Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Do 1.9TDI 105KM leje Motula 5W40 i gitez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej!

Wczoraj wymienilem olej 5w30 Mobil1 ESP I nie wiem jak ustawic kompa na nastepna wymiane prosilbym o instrukcje krok po kroku ...

 

Jest to w innym watku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55759.

"Instrukcja 3.1 Obsługa

Str. 14

- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania."

 

Jest i taki opis.

" Kasowanie inspekcji serwisowych odbywa się następująco:

 

1. Wyłączyć zapłon

2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się słowo "service",

5. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW",

6. Zwolnić przycisk X,

7. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,

8. Wyłączyć zapłon.

Powodzenia .

 

Przycisk X to prawy przycisk na liczniku

Przycisk Y to lewy przycisk na liczniku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to w innym watku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55759.

"Instrukcja 3.1 Obsługa

Str. 14

- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania."

 

Ja właśnie tą metodą przestawiłem przypomnienie o kolejne 15 tyś zaraz po wymianie oleju w zeszłym tygodniu.

 

Proste i nie wymaga VAG'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Proste i nie wymaga VAG'a

 

Tylko nie sprawdzalem czy takie kasowanie wykasowuje reszte danych , np. ilosci wypalen DPF , ilosci prawidlowych i przerwanych wypalen .

 

Ale zapytam w tamtym watku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Paska bez DPF'u. Czy olej Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 spełniający normy VW 505.01 nadaje sie do tego silnika czy musi być 507? Również czy może być 5w40 a nie 5w30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy olej Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 spełniający normy VW 505.01 nadaje sie do tego silnika czy musi być 507?

Jeżeli nie masz DPF-a to ten olej czyli Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40, będzie odpowiedni; spełnia on normy VW 502.00/505.00/505.01...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b6 170KM,zalany olejem castrol slx 5W30 longlive 3 spec.507,czy można dolać motula specific 507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat b6 170KM,zalany olejem castrol slx 5W30 longlive 3 spec.507,czy można dolać motula specific 507

 

oleje silnikowe zawsze się mieszają, oleje przekładniowe sporadycznie.

 

Śmiało możesz dolewać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o mobil 1 esp formula 5w-30 , co ile wymiana tego oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Filter

Panowie

Passat b5 kombi 2,5tdi automat 2004r /

od wczoraj pali mi się kontrolka oleju...sprawdziłem i rzeczywiście, wypadałoby trochę dolać oleju

Mam plakietkę mobil 0w30 - jednak tych 0w30 jest kilka...jakis racing, shc itd...jaki wlać skoro nie wiem który z nich był wlewany wcześniej?

obojętnie jaki syntetyk ?

 

wiem wiem...najlepiej wymienić cały - ale dolać muszę, gdyż rano jadę w trasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlej obojętnie jaki 0W30

zaraz ci tłoki nie wypadną.

 

apropo tematu,

leję 5W30

220 tyś na budziku i pobór na tą chwilę czyli po 10 tyś zero.

na oliwie robię 30 tyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaki olej polecacie do Passka 2.0TDI 170Km silnik BMR ( mam DPF ) przebieg 212k bo nie wiem jaki byl ostatnio lany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca w temacie ale myślę że ciekawe :)

 

zadzwoniłem dziś do kolegiberlin :) zapytać o to czy mógłby dostarczać mi oliwę na którą życzę sobie niemiecką fakturę... odpowiedź brzmiała że oczywiście, ciągnąc temat jednak dalej poprosiłem jako posiadacz nipu europejskiego o fv zakupową z DE netto (normalna sprawa przy rozliczeniach między firmami z 2 obcych krajów) i tutaj Pani która siedziała na słuchawce musiała zapytać się szefa który przypadkiem był obok.

Wytłumaczyłem że oni składają w celnym info o dostawie wewnątrzwspólnotowej i ja u siebie to samo... Szef jednak ewidentnie był na nie bo usłyszałem prostą odpowiedź.

 

 

za dużo formalności :)

podziękowałem mówiąc że tego się spodziewałem i życzyłem miłego dnia .

 

Wnioski Panowie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
kolegiberlin

 

Swego czasu walkujac cudne ceny SLX od tego sprzedajacego,a roznice miedzy nimi w hurcie i sklepach . Natknolem sie na taka wypowiedz , to chyba byl jakis pismak .

Bylo to na www.gazeta.pl ,ale ze dawno to juz usuniete z serwera.

 

Wiem wiem napisal to :

 

Autor: Wojciech Smagowicz [ZIWK] [email protected]

Data: 03-06-2009, 18:27:44

 

Cytuje :

" niby firma niemiecka,

i NIP niemiecki podaja, szkoda ze firma DELTICOM - znana w Polsce jako

OPONY TANIO.pl, ma identyczny NIP , tyle ze siedziba jest w Hanoverze nie

Berlinie,

www.eiretyres.com/Legal_Notice.html

 

 

a tutaj znajdziesz informacje o firmie TEO24 Ltd Co KG

www.teo24.com/index.php

firma zajmuje sie komputerami, sieciami, itp

 

http://www.elrv.info/de/software/haendler-und-systembetreuer.php TEO24 IT-Services 10115

 

TEO24 Ltd & Co. KG

Invalidenstr. 161

10115 Berlin

Tel: 030 - 280 40 565

Fax: 030 - 280 40 576

[email protected]

 

Umsatzsteuer-ID: DE 814391020 <----- to ten niemiecki NIP calkiem inny

Handelsregister: AG Charlottenburg HRA 36547 B

Geschäftsführer: Thorsten Meißner

 

jak dla mnie zajebista ciekawostka, walek, cholera wie, "

 

Koniec cytatu.

 

Jak masz chec to posprawdzaj to ,ja na tym etapie dalem juz sobie spoks i kupilem VW.

 

Ten kolega to niezla konkura dla wszystkich i ciebie tez ,normalnie ustala cene i chyba chcesz go przeswietlic tak by inni wiedzieli ,ze to nieczysta gra z jego strony ?

A wyjasnij to bo sam ciekawy jestem jak on to robi . Wajss w Z podejmowal temat ,ale wtedy wyszlo tak ze jest jakas luka w prawie i koles sie umocnil w temacie oleju na radiowym eterku .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na tym etapie dalem juz sobie spoks i kupilem VW.

 

Kupiłeś olej PENTOSIN Pento SUPER III 5W-30 Performance

w opakowaniu VW

zerknij na http://www.pentosin.net

w specyfikacji tego oleju masz podany nawet numer katalogowy VW czyli G052195M4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umsatzsteuer-ID: DE 814391020 <----- to ten niemiecki NIP calkiem inny

Handelsregister: AG Charlottenburg HRA 36547 B

Geschäftsführer: Thorsten Meißner

 

jak dla mnie zajebista ciekawostka, walek, cholera wie, "

 

Koniec cytatu.

 

Jak masz chec to posprawdzaj to ,ja na tym etapie dalem juz sobie spoks i kupilem VW.

 

Ten kolega to niezla konkura dla wszystkich i ciebie tez ,normalnie ustala cene i chyba chcesz go przeswietlic tak by inni wiedzieli ,ze to nieczysta gra z jego strony ?

A wyjasnij to bo sam ciekawy jestem jak on to robi . Wajss w Z podejmowal temat ,ale wtedy wyszlo tak ze jest jakas luka w prawie i koles sie umocnil w temacie oleju na radiowym eterku .

 

Zadzwoniłem do nich z czystej ciekawości, poniekąd dlatego że krążą pogłoski że ten gości chyba wysyłkę realizuje ze Szczecina... jeśli tak by było to nie byłoby problemu bym trochę oleju od niego w hurcie brał. Wymagania naturalne to FV z cenami netto czyli normalna procedura. Zadzwoniłem i po tym jak powiedziałem że musiałby w UC to zgłaszać , tak jak ja każdą dostawę wewnątrzwspólnotową to odpowiedział że odpada bo za dużo formalności ... hahaha :)

także nie chodziło o zrobienie koło pióra lub obadanie tematu tylko zwyczajne zapytanie czy nie mógłby coś nam przesuwać... wyszło jak wyszło.

Te papiery co oni wystawiają to przypuszczam że nic nie warte i wszystko sprowadza się do tego że nikt tego nie kontroluje... w sumie to nie moja brocha ale sprawa faktycznie dla mnie jest śmieszna.

Spotkam się z kumplem z UC i dowiem się jak to wygląda z punktu widzenia urzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kupiłeś olej PENTOSIN Pento SUPER III 5W-30 Performance

w opakowaniu VW

zerknij na http://www.pentosin.net

w specyfikacji tego oleju masz podany nawet numer katalogowy VW czyli G052195M4

 

Nie nie pentosin ,kupilem przez ASO z FA od kulczyka G052195M4 5L i nikt nie potrafi powiedziec co jest w srodku ,bo rozne firmy moga robic dla VW olej w danym czasie .Przynajmniej do tego nikt nie zagladal i nie kombinowal ,to pewne. Kupowalem przez allegro z FA od ASO ze Stalowej Woli sporo taniej niz na miejscu .

 

STA66364.jpg

 

STA66367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zadzwoniłem do nich z czystej ciekawości, poniekąd dlatego że krążą pogłoski że ten gości chyba wysyłkę realizuje ze Szczecina...

 

Tak bo on ma dwa obywatelstwa i dwa adresy firmy i tak wlasnie omija jakies prawo podatkowe czy celne . Czyli jakas oplate ktora normalnie importer placi ,a on jak ma dwa obywatelstwa to niby nie importuje ,cos takiego .Pozatym taniej wysylac z kraju niz z DE .

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

 

jeśli tak by było to nie byłoby problemu bym trochę oleju od niego w hurcie brał. Wymagania naturalne to FV z cenami netto czyli normalna procedura. Zadzwoniłem i po tym jak powiedziałem że musiałby w UC to zgłaszać , tak jak ja każdą dostawę wewnątrzwspólnotową to odpowiedział że odpada bo za dużo formalności ... hahaha

 

No bralbys tez na siebie jakas odpowiedzialnosc przed kupujacymi za to co tam wsrodku jest , bo wydaje mi sie ze te ceny tak male to nie przez brak placania jakiejs oplaty tylko.

Moze przelewa z beczek ktore w DE sa sporo taniej . Liczylem kiedys taka beczke oleju z allegro i wyszla spora sumka zysku po rozlaniu ,nie doliczylem tylko mniejszych opakowan (brak danych o kosztach tego ).

 

On UC omija wiec dla ciebie nie bedzie tam szedl i ryzykowal ,oraz ponosil dodatkowe koszty . Bo oplacalnosc by mu spadla i to ostro , a jak nie zarejestrowana firma to jako kto by zglaszal .

 

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

 

także nie chodziło o zrobienie koło pióra lub obadanie tematu tylko zwyczajne zapytanie czy nie mógłby coś nam przesuwać... wyszło jak wyszło

 

Sam niezle zarabia na allegro ,wiec posrednikow nie potrzebuje . Trzeba sobie zrobic obywatelstwo DE lub na kogos i jezdzic .A jaka to oplacalnosc jak wam przesunie po wiekszej cenie niz sam sprzedaje ? No wiesz jak robi sie kolo nosa przepisom to wam na legala tego dac nie pasi .

 

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

 

Te papiery co oni wystawiają to przypuszczam że nic nie warte i wszystko sprowadza się do tego że nikt tego nie kontroluje... w sumie to nie moja brocha ale sprawa faktycznie dla mnie jest śmieszna.

Spotkam się z kumplem z UC i dowiem się jak to wygląda z punktu widzenia urzędu.

 

Niby pisze ze FA wysyla z olejem, ale pytalem kupujacych i po zakupie raczej nie ma FA . Tylko tak pisze i do wyboru jeszcze daje , zglaszasz ze polska FA lub ze FA z DE . Jasne ze nikt nie kontroluje , adresy fikcyjne ,firma niezarejestrowana i w ciaglym ruchu . To jak to kontrolowac na slepo ,chyba ze UC po przejechaniu granicy zlapie akurat na kontrol . Ale straty pewnie znikome wliczone w interes .Sprawa smieszna , luka w prawie tez , a zarobek jest i basta .Czytalem gdzies ze ktos mial sprawe za cos takiego ,ale wywinol sie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie biore olej od tego typa,,kolegaberlin '' z allergo juz od 3lat i Moje TDI ma sie znakomicie ani nie kopci ani nie bierze oleju .średni przebieg miesięcznie 1200km tak wiec moge polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
panowie biore olej od tego typa

 

Wszyscy leja co chca ,bo olej to troche smaru ,a reszta to marketing firmy producenta . Im nowsze auto tym bardziej trzeba zwracac uwage na normy i tyle. Lecz niejasnosci co do oryginalnosci i pochodzenia wzgledem roznic cenowych pozostaja . Bo jak wyjasnic ze 1L kosztuje 30pln na allegro , z beczki w ASO 80pln a w butelce 1L tez w ASO 96 i w sklepach ta sama butelka 46pln . Czy to tylko roznica o oplate ekologiczna czy celna ,raczej nie . No i najistotniejsze za ile sprzedaje producent taki olej w DE czy EU ,za 20pln jesli tu idzie po 30pln .Wydaje mi sie ze Castrol lepiej sie ceni niz na 20pln za 1L oleju .

 

Pytalem kupujacych olej od tego sprzedajacego i raczej nikt wyraznie nie napisal ze cos sie stalo z autem . Byly tylko takie uwagi ze ktos tam sie naczytal co z olejami robia na allegro i ze kolejne kupia w sklepie . Pozatym musialo by to ocenic jakies laboratorium co takie butelki zawieraja . No i jak ktos wlal taki olej raz czy dwa ,to raczej wiekszego zuzycia silnika nie odczuje odrazu. Musialo by to byc dlugi czas na tym oleju ,moze wtedy by sie okazalo ,a tak kolejny wlasciciel o to sie pomartwi .

 

Tu chodzi o przekonanie do tego oleju czy do tej marki ,oraz do braku szfindli ze strony miejsca zakupu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności