napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa posty wyżej ;) a tak na serio zapytaj przy okazji jakiegoś mądrzejszego policjanta, pojazd bez tablic nie może uczestniczyć w ruchu drogowym, nawet odholowaniem auta straszą :)

Edytowane przez 90PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek1811 przeczytaj więcej przepisów czasem sprawy dotyczące jednego zagadnienia są rozsiane po kilku dziennikach ustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie nie chce wierzyc do konca w to co tam na v10 pisza ze z prozdu moze nie bcy tablicy ;) fakt ze policja moze za to lapac nawet gdyby w prawie bylo inaczej bo oni tez niedouczeni ale warto by bylo sprawe na 100% wyjasnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwa posty wyżej a tak na serio zapytaj przy okazji jakiegoś mądrzejszego policjanta, pojazd bez tablic nie może uczestniczyć w ruchu drogowym, nawet odholowaniem auta straszą

no własnie bez tablic, tylna jest a i przednia siedzi za szyba, albo w innym miejscu na zderzaku

tomek1811 przeczytaj więcej przepisów czasem sprawy dotyczące jednego zagadnienia są rozsiane po kilku dziennikach ustaw

w przepisach nie jest jasno sprecyzowane gdzie ta tablica ma być umieszczona, nie ma takiego przepisu

ale warto by bylo sprawe na 100% wyjasnic

własnie szukam i nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przepisie jest tylko napisane, że nie ma sprecyzowanego miejsca na jej umieszczenie, a nie że może jej w ogóle nie być. któryś z fiatów chyba cupe ma fabryczne mocowanie rejestracji nad lusterkiem wewnętrznym za szybą i to jest zgodne z prawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wystukałem emaila do komendy Gł. w Katowicach. zobaczymy co odpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie bez tablic, tylna jest a i przednia siedzi za szyba, albo w innym miejscu na zderzaku

jeśli masz przednią za szybą to nie wiem jak się na to patrzą policjanci. Ja swoją przednia wożę w bagażniku, leży sobie pod wykładziną. :) Ostatnio zajechałem na stację po fajki, w tym samym czasie dwóch Panów policjantów wychodziło ze sklepu, przystanęli i poczekali aż wyjdę i jeden z nich zapytał: Tablica jest? ja mówię: jest, jest tylko odpadła i nie mogę się zabrać aby przykręcić. Na tym się skończyło. stojąc w sklepie widziałem jak odjeżdżali zerknęli na tył czy tam rejestracja jest. Ja jeżdżę bez przedniej tablicy, fakt że zwraca się większą uwagę na siebie ale czego się nie robi dla wyglądu auta :) 3 razy już przykręcałem przy kontroli rejestrację. I zawsze mam to samo wytłumaczenie, że lis wyskoczył, bum! i się zerwała. A że mam mocowaną o wiele niżej niż w serii to jest to bardzo prawdopodobne że tak się mogło stać. Nigdy mi nie zabrali dowodu czy wlepili mandatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz przednią za szybą to nie wiem jak się na to patrzą policjanci. Ja swoją przednia wożę w bagażniku, leży sobie pod wykładziną. Ostatnio zajechałem na stację po fajki, w tym samym czasie dwóch Panów policjantów wychodziło ze sklepu, przystanęli i poczekali aż wyjdę i jeden z nich zapytał: Tablica jest? ja mówię: jest, jest tylko odpadła i nie mogę się zabrać aby przykręcić. Na tym się skończyło. stojąc w sklepie widziałem jak odjeżdżali zerknęli na tył czy tam rejestracja jest. Ja jeżdżę bez przedniej tablicy, fakt że zwraca się większą uwagę na siebie ale czego się nie robi dla wyglądu auta 3 razy już przykręcałem przy kontroli rejestrację. I zawsze mam to samo wytłumaczenie, że lis wyskoczył, bum! i się zerwała. A że mam mocowaną o wiele niżej niż w serii to jest to bardzo prawdopodobne że tak się mogło stać. Nigdy mi nie zabrali dowodu czy wlepili mandatu

u mnie tablica na razie jest w seryjnym miejscu, ale po wygładzeniu zderzaka będzie na lewej kratce, jak alfa, lub za szybą. zobaczymy jakie będą reagować P.policjanci.

 

I myślę ze temat jest jasny, Tablica musi być ale nie jest sprecyzowane gdzie

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym nie wozil ale tylna mam nielegal US to juz nei chce przednia zwracac uwagi

za szyba to samo tez sie kumpli czepiaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tylna mam nielegal US

hehe, kiedyś jadąc na VAG do Bielawy, pojechałem standardowo bez przedniej a z tyłu miałem francuską żółtą, jakoś tak wyszło że później lało chyba tydzień i tak jeździłem wszędzie z tą żółtą przez tydzień, na szczęście ani jednej kontroli :)

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie tylko że "miejsce przewidziane do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych" to nie to samo co "sposób umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych". W tym przypadku "miejsce" to wnęka w tylnej klapie z podświetleniem, wiadomo że z przodu jej nie ma.

 

1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych

...

6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kombinując dalej... Jeśli ktoś ma zderzak przedni USA bez miejsca na rejestrację to może ją wsadzić za szybę na środku, bądź za szybę po lewej stronie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areki w sumie dobrze mówi. Ja bym wydrukował ten oparagraf i woził ze sobą i potem powiedział: panie jest wyraźnie napisane że jak jest wnęka na tablice to tam a jak jej nie ma to w widocznym miejscu, wiec kufa mam w wwidocznym.

 

A tak BTW, PS jak Ty masz zainstalowaną tablicę że piszesz że jeździsz bez tablicy a jak jest kontrola to przykręcasz? Czyli co zostają dziury po srubach po zdjęciu tablicy. Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zderzak czeka do wiosny, bez dziur. Jak już ktoś się bardzo uprze to albo poleci dowód albo złapie tablice na opaski zaciskowe do kratki w wolnej cześć zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności