Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Tez myślami byłem blisko gwintu nawet testowałem u kumpla jakis Niemiecki zestaw z regulacja twardości to nie powiem całkiem nisko było i komfortowo ....brak efektu taczki

A zestaw Weitec ST do paska ???? Nadają sie na ori amory - przerabial to ktoś ??? - mam kpl nowy w garazu i sie wacham bo nie wiem czy chce niżej bo auto jest do roboty

Chyba ze chętny kto to sprzątnąć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć ile wytrzyma.... ja zaczynam 3 sezon letni na gwincie z obniżeniem 6-6.5 cm od serii i jeszcze przejeździłem 2 zimy z podniesionym na max czyli obniżenie ok 2,5-3 cm. Łącznie ok 40 tys km na gwincie i nie wykazuje śladów zużycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra namówiliście mnie :)

Brać tego MTS'a czy rzucicie jakąś alternatywą opcją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś z was styczność ze spężynami H&R (-30, 29795) ? Jak wygląda kwestia komfortu ?

 

Nie moge znaleźć sprężyn z tym oznaczeniem ale mam w swoim 3bg H&Ry 29794 które pochodzą z 3b. Siadł ~35-40mm a co do komfortu to zarówno ja i moi pasażerowie nie odczuli żadnego spadku komfortu. U mnie sprężyny współpracują wraz z amorkami KYB Excel-G. Smiało POLECAM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakąś rade na zbyt niski tył? Od momentu kupna tył siedział niższej. Myślę sobie pewnie seryjne sprężyny są już "zmęczone". Zmieniłem springi na Eibachy Pro-Kit, przód usiadł, tył niestety też.

Wyrównać go gumami podwyższającymi pod sprężyny?

Zmienić fabryczne gumy pod sprężynami z tyłu?

Czy może założyć fabryczne sprężyny na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, macie jakąś rade na zbyt niski tył? Od momentu kupna tył siedział niższej. Myślę sobie pewnie seryjne sprężyny są już "zmęczone". Zmieniłem springi na Eibachy Pro-Kit, przód usiadł, tył niestety też.

Wyrównać go gumami podwyższającymi pod sprężyny?

Zmienić fabryczne gumy pod sprężynami z tyłu?

Czy może założyć fabryczne sprężyny na tył?

Wymiana samych gum z tylu pod i nad sprężyną na nowe dużo da jeśli twoje są juz spracowane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy uzyskam brakujące 2 cm. W ogóle jest różnica 1 cm między tylnym lewym i prawym kołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zmotywował, zmierzyłem i też mam nierówno. Przód jeszcze koza. Do błotnika z przodu 66,5cm, z tyłu 63cm z hakiem. Springi Eibacha 30mm. Sachs tylko na przodzie, z tyłu seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co z tym chodzi. Jednym auto stoi równo, a innym tył siedzi. Jutro odbieram komplet gum pod sprężyny z tyłu. Jak nic nie da nowy komplet gum, to trzeba będzie podłożyć dodatkową pod sprężynę.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje 2-3 cm to można dołożyć jeszcze jedną gumę pod sprężynę. U mnie się wyrównało do 66 cm od ziemi do nadkoli. Springi Eibach pro kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak brakuje 2-3 cm to można dołożyć jeszcze jedną gumę pod sprężynę. U mnie się wyrównało do 66 cm od ziemi do nadkoli. Springi Eibach pro kit.

z tyły powinny być 2 gumy na sprężynę jedna u góry a druga pod sprężyną

 

Temat mnie zmotywował, zmierzyłem i też mam nierówno. Przód jeszcze koza. Do błotnika z przodu 66,5cm, z tyłu 63cm z hakiem. Springi Eibacha 30mm. Sachs tylko na przodzie, z tyłu seria.

z przodu masz kit -30mm z tyłu seria i tył niżej o ~3cm......coś tu nie tak jest ewidentnie, sprężyny zbite/zniszczone, może gum już nie ma w ogóle, dziwne generalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

63 cm na serii? prawie jak na gwincie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat mnie zmotywował, zmierzyłem i też mam nierówno. Przód jeszcze koza. Do błotnika z przodu 66,5cm, z tyłu 63cm z hakiem. Springi Eibacha 30mm. Sachs tylko na przodzie, z tyłu seria.

 

A nie ma Kolega przypadkiem sprężyn od sedana ? Wtedy w kombiku kufer pójdzie niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tyły powinny być 2 gumy na sprężynę jedna u góry a druga pod sprężyną

 

 

z przodu masz kit -30mm z tyłu seria i tył niżej o ~3cm......coś tu nie tak jest ewidentnie, sprężyny zbite/zniszczone, może gum już nie ma w ogóle, dziwne generalnie....

Z tyłu seryjne tylko amory :) muszę sprawdzić co tam mechanik podziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził dokładnie czy tylne springi są do kombika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sprawdził dokładnie czy tylne springi są do kombika.

Przy zarzucaniu letnich kół sprawdzę dokladnie.

A przy okazji, bo nie mogę nigdzie znaleźć: na serii, jakie są odległości do blotników. Na zalecanym kole i felgach?

Ciężko tutaj o standardowego 3bg [emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przodu masz kit -30mm z tyłu seria i tył niżej o ~3cm......coś tu nie tak jest ewidentnie, sprężyny zbite/zniszczone, może gum już nie ma w ogóle, dziwne generalnie....

 

Źle mnie zrozumiałeś. Od samego początku tył siedział niżej. Na seryjnych sprężynach i na Eibachach Pro kit. Przecież pisałem wyżej, "Myślę sobie pewnie seryjne sprężyny są już "zmęczone". Zmieniłem springi na Eibachy Pro-Kit, przód usiadł, tył niestety też."

 

Na serii było żeby wam nie skłamać tak po zdjęciach, 67 cm. Przód koza. Po zmianie na Eibachy tył na około 63 cm przód 66cm. Dołożyłem 3 gumę pod tylne sprężyny przód 66cm tył 66cm. Wątpię aby Mapet ściągnął mi sprężyny do sedana. Wyraźnie pisałem że mam kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych mój kombi awx na serii miał ok 68-69 cm od błotników do ziemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

U mnie podobnie, teraz 62, a marcin u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności