Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

haczyk jest taki ze znacząca większość produktów jest podrobiona, My do tej pory wysyłaliśmy do ekspertyzy 2 motule z allegro i oba podrobione:) jeden mam na sklepie dla potomnych:). Ostatnio miałem klienta który mobila z allegro do testów dawał i 15% było w nim wody. Chwile przed nim był klient który pracuje w drukarni i mówił że drukowali komuś etykiety na castrola... także nie ma co tu gdybać o cenach. Nie mówię oczywiście że wszsytko co tanie na allegro to podrobione ale duża większość.

 

Nie mam pytań. To samo stwierdziłem dość ostro monitorując produkty Castrola - motocyklowe. Tam flagowym jest Castrol Power1 Racing z formułą TRIZONE (ochrona sprzęgła skrzyni i silnika, bo wiadomo w motocyklu wszystko na jednej oliwie z jedną wspólną miską) i tu różnice były nawet w barwie. Robiliśmy nawet na forum motocyklowym test z zamrażaniem oleju w zamrażalniku. podróba ścinała się jak ser, oryginał pozostawał smoliście płynny.

Tak jak ktoś napisał wcześniej "polaczek" to głupek a cuda tylko w Polandii. Więc jak ktoś jeździ na Castrolu SLX za 30 zł / litr to radze kupić Orlena 15w40 bo jakość pewnie zbliżona tylko w tym z Orlenu będzie mniej wody .. ;)

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie możemy teraz udowadniać co i jak. Sugerowana cena tego oleju przez Castrol to 80 zł /l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w Polsce mamy same cuda... samochody tańsze niż w Niemczech pomimo iż od Niemca

 

.

Jeszcze większe w USA. Tylko dziwnym trafem tamtejsza ludność uznaje to za normalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o tym? http://moto.allegro.pl/oryginalny-ol...764754799.html

ponoć oryginał a nie jest zbyt drogi ;P

drogo... w takiej cenie to się kupuje 5W30 longlife 504/507.00

 

 

Ja kupuję u nich i jeszcze się niezawiodłem http://moto.allegro.pl/castrol-slx-v...759578883.html

sorry, SLX już w sprzedaży nie ma, obecnie na serwisy VW idzie i zastąpił SLX ... Castrol EAGE Profesional z tzw. barwnikiem-ultrafioletem i jest lekko zielonkawy. SLX już dawno wycofali, czyli sprzedawca ma albo leżaki albo podróby.

Jutro jak nie zapomnę wrzucę jak to wygląda, włącznie z kolorem oleju, żeby ktoś się nie wystraszył że mu w serwisie płynu do wspomagania wlali zamiast silnikowego.

Chyba że już ktoś pokazywał to mnie poprawcie żebym nie dublował.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie butelkę Castrola SLX Pro z datą produkcji maj 2011, kupioną w serwisie VW Lelek Opole. SLX idzie z tego co mi przekazano tylko do autoryzowanych serwisów i jest nie do kupienia poza serwisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest do kupienia w serwisie, jest również do kupienia poza nim. Personel też chce żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe skąd taki "chcący żyć personel" bierze taki olej... być może z tego że np. komuś zamiast wymienić cały olej, to wymienia tylko połowę albo 3/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czysty marketing, w detalu ten EDGE Professional longlife III to po prostu EDGE 5W-30, też jest przystosowany do longlife, te same normy itp. Tyle że cena obu jest nieporównywalna. Większość osób, która nie płaci za usługi w ASO - auto firmowe, nie zastanawia się jaki olej jest lany, ważne że robi to serwis no i że jego cena jest znacznie większa to przecież przez to że to specjalny olej tylko dla serwisów ASO. To tak w razie jakby taki nieświadomy kierowca odkrył że w detalu jest EDGE 5W-30 w cenach o połowę mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zeszliście z meritum teamtu ;] tak więc jaki olej do silnika lejecie ? przewaznie widzę Castrol 5W30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście zeszliście z meritum teamtu ;] tak więc jaki olej do silnika lejecie ? przewaznie widzę Castrol 5W30

 

Aktualnie Motul Specyfic 5w30 i tak już pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim pasku lałem Mobil 1 ESP Formula i w obecnym pasku też zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla osób którzy używają oleju Castrola. Obecny wygląd Castrola Edge Professional 5W30 - stare oznaczenie Castrol SLX. Dodatkowo opis z ulotki, a w szczególności opis barwnika fluorescencyjnego stosowanego w oleju, po którym olej wygląda jak płyn do mycia lub nawóz :). Ulotka tylko w celu informacyjnym, reklamy proszę nie czytać :)

 

ulotka 1

 

ulotka 2

 

DSC00900a.jpg

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra :D to gdzie taki olej można dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro już jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z allegro olej troche podejrzany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ulotki wynika że możesz sprawdzić oryginalność światłem UV więc może nie tak bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód z giełdy też, a jak kupisz olej w sklepie to masz stu procentową pewność czy tylko lepsze samopoczucie? Jak wszystkich będziesz traktował jak potencjalnego złodzieja czy oszusta to moje gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochód z giełdy też, a jak kupisz olej w sklepie to masz stu procentową pewność czy tylko lepsze samopoczucie? Jak wszystkich będziesz traktował jak potencjalnego złodzieja czy oszusta to moje gratulacje.

 

jednak życie pokazuje coś innego...ma z tym do czynienia bardzo często takżee...

 

zresztą ja leje Castrol Edge 5W40 z normą 505 bo wiem że spełnia wymagania mojego silnika...nie mam filtra cząstek stałych więc nie potrzebuje oleju z normą 507

Edytowane przez CargoHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie kupujesz olej,żeby być pewniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat mam kolege który pracuje w hurtowni olejów i zawsze mi załatwia taniej to co potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności