Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moro
I tu tez taka "ciekawostka" - 5 litrow kosztuje 35 euro. W sklepie ten sam baniak kosztuje kolo 100 euro. Ten mechanik twierdzi, ze te tanie EGDE z internetu to jakas lewizna jest....

 

a może Michał takiego Motula ja mam dpfa i łącznie z filtrami koszt 350 zł ,filtry Kneht i Mann ?http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34201

Miałem Castrola ,Mobila teraz biorę Motula ,słyszałem że dużo Castrola podrabiają ,zresztą czego teraz nie podrabiają :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu tez taka "ciekawostka" - 5 litrow kosztuje 35 euro. W sklepie ten sam baniak kosztuje kolo 100 euro. Ten mechanik twierdzi, ze te tanie EGDE z internetu to jakas lewizna jest....

 

Czesc Michal!

Ten olej (-Castrol EDGE 5W-30 Longlife 2+3), który podales Linkiem z eBay jest w zupelnosci okay!

Ja tez mieszkam w NRW (-Hagen) i sam kupuje taki olej w internecieza podobna cene pod--->http://www.oeldepot24.de . To po prostu ceny w sklepach/serwisach sa "chore", poza tym nic... !

Ten sam olej sprzedaje ta firma rowniez przez eBay ( n.p. --->http://cgi.ebay.de/Castrol-EDGE-5W-30-5-Liter-Freigabe-504-00-50700-NEU-/280644222694?pt=Autopflege_Wartung&hash=item4157b2fee6 ) .

 

Michal!

A ten twój "magik-mechanik", to Niemiaszek, czy jakis NORMALNIE MYSLACY "obcokrajowiec" . Bo te jego "wywody" na temat olejów mi bardzo na "ciemnego kartofelka" wygladaja i beda cie kosztowac duzo € !!! WYMINEN JAK NAJSZYBCIEJ TEN SYF, CO CI TEN GOSCIU POLECIL, BO ZALATWISZ SOBIE FURE I KONIECZNIE ZMIEN MECHANIKA!!! - to tylko taka, od serca plynaca moja dobra rada i nic poza tym ;) ...! - a Ty zrobisz juz, jak sam zechcesz...!

 

-pozdrowienia z Hagen!

 

Jacek

Edytowane przez jacek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Valwoline 5W/40 kapitalny olej , najwyzszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wymieniam olej leje castrol 5w30 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzywal ktos tego oleju do TDI PD?

Opel GM 5W30 5L dexos 2 syntetyk

http://allegro.pl/opel-gm-5w30-5l-dexos-2-syntetyk-oryginal-dpf-fap-i1486630935.html

 

Spelnia m.in. normy VW 502.00 // VW 505.00 // VW 505.01.

ja to lałem do testowego auta i nie było kłopotów i nie palił go ale do passak bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy to wszystko jedno, jaki olej sie uzywa! Wazna jest specyfikacja oleju Longlife przy samochodach z DPF - VW 504.00/507.00 ! Chodzi tutaj o jak najnizsze powstawanie sadzy olejowej w spalinach, która zatyka DPF!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam elfa 5W40.Stosuję go od 4 lat.Miałem go w poprzednim aucie (laguna 2.2 dci 2002r).Wymiana co 10tyś oczywiście i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Michal!

Ten olej (-Castrol EDGE 5W-30 Longlife 2+3), który podales Linkiem z eBay jest w zupelnosci okay!

Ja tez mieszkam w NRW (-Hagen) i sam kupuje taki olej w internecieza podobna cene pod--->http://www.oeldepot24.de . To po prostu ceny w sklepach/serwisach sa "chore", poza tym nic... !

Ten sam olej sprzedaje ta firma rowniez przez eBay ( n.p. --->http://cgi.ebay.de/Castrol-EDGE-5W-3...item4157b2fee6 ) .

 

Michal!

A ten twój "magik-mechanik", to Niemiaszek, czy jakis NORMALNIE MYSLACY "obcokrajowiec" . Bo te jego "wywody" na temat olejów mi bardzo na "ciemnego kartofelka" wygladaja i beda cie kosztowac duzo € !!! WYMINEN JAK NAJSZYBCIEJ TEN SYF, CO CI TEN GOSCIU POLECIL, BO ZALATWISZ SOBIE FURE I KONIECZNIE ZMIEN MECHANIKA!!! - to tylko taka, od serca plynaca moja dobra rada i nic poza tym ...! - a Ty zrobisz juz, jak sam zechcesz...!

 

-pozdrowienia z Hagen!

 

Jacek

 

Ten olej wczoraj zamowilem i od razu zaplacilem paypalem wiec mam nadzieje, ze jutro bedzie - wtedy w poniedzialek podjade do ATU (taki InterCars) (bo w VW nie wyminia oleju jesli przyjade ze swoim) i won ze starym olejem.

zauwazylem, ze pali mi wiecej - na bank. przynajmniej o pol litra, a nawet litr.

Mechanior to Polak. Ze Slaska... I to nie jest moj mechanik, bo swojego mam u siebie w Polsce, ktory co prawda nie pracuje w VW, ale w innym warsztacie (francuski;)) ale tu musialem zmienic olej, wiec wole dac zarobic Polakowi niz Turkowi czy Niemcowi nawet.

Ale trudno - bylo, minelo. Byle ten syf nie narobil spustoszen w silniku.

Aha, pytalem ale nikt nie odpisywal - plukanke tez trzeba zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO TDI TYLKO MOTUL !!!!! CHODZI CISZEJ ! JA BEDE ROBIĆ WŁAŚNIE 3 ZMIANĘ i JESTEM ZADOWOLONY CZTAJ O MOTULU !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten olej wczoraj zamowilem i od razu zaplacilem paypalem wiec mam nadzieje, ze jutro bedzie - wtedy w poniedzialek podjade do ATU (taki InterCars) (bo w VW nie wyminia oleju jesli przyjade ze swoim) i won ze starym olejem.

zauwazylem, ze pali mi wiecej - na bank. przynajmniej o pol litra, a nawet litr.

Mechanior to Polak. Ze Slaska... I to nie jest moj mechanik, bo swojego mam u siebie w Polsce, ktory co prawda nie pracuje w VW, ale w innym warsztacie (francuski) ale tu musialem zmienic olej, wiec wole dac zarobic Polakowi niz Turkowi czy Niemcowi nawet.

Ale trudno - bylo, minelo. Byle ten syf nie narobil spustoszen w silniku.

Aha, pytalem ale nikt nie odpisywal - plukanke tez trzeba zrobic?

 

W Hagen sa dwa serwisy-VW (-1.- Max&Moritz i 2.-Pfeffer) i obydwa nie maja nic przeciwko olejom przywozonym do sewisu przez klienta! Jedyny warunek to fabrycznie (-nie otwarty!) zamkniety, orginalny karnister z olejem (-chodzi o ich pewnosc ze olej jest orginalny i przy tym ich gwarancje na samochód!), oczywiscie odpowiadajacy specyfikacji VW!

Co do plukania to nie uwazam ze koniecznie powinna byc zrobiona!

Jedynie na co ja osobiscie staral bym zwrócic uwage, to w miare calkowite (-do pojedynczych kropel!) spuszczenie oleju, najlepiej przy cieplym silniku!

Po prostu powiedz mechanikowi, co bylo z tym olejem w Twoim aucie (-moze i wsadz mu przy tym maly napiwek w kieszen! - moze jakies 5 € na piwko ;) ...!) i sie chlop na pewno postara, zeby ten syfny olejek dobrze zeszedl ;) ...!

 

- i w tym momencie wszystko powinno byc okay :dobrze ... !

 

-pozdrawiam!

 

Jacek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr TDI - jesli o mnie chodzi to ja juz kupilem Castrol Edge. Nie twierdze oczywiscie, ze Motul moze byc gorszy, ale w poprzednim Passacie B5 1.8T zawsze lalem Castrol i bylo cacy (poza popychaczami, ale to juz nie wina oleju).

Slyszalem, ze oleje BP i Statoil sa b ardzo dobre, bo w przeciwienstwie do oleji Castrol/mobil1/Motul itd, nie ida z jednej rafinerii - ktos wie cos na ten temat?

 

@jacek 88 - ja tu tez mam dwoch dilerow VW, ale jeden jest 5 minut drogi piechota ode mnie z domu i nie chcialo mi sie jechac na drugi koniec miasta, po to tylko, zeby zmienili mi olej, ktory sam przywiozlem.

A orzy wymianie oleju powiem co i jak. Kiedys tam zmienialem olej, i poza nie specjlanie milym panem przy kasie, wszystko bylo OK. Wtedy z reszta pamietam, ze plukali mi silnik bo tez zmieniali olej z 15 na 10W40. O ile dobrze pamietam, to koszt tego oscylowal w granicach 10-20€. Wiec jesli to "do ostatniej kropli" ma trwac godzine, to wole chyba, zeby to wyplukali, bo nie lubie czekac na auto to odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO TDI TYLKO MOTUL !!!!! CHODZI CISZEJ ! JA BEDE ROBIĆ WŁAŚNIE 3 ZMIANĘ i JESTEM ZADOWOLONY CZTAJ O MOTULU !!

O tak. I zmiana najlepiej co 4k km :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO TDI TYLKO MOTUL !!!!! CHODZI CISZEJ ! JA BEDE ROBIĆ WŁAŚNIE 3 ZMIANĘ i JESTEM ZADOWOLONY CZTAJ O MOTULU !!

CAPSLOCK i bold Ci się zaciął
Slyszalem, ze oleje BP i Statoil sa b ardzo dobre, bo w przeciwienstwie do oleji Castrol/mobil1/Motul itd, nie ida z jednej rafinerii - ktos wie cos na ten temat?
Castrol to BP, Mobil itd. jest robiony w różnych rafineriach na zlecenie producenta - napis MADE IN EU, nigdy nie wiesz na co trafisz i gdzie było to robione. Statoil ma własne rafinerie i powinien trzymać poziom jakości produktu. Osobiście polecałbym coś z rynku niemieckiego, np. http://www.pentosin.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacek 88

...

O ile dobrze pamietam, to koszt tego oscylowal w granicach 10-20€. Wiec jesli to "do ostatniej kropli" ma trwac godzine, to wole chyba, zeby to wyplukali, bo nie lubie czekac na auto to odbioru.

 

-i to jest oczywiscie dobra alternatywa! Za te 10-20 € na ten jeden raz naprawde nie oplaca sie czekac i silnik po plukaniu bedzie czysciutki jak "pupcia niemowlecia" :dobrze !

 

-pozdrowienia :drinks: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Mam takie pytanko ... od kilku dni posiadam VW Caddy 2.0 TDI 140 BMM z DPF na 1 przegładzie przy 15 tys. został zalany Mobil 1 ESP Formula 5W-30 [504.00/507.00]... obecnie ma niecałe 16 tys

 

Do tej pory w innych autach jeździłem na CASTROLu SLX i Shell Helix ULTRA EXTRA 5W30 (507.00)

 

Co sądzicie o tym Mobilu ? zostawić czy przy następnym przeglądzie zmienić na jakiś inny ? Auto na gwarancji do konca 2011... ale olej daje zawsze swój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

 

Mam takie pytanko ... od kilku dni posiadam VW Caddy 2.0 TDI 140 BMM z DPF na 1 przegładzie przy 15 tys. został zalany Mobil 1 ESP Formula 5W-30 [504.00/507.00]... obecnie ma niecałe 16 tys

 

Do tej pory w innych autach jeździłem na CASTROLu SLX i Shell Helix ULTRA EXTRA 5W30 (507.00)

 

Co sądzicie o tym Mobilu ? zostawić czy przy następnym przeglądzie zmienić na jakiś inny ? Auto na gwarancji do konca 2011... ale olej daje zawsze swój :)

zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- zostawic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie to zostaje Mobil :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, od wielu lat używam oleju z normą 505.01 Mobil/Castrol, Mobil obecnie nie ma w ofercie oleju 5W40 z normą 505.01, zastąpił go wersją 5W30 505.01 nie chcę stosować oleju 5W30 moim zdaniem olej o takich właściwościach nie nadaje się w naszych warunkach do użytku, może się ktoś wypowie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności