Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie będą wtedy wystawać poza obrys auta??

 

Miałem zarówno w B5, jak i w B5 FL 8 cali z et 35 i było ok.

Na forum twierdzą, że i z et 30 będzie dobrze.

Jednak przy feldze 8.5 cala powinienieś poprzestać na et 35.

Jak masz et 50 to dystansem 15 mm zbijesz je na et 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj naprawde nikt nie czyta wcześniejszych postów.

Ja osobiście pisałem tutaj ze 3 albo i wiecej razy o tych samych wymiarach :wmorde

 

8 cali z ET 42 z gumą 225/40 nie obciera nawet na maks glebie w przedlifcie

8 cali z ET 35 z guma 225/40 w przedlifcie ociera na maks glebie o nadkole - ja przez to poszerzalem o 5mm na strone

W 3BG nadkola są szersze o centymetr na strone i 8" z ET 35 i gumą 225 wchodzi idealnie, mozesz glebic ile chcesz bez obaw.

 

No to napisane piąty(?) raz. Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 18:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:24 ----------

 

Zapomnialem ze to 8.5"

 

Jakby na to nie patrzec dużej roznicy nie ma - pól cala to niewiele ponad cm więc rozkłada sie po 5mm na strone felgi. W 3BG tez wejdzie bez problemu.

 

P.S. Nie wiem czemu nikt nie mówi tutaj oponach, bo jak sie da 285 to i przy ET 40 bedzie obcierac :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że może trzeba napisać jakiś poradnik jakie koła wchodzą do 3b i 3bg, bo codziennie każdy pyta się o to sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba byłoby najlepsze :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę że może trzeba napisać jakiś poradnik jakie koła wchodzą do 3b i 3bg, bo codziennie każdy pyta się o to sami

 

To chyba byłoby najlepsze :dobrze

 

Przecież wiecie, że i tak bd powstawać ciągle takie same pytania. A ten kto wie co ma, jakie hardcorowe opony chce założyć, znajdzie informacje których potrzebuje bez pytania tutaj. Ja polecam na cultstyle wątek o doborze felg / opon. Tam są odpowiedzi krótkie i na temat a nie pytanie czy 17'' wejdzie do passata kombi w tdi :) :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym panowie, że wątek jest obszerny i jest bardzo dużo postów które nic nie wnoszą. Czytanie 50stron i szukanie akurat swojego przypadku jest bardzo męczące i po pewnym czasie przestaje się czytać i tylko lecisz i z marnym efektem.

Jak założę do 8,5 cala dystans powiedzmy 10-15mm to czy fela nie będzie wystawać poza obrys auta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak założę do 8,5 cala dystans powiedzmy 10-15mm to czy fela nie będzie wystawać poza obrys auta??

 

Masz ET50. ET wyraża się w mm. Od swojego ET 50 odejmujesz grubość dystansu czyli 15mm i wychodzi Ci ET35. Jak wyżej pisaliśmy, ET35 jest ok :dobrze

 

Pamiętaj, że im większe ET (tj wyższe liczbowo) tym felga jest bardziej schowana w nadkolu). Żeby ktoś nie dodawał np do ET50 dystansu 15mm z wynikiem ET65 :lol

 

Czytanie 50stron i szukanie akurat swojego przypadku jest bardzo męczące

 

Na górze każdego tematu masz "Przeszukaj wątek". Wpisujesz tam np. ET50 bądź 8.5" czy coś w tym stylu co jest związanego z poszukiwanym rozmiarem i powinno się wyszukać :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam zamiar kupic alumki do mojego passat ROZMIAR FELG 17" SZEROKOSC 7,5"ET 42 ROZSTAW 5x112mm, czy to ET bedzie pasowac do mojego passata???

dodam oponki 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde

 

Kolego, popatrz 7 postów wyżej. Czyżby ten post miał coś wspólnego z Twoim pytaniem? :hmm

 

---------- Dodano o 13:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:14 ----------

 

P.S. No to teoretycznie napisane to samo szósty raz :D:lol

 

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować, w 3bg felga bedzie schowana względem blotnika przedniego ok. 13mm, z tyłu troche więcej, jakbyś chciał to wyruwnać dystansem to z tyłem raczej problemu nie bedzie, ale na przód dystans bez otworu centrujacego chyba :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasvalet

225/45/17 czy 225/55/17 która bardziej będzie pasowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/45/17
ta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/45/17 czy 225/55/17 która bardziej będzie pasowac???

 

Ale do czego ma to bardziej pasować :wmorde

 

Zreszta 225/55 to chyba do jakiegos SUVa... Do Passata jak najbardziej 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....

 

kupuję passata b6 2006 kombi. Chcę się dowiedzieć jakie maksymalnie mogę wpakować felgi ( myślę o 18') oraz jakie ogumienie (myślę o 225-235)??? Nie mam zielonego pojęcia o profilach, oczywiście takich aby nie obcierało :-) Nie chcę stosować żadnych dystansów, więc niech ktoś doradzi jak tego uniknąć wybierając alu... Czy mogą wejść do takiego paska felgi 19' ???

 

Pozdrawiam

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogą wejść do takiego paska felgi 19' ???
wejdą i 20 ;) zależy jaką szerokość mają felgi, ori zamiennik opon do b6 to 235/40/18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam 195\65\15 to (to samo jest w sensie technicznym ,że poprawnie będzie wskazywać prędkość i kilometry)

225/45/17 tak ? a jak to będzie z felgami 16 ? i co lepsze 16 czy 17 ? i przy 17 calowych felgach nie wystają i wchodzą normalnie ? 5x112 tak ? sorki ,ale mam passata od nie dawna i chce zakupić jakieś felgi i opony a jestem noobem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 16 205/55/16, no im większe tym lepsze :D czy wystają to jeszcze zależy jaką felgi mają szerokość i ET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im większe tym lepsze pod jakim względem ? wizualnym ? a jak pod względem technicznym ? jak to się prowadzi jak spalanie i jak po dziurach i czy zawieszenie się wybija ;/

a jaką powinny mieć szerokość i ET ? do sedana B5(3B) 1.9 TDI 110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
im większe tym lepsze pod jakim względem ? wizualnym ? a jak pod względem technicznym ? jak to się prowadzi jak spalanie i jak po dziurach i czy zawieszenie się wybija ;/
wizualnym, dla mnie 17 to mało ;) jednym wali już na 16 a innym od 19 komfort zaczyna się psuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto jeździ. Jak jedziesz przed siebie i nie zwracasz uwagi na dziury, progi, krawężniki i inne dziadostwa to Ci się szybko posypie zawieszka, pokrzywią felgi itd. Jak nie chce się komuś jeździć uważnie to niech sobie kupi 16" i się nie stresuje. Ewentualnie 17" na szerokiej i wysokiej gumie też ujdzie, ale czy to ładne to nie wiem.

 

Jak jednak się chce żeby to jako tako wyglądało, ma się troszkę cierpliwości aby popatrzeć na drogę przed sobą i choć minimalne umiejętności ostrożniejszej jazdy to można pakować 18 a nawet 19 cali. Dodam, że według mnie między 18 a 19 nie ma praktycznie żadnej różnicy, toteż jak już lecieć to można na grubo :D

 

Zresztą, rozmowy o tym czy warto, czy się dobrze jeździ itd raczej są bez sensu, ponieważ jedni potrafią rozwalić zawieszenie i połamać felgi na baloniastym kole, a inni potrafią normalnie jeździć i nic nie zniszczyć przy dużej feldze, niskim profilu i mega glebie.

 

---------- Dodano o 19:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:53 ----------

 

a jaką powinny mieć szerokość i ET ? do sedana B5(3B) 1.9 TDI 110KM

 

Felgi mogą mieć szerokość jaką chcesz, tylko trzeba do tego potem gumę dopasować. Szukaj coś od 7J do 8J, zależnie od wielkości felgi, żeby było raczej standardowo - łatwiej wtedy masz dostępne opony w dobrych cenach. Dodatkowo ET standardowo jest w okolicy 42-45.

 

Znajdź po prostu felgi które Ci się podobają, daj tutaj link a my Ci powiemy czy będzie dobrze. To będzie najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności