Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

ok , mój błąd , teraz są seryjne - więc chyba 235/45/17 . nie mogłem sprawdzić bo autko stoi w serwisie z uszkodzonym zawieszeniem i pisałem z pamięci

 

jaki rozmiar zimówek polecasz w takim razie do tych 17'' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimówki 215x55 r 16 pirelli sotozreo ten rozmar uważam że jest najbardziej optymalny to paska ;)

 

na lato mam 245x40 r18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie.... na rozmiar felgi 15 jakie mogę założyć najwieksze opony? tak żeby ładniej to wyglądało bo obecnie mam 195/60....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największe w jakim sensie...?!?

 

w sensie szerokosc i wysokosc:) bo mam obecnie 195/60 ale chcialbym cos szerszego i troszke wyzszego tylko czy nie bedzie tarlo:taksobie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie, przymierzał ktoś 18'' 9j ET30 na przód do b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś zdjęcie, przymierzał ktoś 18'' 9j ET30 na przód do b5 ?

 

Będzie to wystawać jakieś 17mm, chyba że źle policzyłem. Zdjęcia niestety nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś gdzieś foty bo na tyrestretch nic nie ma felg 8,5 J 20 cali z oponą 225/30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sensie szerokosc i wysokosc:) bo mam obecnie 195/60 ale chcialbym cos szerszego i troszke wyzszego tylko czy nie bedzie tarlo:taksobie??

powinieneś mieć 195/65/15 ,a jesli chcesz szeszej to 205/60/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ;) mam do was pytanie. chce kupic alumki do mojego passata : http://moto.allegro.pl/nowe-rasowe-felgi-audi-rs4-polerowane-18-cali-raty-i1853197228.html

tylko zastanawiam sie jakie ET bedzie pasować bo są tez te same alumki z ET 35 i nie wiem które mam wybrac ;( pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu brał ET 35 do tego opona 215/40 na te 8 cali i bedzie miód bo zrobi się minimalny naciag.

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x18 z et 35 będzie lepsze, bo równo z przednim błotnikiem, a z et 42 będzie 7 mm do środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za doradzenie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Passata kupiłem od ojca, jeden sezon letni jeździł na 17 z Audi potem opony nie nadawały się do użytku i poszły do "kosza" Felgi mam dalej ale nie wiem jakie opony podchodzą do nich. Pamiętam tylko szerokość 225 może być mniejsza? Oznaczenie 7.5J 17H2 ET 45. Jak ma być prawidłowa wysokość 40,45,50? i które są najtańsze?

 

Wiem że nie są najpiękniejsze ale mam je za friko więc ...

 

[ATTACH=CONFIG]68596[/ATTACH]

 

I moja wizualizacja w Photoshop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soryy za dubla

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć komfort to radzę wrzucić 225/45 lub 215/45, wtedy to będzie duża i wysoka opona a co za tym idzie bardziej komfortowa. Jednak jeśli zależy Ci na wyglądzie, to ja bym wsadził tam 205/45, może nie zrobi się naciąg, ale będzie ona niższa i lepiej będzie wyglądać. Przy oponie 195/45 zrobi się już minimalny naciąg - bardzo fajnie to wygląda, ale z komfortem/praktycznością jaką chcesz nie ma to za wiele wspólnego.

 

Jeśli chodzi o profil opony, to do 17" przeważnie pakuje się 45, ale wedle uznania możesz wsadzić sobie i 40 i 35 nawet, tyle że wtedy opony będą dużo droższe i ciężkie do kupienia.

 

Przypominam, że profil opony np "40" to nic innego jak stosunek szerokości opony do wysokości.

Np opona 225/40 posiada wymiary:

szerokość - 225

wysokość - 225*40%=90

 

Co za tym idzie, im węższa opona z tym samym profilem, tym niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma różnicy czy wsadzę 45 czy 50 to każda opona się zmieści ? Bez dystansów? Na przód i tył?

 

Planuje kupić jakieś używki i pojeździć jeden sezon zobaczyć jak to się jeździ :D Jak mi się nie spodoba to kupie 16.

EDIT

 

 

45 a 50 ile to jest różnicy 50 wejdzie?

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy :lol profil 45 to raczej max. większej opony niż 225/45 to bym nie pchał bo to już będą jak do SUVa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. A ja mam mały problem i pytanko do Was. Mam pasiaka b5 kombi, koła o rozmiarach 205/55/R16. i z przodu porobiły mi się dziury w tym plastikach przed oponą. Nie wydaje mi się, żeby był to za wielki rozmiar w tym modelu więc pytam Was koledzy od czego porobiły mi sie te przetarcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności