Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w Warszawie na Bemowie montuja spryskiwacze w zderzaku za 300PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
w Warszawie na Bemowie montuja spryskiwacze w zderzaku za 300PLN..

 

 

Orginalne ? tj takie same jak fabryka dała ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie sadze, wycinaja w zderzaku miejsce...

 

oryginalne pewnie takze zamontuja ale nalezy kupic zderzak, oryginalne spryskiwacze, a cena pewnie bedzie inna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomala123

HEHE ja kupilem komplet xenonow za 300zl przetwornice i zarowki myslalem ze to jakas sciema ale okazalo sie ze nie juz nigdy nie zamienie tego na zwykle lampy.Ps mowi sie ze xenon nie dziala poprawnie bez spryskiwaczy sprawdzilem na trasie z Polski do Angli nie lampy byly brudne ale jakosc sie nie zmienila!!!Polecam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko inni kierowcy jak masz brudne lampy przy ksenonach są oślepiani ich światłem-drobiny brudu powodują rozproszenie światła.Jak się sporo jeździ w nocy to się człowiek naogląda wynalazków co to za parę złoty mają świecić jak markowe lampy.Na mojej ulicy mieszka człowiek co sobie sprawił ksenony na Allegro on może i lepiej widzi ale jak ja jadę z naprzeciwka to masakra.Twierdzi koleś ,że ma je jeszcze doposażyć w coś tam i będzie mniej oślepiał ale 3 miesiąc już tak gania i i jemu dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam o tych spryskiwaczach a ciekawe dlaczego nie ma obowiązku ich stosowania??

Ostatnio kolega kupił Jeep'a z oryginalnymi lampami (kupiony w serwisie nieieckim) i bez spryskiwaczy a że biegle włada niemieckim zapytał o ten detal. Odpowiedz była mało precyzyjna ale dowiedział się ze tak dealer go sprzedał.

A tak nawiasem mówiąc kiedys prubowałem zmyc myjką ciśnieniową rozmaznaego owanda z reflektora i nie dało roady a chyba myjka ma większe ciśnienie jak spryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomala123

w europie i tak bede oslepial ludzi bo promien moich lam skierowany jest w odwrotna strone jak w autach z kierownica po lewej stronie!! Ale od kiedy wstawilem te xenony to ludzie przestali mi mrugac na drodze ze ich oslepiam ciekawe czemu. Muj znajomy ma Mercedesa E kupil go nowego ok 2lata temu ma xenony i mial okazje jechac ze mna w nocy moim autem i doszedl do wniosku ze moje lampy swieca lepiej sa otrzejsze.Ja zanim dalem sie namowic minelo duzo czasu odradzali,popierali i wkoncu sie zdecydowalem to tylko 300zl a teraz nie zamienil bym ich!!! Ps xenony kture sa na Ebay za ok 700zl to takie same kupilem w Gdansku za 300zl w sklepie nikt niechce wiezyc ze dalem za nie 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem w Gdansku za 300zl w sklepie nikt niechce wiezyc ze dalem za nie 300zl

 

kolego, gdzie dokładnie w Gdańsku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
w europie i tak bede oslepial ludzi bo promien moich lam skierowany jest w odwrotna strone jak w autach z kierownica po lewej stronie!! Ale od kiedy wstawilem te xenony to ludzie przestali mi mrugac na drodze ze ich oslepiam ciekawe czemu. Muj znajomy ma Mercedesa E kupil go nowego ok 2lata temu ma xenony i mial okazje jechac ze mna w nocy moim autem i doszedl do wniosku ze moje lampy swieca lepiej sa otrzejsze.Ja zanim dalem sie namowic minelo duzo czasu odradzali,popierali i wkoncu sie zdecydowalem to tylko 300zl a teraz nie zamienil bym ich!!! Ps xenony kture sa na Ebay za ok 700zl to takie same kupilem w Gdansku za 300zl w sklepie nikt niechce wiezyc ze dalem za nie 300zl

 

 

Zawsze możesz dołożyć rurę do zderzaka i na dach podobną przykręcić po 10 halogenów to dopiero będzie coś jak włączysz wszystko to dopiero będzie efekt co tam ci jadący z przeciwka przecież mogą zamknąć oczy a tak w ogóle to poco jadą przecież to moje światła moja droga i nikt więcej sie nieliczy.... Bo jak juz mam żarówki z atestem na nieszkodliwość dla instalacji elektrycznej 12V, to poco jakieś zbędne stabilizacje czy spryskiwacze jak nawet kerscher nie ruszy muchy.... Obyś kolego nie spotkał nigdy z drugiej strony ulicy takiego maniaka który doszedł do wniosku że takie super ksenony to są kiepskie bo w bardzo słoneczny dzień słońce ich światło przebija i podkręci je jeszcze bardziej.... aż strach pomyśleć co może sie wydarzyć....

 

Może jednak warto pomyśleć o innych użytkownikach dróg?

 

Warto poczytać coś więcej a niżeli dobra cena na allegro... http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=93&highlight=ksenony

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, gdzie dokładnie w Gdańsku ?

 

Patryk podjedż do DARS TUNING w Sopocie pierwsza w prawo za Statoilem obok byłego serwisu BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk podjedż do DARS TUNING w Sopocie pierwsza w prawo za Statoilem obok byłego serwisu BMW

 

Wojtek, na pewno jak znajde trochę wolnego czasu i pln'ów to podjadę, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

vw jetta mam fabryczne bi- ksenony ale w reflektorze sa tez zamontowane zarowki swiatek dlugich pytanie brzmi czy tak powinno byc czy bi ksenon nie ma 2w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nemo1

Tak się zastanawiam,wszyscy piszecie ,że jest super jazda,niektórzy maja pewne problemy techniczne a czy ktos zastanawial sie nad skutkami takich kombinacji dla kierowców jadących z przeciwka???Wszyscy patrzą jedynie na własne korzyści a ja widze ,ze wszystkie takie dzikie kombinacje totalnie oślepiają.A was nie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam,wszyscy piszecie ,że jest super jazda,niektórzy maja pewne problemy techniczne a czy ktos zastanawial sie nad skutkami takich kombinacji dla kierowców jadących z przeciwka???Wszyscy patrzą jedynie na własne korzyści a ja widze ,ze wszystkie takie dzikie kombinacje totalnie oślepiają.A was nie?????

 

jak założysz ksenony do normalnych lamp to beda oślepiać i za to powinni karać ale jak założysz do soczewek to bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wcześniej zadawałem to pytanie. co zrobić, żeby zamontować fabryczne bi-xenony w pasku 3C, obecnie mam soczewkowe i chce zamontować fabryczne? mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie hid'y i jest ok ale i tak przymierzam się do wymiany na oryginalne bi i nieco ustaliłem w temacie.

1 . Mechanicznie pasują idealnie (konieczne zdjęcie zderzaka)

2. Elektrycznie kostka podobno inna (więc cięcie przewodów).

3. Adaptacja i działają bi ale skrętu i doświetlania podobno nie da się zrobić

 

Te podobno mnie nieco martwi ale z drugiej strony jak ktoś mówi (pisze) podobno to oznacza że ma blade pojęcie o temacie.

 

Gdzieś czytałem że skręt jest z esp i wystarczy pożenić xenony z esp i musi działać ale nie wiem co jeszcze jest wymagane

Narazie się edukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem jettę z bi- ksenonami ale mam też w lampie żarówke która swieci światłami drogowymi cz bi -ksenony świecą tylko światłami krótkimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bixenon zapewnia światła mijania i drogowe a realizowane to jest przy pomocy jednego palnika (na stronę) a zmiana świateł jest za pomocą ruchomej przesłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomala123
kolego, gdzie dokładnie w Gdańsku ?
na kowalach jak wjezdzasz na osiedle od strony oruni to po prawej stronie masz blok ze sklepami na parterze obok solarium na rogu widac w glownej drogi:)

 

 

Zawsze możesz dołożyć rurę do zderzaka i na dach podobną przykręcić po 10 halogenów to dopiero będzie coś jak włączysz wszystko to dopiero będzie efekt co tam ci jadący z przeciwka przecież mogą zamknąć oczy a tak w ogóle to poco jadą przecież to moje światła moja droga i nikt więcej sie nieliczy.... Bo jak juz mam żarówki z atestem na nieszkodliwość dla instalacji elektrycznej 12V, to poco jakieś zbędne stabilizacje czy spryskiwacze jak nawet kerscher nie ruszy muchy.... Obyś kolego nie spotkał nigdy z drugiej strony ulicy takiego maniaka który doszedł do wniosku że takie super ksenony to są kiepskie bo w bardzo słoneczny dzień słońce ich światło przebija i podkręci je jeszcze bardziej.... aż strach pomyśleć co może sie wydarzyć....

 

Może jednak warto pomyśleć o innych użytkownikach dróg?

 

Warto poczytać coś więcej a niżeli dobra cena na allegro... http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=93&highlight=ksenony

a skad bty mozesz wiedziec czy oslepiam czy nie a co ma slonce do xenonu?????????????????? jezdze dlugo i jeszcze nikt uwagi mi nie zwrocil:cool:

 

 

:)

w Warszawie na Bemowie montuja spryskiwacze w zderzaku za 300PLN..

napewno nie dziala bo za tanie tak jak te moje xenony za 300zl mimo ze jest z nimi wszystko ok to i tak dla niektorych nie maj prawa dzialac mowia ze oslepia mimo ze sa soczewki

 

 

Ciągle czytam o tych spryskiwaczach a ciekawe dlaczego nie ma obowiązku ich stosowania??

Ostatnio kolega kupił Jeep'a z oryginalnymi lampami (kupiony w serwisie nieieckim) i bez spryskiwaczy a że biegle włada niemieckim zapytał o ten detal. Odpowiedz była mało precyzyjna ale dowiedział się ze tak dealer go sprzedał.

A tak nawiasem mówiąc kiedys prubowałem zmyc myjką ciśnieniową rozmaznaego owanda z reflektora i nie dało roady a chyba myjka ma większe ciśnienie jak spryskiwacze.

no wlasnie!!!!!!!!!!!!!:634:

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Napisał Tomala123 viewpost.gif

a skad bty mozesz wiedziec czy oslepiam czy nie a co ma slonce do xenonu?????????????????? jezdze dlugo i jeszcze nikt uwagi mi nie zwrocil:cool:

 

 

 

 

Zalecam dokładną analizę wypowiedzi jak i poprzednich postów, a sprawa poruszonego słońca przestanie być tajemnicą jak i jej autor....

Fakt że nikt nie zwrócił uwagi jest żałosnym tłumaczeniem, równie dobrze możesz napisać że jazda w mieście z prędkością przekraczającą 100km/h jest bezpieczna bo tak jeździsz i nikt jak dotąd cie nie zatrzymał i uwagi czy co gorsza mandatu ci nie wlepił.

Jeździłem swego czasu pięknym autem 125p, posiadałem w nim lampy na żarówki H4 co było sporą rzadkością jak na tamte czasy. Jak wszyscy wiemy dopuszczalne żarówki świateł mijania to 55W, myśląc podobnym tropem jak teraz ludzie myślą HIDA-ch założyłem atestowane żarówki 110W bo światło było lepsze ..... i daje ci słowo że nikt mi uwagi nie zwrócił że go oślepiam, a to że czasem ktoś mi mrugnął światłami to pewnie dlatego że policja gdzieś po drodze stała...

I tu warto sie zastanowić jakie żarówki o do jakich reflektorów są przeznaczone, ktoś kto robi badania , atestuje i sprawdza budowę lamp w samochodowych nie robi tego z braku zajęcia czy nudów, a przeznaczenie lamp dla danego źródła światła jest jednoznaczna, jak znajdziesz lampy przeznaczone dla rozwiązań HID , sam chętnie je w pierwszej kolejności założę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności