Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Z olejami jak ktos napisał temat rzeka,ale najważniejsze by wogóle wymieniać bo znam takich co uważają że nie trzeba...

 

To ja pisalem o tej olejowej rzece . Tak sa tacy , to wynik braku wiedzy ,pseudo "oszczednosci" ,oraz mocnych i nieswiadomych nerwow. Sa i tacy ktorzy o tym ze po kupnie trzeba cos tam w aucie wymienic dowiaduja sie od kogos . Ale wszyscy wszystkiego wiedziec nie moga i nie beda , my to wiemy . Czasem sie zastanawiam nad ta czy inna osoba (obojetne czy kobieta czy facet), czy ona wie co i kiedy w tym swoim aucie trzeba wymienic . A moze slucha tylko rad jakiegos tam mechanika . Laicy sa na tym swiecie , tacy tez musza istniec . Wiadomo jeden oleju nie bedzie wymienial i nic sie nie stanie ,ale kolejny wlasciciel lub jeszcze kolejny moze odczuc efekty . Bo pewnie odrazu nic nie bedzie , z czasem wyjda zaniedbania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kiedys dzban wode nosi az mu sie ucho urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I święta prawda - mam kuzyna co ma Toypte Supra - wujek go pytał czy wymieniał już olej na co on odparł - tatuś przecież to japoński sportowy samochód - wiesz ile on wytrzymuje?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No moze starsze konstrukcje sa bardziej wytrzymale , ale sportowe to napewno trzeba pilnowac oleju . Pewnie na dodatek kuzyn jezdzi ta toyota z gazem w podloge jak na jakims wyscigu . U to dba o auto , jak malo kto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na nalepce w bagażniku ( ja nie widzę oznaczenia typu - czy CR czy PD )

Mógłby ktoś mi rozszyfrować?

Oraz jaki olej wlać ( czy to ma być EDGE 5W30 np. Castrol ? ) według QG1 ?

 

imag0001wr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co Kolego widzę to masz silnik BMR, ja też taki posiadam i nie jest to CR tylko PD. Czyli na pompowtryskach. Ponoć wszystkie silniki 170km mają DPF-a więc musisz lać olej zgodny z normą 504.00/507.00. Ja używam CASTROLA SLX LL III 5W30 i silnik chodzi dobrze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widac u ciebie 7GG to znaczy ze masz filtr czastek stalych DPF , wiec olej tylko normy 507.00 , chyba ze juz usuniety to niekoniecznie . QG1 tez jest wiec auto chodzilo na LL , czy wlejesz olej LL czy nie to twoja sprawa ale normy 507. Pozatym inni pisza i ja tak mysle ze lepiej w Polsce jezdzic i wymieniac olej co 15000tys.km , ze wzgledu na nasze drogi i warunki jazdy na nich (korki ,brak autostrad ,czesta jazda po miescie). Olej w takich warunkach szybko staje sie przepracowany. A nawet slyszalem ze jak jest DPF to powinno sie wymieniac olej co 10000tys.km. bo w czasie jego regeneracji inicjowanej przez sterownik , podawane jest dodatkowe paliwo jakos miedzy cykle . Paliwo to ma za zadanie podniesc temp. spalin , ale czesc jego splywa do oleju i wiadomo jaki wplyw ma ON na olej.

 

CR -PD to jakos z rocznikiem zwiazane , ale niech inni sie wypowiedza .

 

Jesli PD i BMR to pompki simensa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na edge 5w30 no wiadomo ze lepiej czesciej olej wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po samym vin-ie mozna stwierdzic czy mam PDFa czy nie ? Auto zostawilem zonie zaraz po kupieniu i nie wiem jaki olej powinien byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy po samym vin-ie mozna stwierdzic czy mam PDFa czy nie ?

Można. Musisz sobie załatwić listę wyposażenia i szukać w niej oznaczenia 7GG jak będzie to masz DPF-a.

Ale na razie jest jakiś problem z etką i nie bardzo można wprowadzać vinu.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80333

 

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

 

Auto zostawilem zonie zaraz po kupieniu i nie wiem jaki olej powinien byc...

Nawet jak nie masz możliwości sprawdzenia czy to po vin-ie, czy manualnie na wlepce to zalej olej o specyfikacji 507.00 i będzie dobry dla silnika TDI z DPF-em i bez.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, a skad wiesz ze mam dpf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skad wiesz ze mam dpf ?

 

Nie wiem, stwierdziłem i poprawiłem jedynie błąd w nazwie w Twoim poście.

 

czy mam PDFa czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Moze nie ma tego w tekscie a moze ja nie doczytalem.

Pytanko : Ile oleju lejecie do silnika przy wymianie ?

Nie pytam oczywiscie ile wejdzie , bo duzo za duzo pewnie , ale ile sie powianno wlac ,aby nie zalalo DPFa. 3,5 ? moze 4 ?

Moj Pasztet.

2006 , 140 PS, slinik BMP, DPF , 2.0 TDi :kwiatek

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy olej w litrówkach i wlewamy całe 3 litry i połowę 4tej butelki. Po czasie sprawdzamy stan i uzupełniamy ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja 4 l wlewam istyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupujemy olej w litrówkach i wlewamy całe 3 litry i połowę 4tej butelki. Po czasie sprawdzamy stan i uzupełniamy ewentualnie.

To juz nie da sie napisac 3,5 l :). Rozumiem ,ze trzeba koniecznie kupic opakowania po 1 l ,bo jak nie to nie da sie tego zrobic :)

Wiec wleje 3,5 z opakowania 5 l o zobacze rano. Jak bedzie malo na bagnecie to doleje:)

 

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to na tym bagnecie dojrzeć, mam z tym spore klopoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak to na tym bagnecie dojrzeć, mam z tym spore klopoty

zgaś auto,wyciągnij bagnet,wytrzyj,poczekaj kilka minut,włóż bagnet i sprawdz poziom,powinno być lepiej widoczne,ale rzeczywiście ten bagnet to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności