Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podasz szerokość felg to możemy odpowiedzieć na pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podasz szerokość felg to możemy odpowiedzieć na pytanie...

szerokość felg to 7,5J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będa pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w B5 FL 2 komplety 7.5x16 z et 35 i było ok.

Letnia guma 215/55, zimowa 205/55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie przy tym ET jak będą osadzone felgi? Czy będą na równo z linią auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą ładnie stały, delikatnie wduszone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 16 cali to na zime;) na lato cos większego musisz miec:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie to zdecydowanie lepiej będzie wyglądać na tych z merca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej 16 cali to na zime na lato cos większego musisz miec

 

zdecydowanie popieram ;) przynajmniej 17 ;) da się dobrą felgę w dobrej cenie znaleźć. No a najlepiej 18 wkładaj ;)

 

jak na mnie to zdecydowanie lepiej będzie wyglądać na tych z merca

 

zdecydowanie felga z mercedesa. Tylko musisz pamiętać, że one mają inny otwór centrujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez od merola bardziej się widzą, chodź mi się najbardziej podobają proste 5-ramienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Czy do Passata b6 będą pasowały koła 245/40/18 z ET45?

Mam okazją kupić fajne koła i nie wiem czy wszystko będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj jeszcze szerokość felgi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :super:Jeszcze będę szukał jak coś to będę pisał :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy 9" X 19" ET24 kolo z bmw7 + 15 adapter czy to ma sens zakladac do fl czy bedzie mega wystawc poza nadzkole .dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardzo ciężko,

1) 9J et24 bez zadnych dystansów adapterów itp. bedzie wystawać z przodu 24mm z tyłu 14mm więc musiał byś z nimi na tokarkę;

2) jeżeli brać pod uwage przód od strony wachacza, to będzie miejsca tylko 10mm luzu.

Podsumowujac: Biorac po uwagę, że na tokarce z felg na przód możesz zdjąć max 10mm to i tak bedą wystawać poza obrys ok 14mm z przodu. Co do tyłu niech się ktos wypowie bo nie wiem ile max moze mieć felga jeżeli chodzi o wew. stronę.

Trochę zamotałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja koledzy proszę o radę : noszę się zamiarem zakupu letniego kompletu 17 calowych felg..będą jeździły na czarnym Passacie B5 FL kombi na standardowym zawieszeniu..

W sumie mam bardzo dużo wątpliwości wynikających po pierwsze z ograniczonego budżetu - na felgi ( najlepiej razem z przesyłką ) 1350 zł a po drugie po prostu z braku doświadczenia w tym temacie..

czytając ten temat zapisałem sobie że najlepiej żeby felgi miały parametry 7 do max 8 Jx17 5x112 ET 35 a otwór centrujący 57,1mm. Zgadza się?

No i teraz biorąc po uwagę moje wątpliwości chciałem się was doradzić czy 1)lepiej szukać w nowych czy w używanych?

2)Czy faktem jest że nowe znajdę tylko chińskie które trzeba co chwila prostować ( jeżdżę uważam że ostrożnie po Trójmiejskich w miarę dobrych drogach )?

3) Czy nie lepiej zejść o jeden rozmiar mniej do 16 cali by mieć większy wybór a i może standardowe zawieszenie poradziło by sobie lepiej z takim rozmiarem..

z 17 wpadły mi w oko te modele:

 

http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-aluminiowe-5x112-momo-arrow-audi-vw-mb-i2077677492.html

 

http://moto.allegro.pl/1034-felgi-alu-17-5x112-mercedes-skoda-vw-seat-i2106344768.html

 

http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-alustar-17-5x112-vw-audi-mercedes-i2094648210.html

 

http://moto.allegro.pl/felgi-aluminiowe-17-nowe-do-mercedes-ow-5x112-i2051934543.html

 

http://moto.allegro.pl/felgi-15-16-17-5x112-mercedes-w210-w212-w211-i2095463328.html

 

Czy coś z góry odrzucić ? może macie jakieś sugestie ? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na moje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytając ten temat zapisałem sobie że najlepiej żeby felgi miały parametry 7 do max 8 Jx17 5x112 ET 35 a otwór centrujący 57,1mm. Zgadza się?

Zgadza się.

 

lepiej szukać w nowych czy w używanych?
Czy faktem jest że nowe znajdę tylko chińskie które trzeba co chwila prostować

Jeśli chodzi o używki czy nówki to zależy głównie od Twoich upodobań. Ja rok temu kupiłem nówki 18 cali "chińskie" i przejeździłem cały sezon na nich z zawieszeniem gwintowanym które jest twarde i nie są one pogięte. Oczywiste jest, że są one mniej wytrzymałe, ale jeśli się naprawdę uważa to nie powinno być problemów. Nie zmienia to faktu, że trochę żałuję, że za tą cenę co dałem za moje (teraz wiem, że mogłem nawet coś dołożyć) nie kupiłem sobie jakiejś porządnej felgi używanej, tyle że nie jest to spowodowane wytrzymałością moich a głownie wyglądem.

W Twoim przypadku za 1300zł jednak nie ma moim zdaniem tak wielkiego wyboru abyś się zastanawiał które wybrać. Bierz takie, które Ci się podobają, chyba że masz w zamiarze jeździć na 17" tak samo jak na 15" to może faktycznie lepiej coś firmowego.

 

Czy nie lepiej zejść o jeden rozmiar mniej do 16 cali by mieć większy wybór

Jasnym jest, że w 16" masz dużo większy wybór oraz tańsze opony, ale nie oszukujmy się, że Passaty wyglądają na takich felgach jakoś oszałamiająco dobrze. Ja miałem raz 16" w moim pasku i wiem, że więcej już takich nie kupie - chyba że na zimę :)

 

 

z 17 wpadły mi w oko te modele:

Ostatnia aukcja dotyczy felg 15".

Co do wzoru felg, to już musisz sam wybrać, bo każdy ma inny gust. W każdym razie wszystkie felgi z tych linków będą pasować.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Naxus za Twoje wskazówki..chyba coraz bardziej, także dzięki Twoim uwagom, skłaniam się żeby poszukać czegoś w używanych felgach..boję się tylko "przeszłości" większości takich felg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na oryginalna felgę Phoenix zarzucę oponę 235/45/17 na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności