Skocz do zawartości
pobs

[B5] Wygładzony zderzak - gdzie umieścić tablicę

Rekomendowane odpowiedzi

czyli w przypadku spotkania "złych" policjantów zostaje mi zabrany dowód i dostaje skierowanie na przegląd? ile taka usługa kosztuje?

 

jakiś upominek w postaci mandatu też mogę wyłapać? ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w przypadku spotkania "złych" policjantów zostaje mi zabrany dowód i dostaje skierowanie na przegląd?

tak

 

ile taka usługa kosztuje?

20pln i trochę latania

 

jakiś upominek w postaci mandatu też mogę wyłapać?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 zl czy jakos tak i idziesz po dowod i tyle

 

zabranie dodowdu to wg mnie najlepsze rozwiazanie czy to za szyby czy za cokolwiek i wole to niz mandat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, najtansze rozwiazanie. Ale jesli zbiora Ci dowod w nie Twoim miescie wtety moze sie wydluzyc. Ty dostajesz kwitek na ktorym jezdzisz max 7 dni, a panowie policjanci maja takze 7 dni ma przeslanie dopwodu do wydzialu komunikacji gdzie go pozniej odbierasz. to juz sa 2 tyg:dupablada Wiec w najgorszym wypadku mozesz byc tydz bez samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak kiedyś zawinęli dowód w innym województwie to pan policjant wydał kwitek na podstawie którego mogłem jeździć 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo tam to to najmnieszy problem jezdzisz z kwitkiem i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to gitara:) tak moga dowod zabierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kontrole z tego powodu. P. policjant pytał się dlaczego tablica nie jest zamontowana na zderzaku i że tam jest jej miejsce ,a nie za szybą gdzie ją woziłem- miałem połamaną ramkę. To było tylko pouczenie ale kazali zamontować jak najszybciej bo zabiorą dowodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 KONTROLI - 0 mandatow - wytłumaczenie było proste - jeszcze nie bo dopiero co zderzak malowany, albo do poprawki; to ze sie z 2stronnej tasmy odkleił chyba było najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o opinie estetyczne i ew niezgodności z przepisami takiego umiejscowienia tablicy po wygładzeniu zderzaka jak na zdjęciu poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim zdjeciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z łączem w Avatara udało mi się tylko wrzucić.

 

Myślę o zamontowaniu jej tam na stałe bez ramki, odpowiednio dogięta do profilu zderzaka, proporcjonalnie zajmie tyle miejsca co czerwony prostokąt.

Edytowane przez NiemoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co to ma na celu bo ani to ladne ani do konca legalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko co to ma na celu bo ani to ladne ani do konca legalne

 

 

Gusta różne widać, a co z nielegalnością takiego umiejscowienia ? Cel ma być taki żeby nie zasłaniać środkowego wlotu na centralny intercooler i nie bardzo widzę inne miejsce na oryginalna tablice na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostaw ja tam gdzie byla wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z nielegalnością takiego umiejscowienia ?

 

tablica jest zbyta bardzo zagięta co uniemożliwi jej przeczytanie z przodu auta (dowodzik na bank poleci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat to nie Alfa ,że ma być z boku,ale na prawdę się robi problem gdzie ją zamieścić jak kolega wspomniał ,jak ktoś ma centralnie umieszczony intercooler ,jakieś inne sugestie.

Ja nie mam icka na środku i jeżeli się zdecyduję na gładki zderzak to zamontuję to na kratce środkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tablica jest zbyta bardzo zagięta co uniemożliwi jej przeczytanie z przodu auta (dowodzik na bank poleci)

jakim prawem ?

Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej powinno stanowić równą, prostokątną powierzchnię o następujących minimalnych wymiarach:

dla pojazdów samochodowych mających cztery i więcej kół:

szerokość 520 mm i wysokość 120 mm albo

szerokość 340 mm i wysokość 240 mm;

dla motocykli i czterokołowych pojazdów samochodowych o maksymalnej mocy silnika do 15 kW - szerokość 280 mm i wysokość 210 mm;

dla motorowerów i czterokołowych pojazdów samochodowych o masie własnej do 350 kg i maksymalnej mocy netto silnika nieprzekraczającej 4kW:

szerokość 100 mm i wysokość 175 mm albo

szerokość 145 mm i wysokość 210 mm;

dla ciągników rolniczych - szerokość 240 mm i wysokość 165 mm.

Miejsce to powinno być takie, aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania:

położenie tablicy względem osi podłużnej pojazdu:

środek tablicy nie może być położony na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,

lewa krawędź tablicy nie może być położona na lewo od pionowej płaszczyzny równoległej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącej przez jego lewy obrys;

tablica powinna być prostopadła z dokładnością do 2° do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu;

tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:

nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią, a dla ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią, a w przypadku ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;

wysokość położenia tablicy nad ziemią:

wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,73 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być większa niż 1,20 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być większa niż 1,72 m; jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m, a dla ciągnika rolniczego 2,75 m; w przypadku pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, wysokość ta nie może przekraczać 1,50 m;

wymagania widoczności geometrycznej:

tablica powinna być widoczna z przestrzeni zawartej wewnątrz następujących czterech płaszczyzn:

dwóch płaszczyzn pionowych stycznych do bocznych krawędzi tablicy i tworzących kąty 30° na zewnątrz ze środkową wzdłużną płaszczyzną pojazdu,

płaszczyzny stycznej do górnej krawędzi tablicy i tworzącej kąt 15° do góry od poziomu oraz 30° dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

płaszczyzny poziomej przechodzącej przez dolną krawędź tablicy (5° do dołu od poziomu dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3); jeżeli jednak wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią jest większa niż 1,20 m, to ta płaszczyzna powinna tworzyć kąt 15° do dołu od poziomu;

wysokości położenia podawane w pkt 3-5 należy określać na pojeździe w stanie nieobciążonym.

§ 2.

Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

 

 

http://www.v10.pl/prawo/Prawidlowe,rozmieszczenie,tablic,rejestracyjnych,563.html

 

ja będę montował na stałe w lewej kratce ;)

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym cytatem możemy zamknąć dyskusję na temat legalności umieszczania przedniej rejestracji w innym miejscu niż do tego przeznaczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by tylko sprwdzic ten wpis z aktualnym kodeksem bo jak cos to nic innego tylko druknac to i przedstawiac policjantom przy kontroli :) a wozic tablice za szyba :)

choc fakt faktem jak zobacza bez tablicy auto to pewnie beda zatrzymywac czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności