Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

:)dzieki teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam .

 

Slyszal ktos o takim oleju G 052 195 M4 oryginalny VW 5w30 longlife III normy 504-507 w bankach 5L . A moze ktos na takim pomyka ?. Prosze o opinie czy to cos dobrego dla silnika ! Interesuje mnie ten olej bo wiekszosc ASO zalewa castrola ktorego litr sprzedaja nalewka 80pln 1L a w butelkach castrola 1L okolo 100pln ,tymczasem 5L tego oryginalnego kosztuje od 271 do 298pln . Finansowo ten olej wychodzi lepiej . Pytanie czy ktos na tym jezdzi i czy jesli VW zaleca castrola to czy ten w oryginalnej butli to taz castrol czy cos innego . Ale wydaje mi sie ze innego niz castrol tam nie ma bo jakby mogli zalecac ten a w swoich butlach miec inny . I gdzie to jest robione podobno w Niemczech a jest tam napis manufacturing in ......? I dlaczego tego nie leja/proponuja w ASO , jest na zam.?

 

Za wszelkie wartosciowe opinie wielkie dzieki.

Prosze tych co taki maja w silnikach niech cos napisza .

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara Skoda (AGR dłubniety na 162km/350nm) przejechała na półsyntetyku 140tyś km i motor ma się dobrze, turbo dopiero teraz zaczęło zdychać a auto upalane ile wlezie...to mnie przekonało do Motula dlatego leje go do wszystkich aut oczywiście zgodnie z zalecanymi normami.

 

DO B6 i Altei z BXE i BKC używam 5W30 zmieniam co 15tyś, auta maja nalatane po 140tyś i silniki jak i turbiny dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie drodzy koledzy o Mobil 1 ESP 5w30??

Pomyka ktoś na tym oleju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszal ktos o takim oleju G 052 195 M4 oryginalny VW 5w30 longlife III normy 504-507 w bankach 5L . A moze ktos na takim pomyka ?. Prosze o opinie czy to cos dobrego dla silnika !

a czy może być coś złego w oryginalnych płynach eksploatacyjnych?jeżdżę na nim od dłuższego czasu,nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Mobil 5w40 ale słyszałem że dobry jest Motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie drodzy koledzy o Mobil 1 ESP 5w30??

Pomyka ktoś na tym oleju???

Drogi kolego a dlaczego pytasz? Przecież na to pytanie jest odpowiedź nawet nie jedna w powyższych wątkach!! Jeśli je widziałeś to proponuję jeszcze przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

azrael a ile wymian na tym oleju juz zrobiles i czy w aucie masz filtr DPF ?

Wiadomo ze w oryginalnych plynach niepowinno byc nic zlego . Ale dziwi mnie ze wszedzie w ASO leja castrola (chyba wiecej na nim maja zysku) i nie proponuja tanszego oryginalu . To mnie dziwi czy ten olej tylko z finansowych wzgledow nie jest proponowany bo przeciez oryginal z ASO(Niemiec) lepszy niz Castrol z ASO niewiadomo skad . Pochodzenie wskazuje za oryginalem bo z Niemiec a castrol z ? Czy na butli jest napis manufacturing in ..... ? Jak myslisz albo z tego co widziales jak ten olej zalewales do silnika to wygladal jak castrol ? Mam prosbe wyslij na pw/pm wyrazne foty obu stron butli .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castrol leją, bo VW ma z tym producentem podpisaną umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(chyba wiecej na nim maja zysku)

sam sobie odpowiedziałeś,nie mam dpf-a(i całe szczęście),wymieniam co 15tys choć mam samochód przystosowany pod LL i kilka już ich było,olej jak olej,dla mnie każdy wygląda tak samo.Jak znajdę butlę to zrobię ci fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok tylko po co robia w Niemczech ten oryginal (pewnie w srodku tez jest castrol),zalewali by to wszedzie w Polskich aso i bylo by git . Pewnie aso sprzedajac oryginal dali by zarabiac niemcom a tak sprzedaja castrola bo maja swoje z nim umowy i wiecej z tego many . Jak dlamnie to alternatywa pewnego lecz drogiego castrola z ASO ,a taniochy castrola z allegro ktory niewiadomo co ma w srodku i skad pochodzi . Ten olej cenowo jest gdzies pomiedzy tymi castrolami wczesniej opisanymi a i z pochodzeniem pewniejszym , przekonujacym .

 

Jak dzwonilem do ASO i pytalem o ten olej i o roznice cenowa to zaproponowali rabat na castrola ale i tak wyszklo wiecej niz za ten .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej Castrol sprowadzany z Niemiec to masz namiary na dystrybutora Castrola na Polskę http://www.allegro.pl/show_user.php?search=alcor_bergen

Jakbyś chciał Motul (podobno najlepszy) to jeden kolega z forum sprowadza go z Niemiec.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok dzieki azrael czekam na fotki butli .

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

 

Prosze o kolejne opinie tych co pomykaja na tym oleju ,G 052 195 M4 oryginalny VW 5w30 longlife III normy 504-507 w bankach 5L .

 

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

 

Jesli chodzi o firme ALCOR Warszawa pisalem do Castrola i odpisali poczatkowo ze ta firma jest ich autoryzowanym dystrybutorem. Zas co do pytan o castrola SLX odpisali tak "Olej Castrol SLX LL III nie jest produktem który sprzedaje Castrol Polska do firmy Alcor Produkt SLX nie jest rozlewany w Polsce.

 

Co do orginalnosci produktu to możemy sie wypowiedzieć, nie sprzedajemy tego produktu bezpośrednio do firmy Alcor, ponieważ firma Alcor nie jest Dystrybutorem produktów Castrol SLX na runku Polskim."

 

I jak to rozumiec takie odpowiedzi co do tego oleju i pochodzeniu tego oleju sprzedawanego przez firme ALCOR. Ja mysle ze maja autoryzacje ale nie na ten olej ,a skad go biora nie wiadomo i pod skrzydlami autoryzacji wprowadzaja na rynek olej SLX z niewiadomego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rowodzić na ten temat ale jest wiele sklepów internetowych które sprowadzają oleje i inne towary do Polski bo tam jest z różnych względów taniej. Wystarczy sprawdzić ile sprzedali i jakie ew. mają komentarze. Co do Alcor nie wiem nie kupowałem od nich nigdy ale komentarzy mają trochę. Jak chcesz mieć pewność to jedź za zachodnią granice albo znajdź w necie sklep niemiecki i zamów bezpośrednio z Niemiec. Lepsze to niż kupowanie za chore pieniądze w ASO chociaż ja bardziej wierzę dobremu sklepowi w necie niż panom z ASO... cholera wie co w tych beczkach mają.

 

Zamów sobie może lepiej Motul specific 504.00 507.00 5W30 - 5L za 180 PLN od kolegi elemenateur z forum

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do tych w internecie to mam obawy a jak zadaje wiecej pytan o pochodzenie oleju i inne sprawy to sie wykrecaja i denerwuja . Na allegro jest Alcor i alcor_bergen po co ? Wlasnie ma mi ktos sprawdzic ile kosztuja oleje w Niemczech i zobacze , a co do oleju z ASO za chora kase to tez mam watpliwosci co w tych beczkach jest , czy nie to samo co na allegro . Zaczynam sie przekonywac do tego 5L oleju oryginalnego , tego nikt w ASO nie podrabia i sciagaja to z Poznania . A jak pytalem dlaczego jest tanszy od castrola to zaraz pan polknol karpia i liczyl ile by castrol z rabatem kosztowal, ale i tak wyszlo wiecej .Ogulnie zalewaja taki , w 2 miejscach na zam. a w jednym ma byc bo byl zamawiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy mam pytanie jak sie dowiedziec czy mam filtr czasteczek stalych bo chce wymienic olej PASSAT B6

numer WVWZZZ3CZ6P198838

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem tu nowy mam pytanie jak sie dowiedziec czy mam filtr czasteczek stalych bo chce wymienic olej PASSAT B6

Czy mam filtr cząstek stałych?

numer WVWZZZ3CZ6P198838

0GG - więc nie masz takiego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując - bez DPF lejemy olej z normą 505.01 5W40, z DPF 507.00 5W30 ?

Tak się właśnie zastanawiam dlaczego w ASO lali Castrola slx 507.00 5W30, czyli taki olej jak do silnika z DPF. Troche to dziwne. Teraz chcę robić wymiany sam, poza ASO i nie bardzo wiem jaki w końcu lać olej.

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DPFu mimo to leje 5W30 taki byl zalany od nowosci,wymiana jednak co 15tys mimo LL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rodzaj oleju zalezy do tego czy masz DPF'a ? Pierwsze slysze :).

Ogolnie : DPF to oczyszczanie spalin, olej to smarowanie.

Generalnie 507 to olej long life - 30 kkm , 505 jest do pompowtryskow - ogolenie( 15 kkm).

Ale oczywiscie moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności