Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z hidami sprawa jest bardziej złożona niż by się wydawało.

Miałem HIDy ale juz nie mam a właściwie mam spakowane do sprzedania.

Działają ok ale czasami potrafi sie jedna przetwornica nie włączyć i to bez znaczenia która, losowo.

O ile w nocy nie ma problemu to w dzień jest gorzej bo bydle patrol zatrzymuje i się czepia o uszkodzone światła. Jak się trafi nadgorliwy żegnaj dowodzie rejestracyjny (do odbioru w urzędzie komunikacji).

Ja wynegocjowałem wymianę na H7 na miejscu i dowód uratowany.

Więc idąc ta drogą jestem na ukończeniu zbierania maneli do swapu lamp wraz z czujnikami poziomowania i spryskiwaczami (czekam na wiązki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Z hidami sprawa jest bardziej złożona niż by się wydawało.

Miałem HIDy ale juz nie mam a właściwie mam spakowane do sprzedania.

Działają ok ale czasami potrafi sie jedna przetwornica nie włączyć i to bez znaczenia która, losowo.

O ile w nocy nie ma problemu to w dzień jest gorzej bo bydle patrol zatrzymuje i się czepia o uszkodzone światła. Jak się trafi nadgorliwy żegnaj dowodzie rejestracyjny (do odbioru w urzędzie komunikacji).

Ja wynegocjowałem wymianę na H7 na miejscu i dowód uratowany.

Więc idąc ta drogą jestem na ukończeniu zbierania maneli do swapu lamp wraz z czujnikami poziomowania i spryskiwaczami (czekam na wiązki).

ja też myślę nad biksenonami możesz przybliżyć jaki to koszt jest i co jest potrzebne do zmiany z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekodowałeś sterownik na xenon ? Może to jeszcze zależy od zestawu HID ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez urazy sprawdzałem co najmniej 6 kompletów wybrałem najlepsze dla siebie.

 

Mam nadzieje że nikt nie poczuje się nieswojo ale musze to napisać dobitnie!!!

 

HIDy to LIPA!!!!

 

Ale jak ktoś chce to mam do sprzedania takie które działają bez kodowania

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HIDy to LIPA!!!!

święta racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzis. Ja wymieniłem 3 anteny do CB i 2 radia CB bo nie mogłem dojśc co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też walczyłem z Cb i Hidami . Jak radio działało to znowu światła ledwo świeciły i odwrotnie . Pop 3 miesiącach walki wszystko ok . Dobre przetwornice plus żrniki , problemu nie ma .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też myślę nad biksenonami możesz przybliżyć jaki to koszt jest i co jest potrzebne do zmiany z góry dzieki

 

Juz temat byl, ale szybko przypomne co do montowania i kupienia:

 

1.) Zderzak + dysze spryskow reflektora + zbiornik pod spryski lamp + przewody..

2.) Autopoziomowanie + modul + 2 czujniki poziomu + wiązka (no i kodowanie)

3) 2 lampy + 2 przetwornice + 2 zarniki

 

Po podliczeniu wyszedl mi rzad wielkosci 3,5 tys - 4 tys (na czesciach uzywanych), moim zdaniem sie nie oplaca a do tego nie ma pewnosci ze wszystkie czesci beda sprawne. Przeoczylem raz okazje kompletnego zderzaka ze spryskami, czujnikow bez wiazki kabli oraz kompletu lamp ze wszystkim za 2 tys zl z rozbitka, ale nie zdazylem kupic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Juz temat byl, ale szybko przypomne co do montowania i kupienia:

 

1.) Zderzak + dysze spryskow reflektora + zbiornik pod spryski lamp + przewody..

2.) Autopoziomowanie + modul + 2 czujniki poziomu + wiązka (no i kodowanie)

3) 2 lampy + 2 przetwornice + 2 zarniki

 

Po podliczeniu wyszedl mi rzad wielkosci 3,5 tys - 4 tys (na czesciach uzywanych), moim zdaniem sie nie oplaca a do tego nie ma pewnosci ze wszystkie czesci beda sprawne. Przeoczylem raz okazje kompletnego zderzaka ze spryskami, czujnikow bez wiazki kabli oraz kompletu lamp ze wszystkim za 2 tys zl z rozbitka, ale nie zdazylem kupic:)

to ja sobie podaruje :)dzieki za przetarcie oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja sobie podaruje dzieki za przetarcie oczu

 

Ale ja mowie o B5 FL, mysle ze B6 jest w podobnej cenie...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknę się w 3kzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

może same spryski załozyć i zestaw hid są te lepsze znaczy droższe może by dobrze świeciły soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

naprawa xenonów (regulacja zasięgu) b6

warszawa

604862041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem zestaw HID 35W na cyfrowych przetwornicach, ale nie działały prawidłowo w moim B6, ostatnio pojawiły się zestawy o mocy 55W (teorytycznie powinny działać), czy ktoś już takie testował w Passacie B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problemem nie jest moc jaką pobiera zestaw "DIGITAL" a sposób uruchamiania świateł.

W B6 realizuje to bordnez za pomocą elektroniki nie przekaźników i właśnie dlatego możliwe jest precyzyjne sprawdzanie poboru, zwarć itd.

 

Z moich obserwacji wynika iż po procesie mrugania kładzie się komunikacja po CAN. Nie wiem co sądzą inni, ale może to zabić coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z moich obserwacji wynika iż po procesie mrugania kładzie się komunikacja po CAN. Nie wiem co sądzą inni, ale może to zabić coś.

 

Z tego co mi sie wydaje to masz racje, CAN jest czuly i gdy "widzi" inne pobory to odlacza zarowke (efekt strobo). Tak przynajmniej sie zdarza w momencie jak LEDy sie zaklada, chociaz u mnie w 3BG tez jest CAN ale postojowek na LEDach nie odlacza...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założełem zestaw HID 55W taki:

http://www.allegro.pl/item827763475_xenon_h1_h7_hid_4300_8000_55w_ksenony_hid_nowosc.html

nic nie mruga światła normalnie się włączają :) jeszcze muszę pojeździć potestować ale jak narazie polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zakładałeś polecane w tej aukcji resetery? i jaką barwę założyłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy zakładałeś polecane w tej aukcji resetery? i jaką barwę założyłes?

 

Taki mały OT. Nie sugerował bym się, że te przetwornice mają 55W, gdyż przy zasilaniu pow 50W zmieniają się temperatury barwowe żarników i to dość sporo. A jako że w zestawie są żarniki nie różniące się od innych, to świadczy o tym, że są to przetwornice 35 W. Taki kolejny marketingowy bubel z allegro.

 

Dla przykładu - tak wygląda żarnik philipsa przystosowany do 50W przetwornicy: KLIK

 

Druga opcja, to przetwornice mają tak niską sprawność, że pobierają 55 W i to jest najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie. Ewentualnie są one specjalnie tak zaprojektowane, by pobierać taką samą moc jak żarówka H7, właśnie po to by nie powodować komunikatów przepalonej żarówki. W każdym bądź razie nie przekłada się to na większą ilość światła przed autem.

Z resztą w aukcji jak byk napisane jest: pobór mocy 55W ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności