Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No jednak nie jest tak różowo jak myślałem. Zenony gasną co kilka minut/kilometrów. Raz jeden, raz drugi, czasami prawie równocześnie. Co robić?

 

Kwestia kodowania. Moge podać namiar na dobrego człowieka w wwa. Lub jeśli ktoś bawi sie samemu, co trzeba przełączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale do Warszawy to mam jakieś 2kkm. Poza tym jeśli nadejdzie pora przeglądu, to pewnie trzeba by przekodować na zwykłe żarówki bo inaczej nie będą świecić. Znalazłem rozwiązanie w postaci "Warning Canceller", można pod taką nazwą znaleźć ma Allegro i mam cichą nadzieję, że to zadziała.

A z innej beczki, proszę nie wpisywać chociaż w tym wątku, jacy to debile sami montują zenony i zabijają tym innych. Takie wywody są w każdym poście na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie mi wyjasniec sprawe dotyczaca HIDow?

Jak to jest...

 

Jest to legalne? Posiadam lampy soczewkowe i chcialbym to wstawic do auta ... Czy bede oslepial innych? Jak to się ma do naszego prawa - co na to policja .. Oraz jak wygladaja przeglady techniczne ?

 

Cena takiego zestawu to 300,- i kupilbym to juz dzis ... lecz chcę dowiedzieć się coś więcej ... czy jest to oplacalna i bezpieczna inwestycja ...

A i jeszcze jedno ... owe zarniki sa i do swiatel mijania i do drogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mozecie mi wyjasniec sprawe dotyczaca HIDow?

Jak to jest...

 

Jest to legalne? Posiadam lampy soczewkowe i chcialbym to wstawic do auta ... Czy bede oslepial innych? Jak to się ma do naszego prawa - co na to policja .. Oraz jak wygladaja przeglady techniczne ?

 

Cena takiego zestawu to 300,- i kupilbym to juz dzis ... lecz chcę dowiedzieć się coś więcej ... czy jest to oplacalna i bezpieczna inwestycja ...

A i jeszcze jedno ... owe zarniki sa i do swiatel mijania i do drogowych?

 

koledze szukać się nie chce ? Lampa musi mieć oznaczenie DC a twoja ma zapewne HCR więc nie ma homologacji na źródło światła ksenonowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledze szukać się nie chce ? Lampa musi mieć oznaczenie DC a twoja ma zapewne HCR więc nie ma homologacji na źródło światła ksenonowego

 

Koledze chce sie szukac ... tylko nie ma zielonego pojecia pod jakimi haslami - konkretnie do B6

Gdzie takie oznaczenie jest? Czyli jednym slowem dac sobie spokoj - jak juz zalozyles ze mam takie lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze chce sie szukac ... tylko nie ma zielonego pojecia pod jakimi haslami - konkretnie do B6

Gdzie takie oznaczenie jest? Czyli jednym slowem dac sobie spokoj - jak juz zalozyles ze mam takie lampy ?

 

A co ma do tego B6 ? Szukaj w innych działach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze chce sie szukac ... tylko nie ma zielonego pojecia pod jakimi haslami - konkretnie do B6

Gdzie takie oznaczenie jest? Czyli jednym slowem dac sobie spokoj - jak juz zalozyles ze mam takie lampy ?

 

oznaczenie jest na szkle reflektora ewentualnie na lampie pod maska może byc i jak nie masz ori ksenonów to lampa na bank nie ma homologacji na xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@vpw, @azrael

 

Tylko jedno pytanie: czy macie radia CB??

 

 

 

tak...

ciekawe po co, bo chyba nie w celu szybkiego wezwania pomocy dla kogos kto zostal oslepiony przez moje xenony i dalej nic nie widzi??

czy moze chcecie wiedziec gdzie "można" podgonić??

 

Panowie liczę na rzetelną odpowiedz

nie mam CB,jest mi zbędne...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź, ale do Warszawy to mam jakieś 2kkm. Poza tym jeśli nadejdzie pora przeglądu, to pewnie trzeba by przekodować na zwykłe żarówki bo inaczej nie będą świecić. Znalazłem rozwiązanie w postaci "Warning Canceller", można pod taką nazwą znaleźć ma Allegro i mam cichą nadzieję, że to zadziała.

A z innej beczki, proszę nie wpisywać chociaż w tym wątku, jacy to debile sami montują zenony i zabijają tym innych. Takie wywody są w każdym poście na ten temat.

 

Kasowanie błędów tutaj nic nie pomoże, trzeba przekodować komputer. naprawde nie polecam sprzętów tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@vpw, @azrael

 

Tylko jedno pytanie: czy macie radia CB??

 

 

 

tak...

ciekawe po co, bo chyba nie w celu szybkiego wezwania pomocy dla kogos kto zostal oslepiony przez moje xenony i dalej nic nie widzi??

czy moze chcecie wiedziec gdzie "można" podgonić??

 

Panowie liczę na rzetelną odpowiedz

 

W pełni rzetelnie odpowiadam, że głównie aby nie zostać zatrzymanym przez policję ale bardzo często aby ominąć korek, który został spowodowany przez wypadek lub aby poprosić o pomoc w dojechaniu do miejsca.

 

Czy to pytanie (off-topic) ma na celu porównanie oślepiania innych użytkowników drogi przez tanie zestawy xenonowe z zabójczą prędkością osób korzystających z CB? Ciekaw jestem intencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego uwazam ze lepiej poszukac auta z lepszym wyposazeniem i odpuscic sobie przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie kolegi wyżej.uważam że jak ktoś kupuje samochód prawie za 100tys zł to powinien odrazu o tym pomyśleć a nie teraz sobie na własną ręke kombinować.to tak jakby kupić podstawowego passata i samemu go wyposażać . poprostu bezsensu . "cierp ciało jak żeś chciało ":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. To również standartowy tekst. Dlaczego nie kupić od razu z xenonami itp. A chociażby dlatego, że czasami stać nas na auto używane, które akurat tych xenonów nie ma. Wystarczy? Czy teraz nabrało to w oczach kolegi trochę sensu?

--- scalone ---

A odnośnie postu użytkownika Raab, to nie wiem przyznam szczerze na czym to polega, ale chyba nie na kasowaniu błędów. Myślę, ze symuluje to mocniejszą żarówkę. Jak zamontuję , to dam znać. A powiedz mi jeszcze czy jak przekoduję na xenony i włożę zwykłą żarówkę to będzie świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by sie stalo jak bys kupił auto rok starsze, o 20tys km wiecej a z pełnym wyposazeniem? Chyba ze jestes naprawde maniakiem jak ja kiedys i wpakujesz wszystko w najgorszego sztrucla jakiego masz, bez wzgledu na to ile kosztowal i co to jest. Mi juz przeszlo to, bo tego i tak nikt potem nie doceni, a jak sprzedaz to kazdy widzi ze jakies kombinowane. Ludzie tez juz nie sa tacy tepi jak kiedys. Kwestia poszukania tylko lepszego auta, bo przeciez ten passat ktorego kupiłes nie był jedyny w ogloszeniu. Ja bedac jeszcze w UK 2 tyg szukałem Tourana w Niemczech, az znalazłem , dogadalismy sie przez telefon, wpłaciłem zaliczke, i wracajac do Polski odebrałem auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co by sie stalo jak bys kupił auto rok starsze, o 20tys km wiecej a z pełnym wyposazeniem?

 

Kupił, nie kupił co to ma do tematu ? Ma takie jakie ma i kropka. Trzymaj się tematu albo nic nie pisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo sedno Kuczlaw. Napiszę jak zamontuję- oby hulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i hula! Kosztowało parę złotych a ile radości. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy anty entuzjaści piszą stale o oślepianiu o spryskiwaczach i auto poziomowaniu. Piszą to osoby które zapewne mają auta z oryginalnie zainstalowanymi xenonami. A to że są to osoby nie do przekonania ale to bez znaczenia.

Wczoraj kolega odebrał nowe audi a6 na pełnym wypasie i powiem ze pierwsze co mi przyszło do głowy to sprawdzenie auto poziomowania w akcji. Śmiechu było co niemiara ponieważ na początku musiałem mu nakreślić idee działania mechanizmu...

Jak wymyśliłem tak zrobiliśmy, auto na równym placu 6m od ściany a my naciskaliśmy na tył samochodu obaj czyli koło 180kg. Wszyscy zapewne w tym miejscu powiedzą linia odcięcia stała idealnie w jednym punkcie. No niestety nie stała (auto ma 3 dni od wyjazdu z salonu) snop latał tak jak my bujaliśmy autem, dopiero po chwili się stabilizował.

Jaki z tego morał?? hmmm

 

Testowo wsadziłem mój zestaw do żony golfa gdzie ma lampy bez soczewek i jedno przyznam bezapelacyjnie DRAMAT światła świeciły wszędzie i to faktycznie oślepia ile wlezie i faktycznie opinie są uzasadnione.

Co do samych soczewek jestem zdania że zagożali przeciwnicy hidów nie będą w stanie odróżnić czy są to hidy czy oryginalne lampy z całą armia dodatkowego wyposażenia.

 

Co do offtopica o radiach CB to faktycznie spodziewałem się odpowiedzi z wątkiem policji na pierwszym planie, bo przecież ograniczenia prędkości ustawiaja tylko jełopy nie myśląc kompletnie o wytrawnych kierowcach którym się zawsze spieszy i sa sprytniejsi od innych...

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak. To również standartowy tekst. Dlaczego nie kupić od razu z xenonami itp. A chociażby dlatego, że czasami stać nas na auto używane, które akurat tych xenonów nie ma. Wystarczy? Czy teraz nabrało to w oczach kolegi trochę sensu?

--- scalone ---

A odnośnie postu użytkownika Raab, to nie wiem przyznam szczerze na czym to polega, ale chyba nie na kasowaniu błędów. Myślę, ze symuluje to mocniejszą żarówkę. Jak zamontuję , to dam znać. A powiedz mi jeszcze czy jak przekoduję na xenony i włożę zwykłą żarówkę to będzie świecić?

 

tego akurat nie wiem, ale z tego co mi sie wydaje, jest podawane inne napięcie do żarówek, więc bardzo możliwe, że mogą się spalić, ale nie jestem pewnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wymyśliłem tak zrobiliśmy, auto na równym placu 6m od ściany a my naciskaliśmy na tył samochodu obaj czyli koło 180kg. Wszyscy zapewne w tym miejscu powiedzą linia odcięcia stała idealnie w jednym punkcie. No niestety nie stała (auto ma 3 dni od wyjazdu z salonu) snop latał tak jak my bujaliśmy autem, dopiero po chwili się stabilizował.

Jaki z tego morał?? hmmm

 

wydaje mi się że autopoziomowanie nie musi działać odrazu.jak włożysz coś ciężkiego do bagażnika to xenony się wypoziomują i tak zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności