Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o porade co do wyboru felg, bo sam nie wiem co będzie lepiej wyglądać na moim pasku (kombiaczek, czarna perła),no i czy jeszcze jakiś dystans potrzeba i czy oponki lepsze 225/45 czy 205/50.

1) http://moto.allegro.pl/audi-rs4-felgi-aluminiowe-17-nowki-5x112-a4-i1546405720.html

2) http://moto.allegro.pl/felgi-17-5x112-audi-mercedes-seat-vw-mega-okazja-i1506168507.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli jeździsz na glebie lub masz zamiar ową zamontować to lepsze są te czarne z rantem w polerce. Z kolei jeśli nie masz zamiaru obnizac auta to wydaje mi sie ze lepiej beda wygladac te od RS4.

 

Co do pokazanych przez Ciebie felg, to proponował bym wybrac RS4 w polerce z czarnym srodkiem, a nie takie. Sam bylem ogladac ten kolor i fakture na RS4 3 dni temu, gdyz tez sie nad nimi zastanawialem i wedlug mnie efekt jest duzo gorszy niz w polerce.

 

Co do czarnych, to wedlug mnie sa fajne, ale bardziej mnie przekonują te (daje 18" bo nie chce mi sie szukac 17") :

http://allegro.pl/18-evo-5x112-black-magic-poler-rant-hit-i1507199684.html

 

Aha i jeszcze jedno, mówisz, że kombiak w czarnej perle, to prosze bardzo :D wedlug mnie wyglada swietnie! (to jest tak jak mowilem RS4 polerka z czarnym srodkiem lecz 18")

 

felgirs418.th.jpg

 

Co do dystansu, to zalezy od szerokosci felgi i ET.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

 

Sprostowanie :P

Te na zdj to są całe w polerce z tego co widzę. Pisałem tak na biegu i nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się zdecydować. Te EVO też sa fajne ale bez gleby może to lipnie wyglądać na tych czarnuchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, to jak mowilem, bez gleby to chyba najlepiej wygladaja te RS4 :>

 

Ja niby mam srebrengo sedana, ale jutro lub we wtorek przychodzą te Evo 18" i oponki to moge zrobic pare zdj przed gleba i juz z gleba dla porównania. Tyle ze to bedzie jakos na weekend następny bo duzo rzeczy do montowania mam w tym tygodniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki. To czekam na zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
09-04-11, 20:38

Założone, miałeś racje pikopiko 225/45/17 przy et 35 8J weszło bez najmniejszego kombinowania, nic ie wystaje i nic nie obciera no i pięknię się prezentuje.

 

Pięknie! I nie tylko pikopiko miał rację :)

Ja tez w innym wątku odpowiadałem, że podejdzie bez problemu :)

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1284860&postcount=127

Wiem, że kolega nie ufa mniej doświadczonym forumowiczom, ale to rozumiem :)

 

Oczywiście rób zdjęcia i pokazuj jak to wygląda, bo przy tych parametrach bez dystansu masz na starcie +15mm na zewnątrz w porównaniu do ORI 7x17 ET 37 - i tu powinno być dlatego ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście rób zdjęcia i pokazuj jak to wygląda, bo przy tych parametrach bez dystansu masz na starcie +15mm na zewnątrz w porównaniu do ORI 7x17 ET 37 - i tu powinno być dlatego ładnie

 

Hm.. hm.. hm.. jak ostatnio patrzyłem i oglądałem chyba moja ekstycaja felgą wzięła górę :P to jakoś wydawało mi się że nic nie wystaje, dziś mając na uwadze twojego posta widzę że jednak troszkę wystaje.

Z tyłu idealnie, z przodu tak jakby właśnie z ten 1cm wystawało.

Jako że mam jedną oponę do wymiany bo zrobił się bąbel z boku :/ to teraz główkuję, czy kupić oponę w rozmiarze 225/45 czyli taki jaki teraz jest na samochodzie i dać dystanse na tył żeby było jak z przodu :) czy... kupić weższą oponę 215/45 i dać na przód?

Na tych szerokich gumach muszę przyznać że jeździ mi się doskonale i tak samo wygląda.

Autko demonem mocy nie jest, niech się chociaż ładnie preentuje :)

 

Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

Edytowane przez chrupek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do b6 przód et13 9,5J x 18 tył et 25 11J x 18 wejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poszukać jakiś oryginalnych lub felg które miałyby ET zbliżone do 45. W B6 były felgi z ET45 i 47 w tych masz za małe i to raczej na pewno będzie wystawać poza obrys auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz plan jest właśnie taki żeby było nisko i szeroko, tylko bez przesady. Mam dokupienia felgi które są moimi faworytami tylko że w tych rozmiarach. Mam 18 z normalnym et ale to nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale masz w tych felgach masz małe ET i gdy będziesz chciał mocno obniżyć samochód to pewnie będzie przycierać.:dupablada

Zresztą poczekaj do jutra to może wypowie się jeszcze ktoś inny. Myślę, że te kilka godzin cię nie zbawi.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie. Gość mi jeszcze obiecał sprawdzić na b6 jak to leży bo mam kawałek do niego po te cacka i wyśle mi zdjęcia. Chciałbym żeby było w miarę równo z rantem plus naciąg opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie 9.5 z et 13 będzie wystawać względem ori 31 mm z samego et i do tego 19 mm z szerokości felgi.

Razem bagatela 50 mm.

Przyłóż sobie taką klepkę do opony i zobaczysz gdzie się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pikopiko

Słuchaj jeśli byś mógł to wylicz mi tak ładnie jak to by było względem takich jak teraz mam czyli et38 7,5Jx18 225/40. Dzięki z góry. Jakoś nie umiem tego wyliczać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Et 13 względem et 38 wystaje bardziej o 25 mm.

Felga 9.5 względem felgi 7.5 jest szersza o 2 cale, po 1 cal w każdą stronę.

1 cal to 25 mm więcej wystawania na zewnątrz.

Razem daje to też 50 mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 to na bank będzie za dużo. Niestety. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie et to felgi przód 8,5x18 a tył 9,5x18 KESKIN KT 2 do B5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi.:ocochodzi Pytasz się jakie ET mają te felgi? W internecie podane jest, że ET52.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności