Skocz do zawartości
Gość kubek

CB Radio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pszemek

m4ka, musisz bardzo uważać na stan anteny i okablowania bo w jacksonie łatwo spalić końcówkę mocy (MRF 477 - drogi i do tego trudno dostęny).Poza tym jackson to najlepsze CB.Do mobila na 19sty było by mi go szkoda.Uniden 520XL, alan 28, stary herbert - te radyjka świetnie się sprawdzają w aucie(szczególnie herbert).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto! ale pod warunkiem ze antene bedziesz miec zalozona na stale

kurcze z tym się chyba nie da.

podobało mi się bardzo rozwiązanie które widziałem u PIT-a na zlocie - motylek czy jak to się nazywa na klapie w kombi montowane. możecie podać link do anteny, którą warto kupić ?

 

może inaczej - mam do wydania 330 - 350zł na CB - kupię coś czy na razie odpuścić i dozbierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Fajną antenką jest magnumka(taka z zielonym paskiem na dole cewki) cena koło 100 zł.Tylko najlepiej żeby była zamontowana na głucho tak jak napisał ppmarian, .Ja mam zamocowaną w otworze z tyłu dachu.I przykręcam sobie na motylek.Tylko że między nakrętkę od mocowania podstawy anteny a dach dałem kawałek blachy aluminiowej tak z 20 x 40 cm 4mm grubości żeby nie wyginało za mocno dachu.Bo antene mam z 1,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszemek, Wiem, moj ojciec montuje cb do mobili (zazwyczaj sa to tiry)

a co do anteny, to naprawde, najlepsza jest strojona pierscieniami na cewce :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

m4ka, to zmienia postać rzeczy ale lepiej ostrzec :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
widziałem u PIT-a na zlocie - motylek czy jak to się nazywa na klapie w kombi montowane

 

to jest wlasnie dzwonek - ja tak tez mam tyle ze "w pionie"

 

ja za zestaw uniden 520 + antena SIRTEL S9 ~160cm dalem 360PLN ale mialem mega okazje

 

ogolnie 350PLN na uniden 510 + antena na dzwonek dł. powyzej 90cm i zystk ponad 3dB powinno wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolał zaczekać - lepiej Jedrus dozbieraj i kup porządną antene (Uniden i 510 i 520 jest ok - choć chyba warto dopłacić do 520tki żeby mieć rf-gain'a - w miescie sie bardzo przydaje) Ja u siebie nie widze możliwosci zamontowania np Herberta - choć to doskonałe radio to jednak za duże do osobówki.

Co do anteny - ja mam Alana 9+ (160cm - jakies 90-100zł) i choć to niezły bacior to chetnie bym go zamienił na coś lepszego a przede wszystkim dłuższego (texas, santiago 1200) - kiedyś to zrobie - czekam tylko na przypływ chęci demontażu wszystkiego. Duży zasięg to bardzo piękna sprawa :)

Jak nie potrzebujesz dużego zasięgu to z długiego bata mały zasięg zrobisz pokrętłem rf-gain - z krótkiego bata nawet najdoskonalsze radio nic nie pomoże.:) - będzie krótko i juz....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
-lepszym rozwiazaniem jest montarz anteny CB w miejsce seryjnej anteny np abtena CALOFORNIA przy 70cm ma az 3dB zystu!!!!

 

miejsce i sposob proponoway przez Ciebie jest OK, w sumie niema lepszego, ale antena niestety pomimo deklarowanego zysku na poziomie 3 dB (zysk to poprostu tylko i wylacznie marketingowym myk i ma odniesienie do dipola ktory niema zysku wogole) jest baaaardzo przecietna i chodzi zecydowanie gorzej niz np. Hustler (100 cm) lub Wilson Little Wil (ok. 90 cm) obie magnesowki w zamian californi proponowal bym np. Sirio Tajfun ;-) 0,5 m wyglada jak radiowa ta montowana z tylu na dachu, lub Vermont ta ma 0,7 m, i wyglada jak antena montowana tuz nad przednia szyba/nad lusterkiem wstecznym wew. ;-)

 

problemem jest radio FM, zatem jest bardzo droga i chodzaca tak sobie Triflex trzy w 1 GSM/CB/FM ;-)

ale kosztuje 240 zyli i niewarto ;-), chyba, ze ma sie blaszaka na 2,5 metra wysokiego ;-)

 

lub extremalnie stosunek jakosci, zasiegu i ceny AT-1000 (1,6 m) za 99 zyli, a hula jak PR I Polskiego Radia ;-)

 

PS. oczywiscie jesli bylo o tym przepraszam, nieczytam wszystkich postow, bo juz forum jest tak wielkie, ze nie jestem w stanie ogarnac i czytam wyrywkowo ;-)

 

PS1. swoja droga california to zarazem baaarrdzo droga antena... oby jeszcze tak dzialal na ile kosztuje ;-) i ma ona ok. 40 cm jak pamietam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Najlepszą anteną jaką miałem (i mam nadal - wisi w garażu) jest antena "SIRTEL".Modelu nie znam ale cewke ma przykręcaną na taki gwint jak w gnieździe antenowym i dopiero sam bat jest dokręcony na motylek.Bat ma z 1,8 m i jest grubawy(u dołu z 4 mm).Między bazą a mobilem 60 km na AM nie było żadnym problemem i 100 km na SSB.Jedyna wada:musiałem ją zdjąć (miałem ją na golfie) bo zaczęła urywać rynienkę dachową :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno proste pytanie, jakie radio polecicie do passata 3BG aby zmieściło sie w półeczkę pod radiem i jaką antenę, radio będzie używane tylko w samochodzie. Coś ze średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evitare - zmierz tą półkę to Ci powiem czy wejdzie to radyjko, które ja kupiłem :)

Średnia półka? Bierz Unidena PRO 520XL - na allegro można dostać za 310zł.. i nie szczędź na antenę :P

ogólnie polecam http://www.cb-radio.pl/phpBB/

 

BTW: nawet jak się zmieści w tą półeczkę, to jak je umocujesz? na stałe (wybiją Ci zaraz szybę) czy w ogóle (latać będzie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuje jakąś maskownice :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobekk19

od roku czasu uzywam alana 42 multi jestem zadowolony z reczniaka dziala swietnie nawet pzy antence 15cm na magnesie zamontowanej na samochodzie dostawczym moj szef posiada tagze alana lecz normalne radyjko modelu nie pamietam ale wiem ze zaplacil za nie wiecej ale jakos odbioru jest duzo gorsza mialem tez prezidenta dzimiego ale czesto sie psol i onwe ktora spzedalem ne ma to jak maly alan 42 multi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastosuje jakąś maskownice :610:

Kup U520xl lub presidenta jonny lub harry,wpakuj pod półkę pod kierownicą,wepchnij gąbkę z góry i nic nie trzeba wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarekch1

Długo zastanawiałem się co kupić. Zamierzałem nabyć Uniden 520 ale.. po wiadomości o braku zezwolenmia na nasz rynek ostatecznie kupiłem CB President Johnny II (okazyjnie nowe 470zł) do tego antena Middland ML 146 163cm magnesowa. W sumie za całość dałem 630zł. Jak dla mnie działa dobrze i silny sygnał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo zastanawiałem się co kupić. Zamierzałem nabyć Uniden 520 ale.. po wiadomości o braku zezwolenmia na nasz rynek ostatecznie kupiłem CB President Johnny II (okazyjnie nowe 470zł) do tego antena Middland ML 146 163cm magnesowa. W sumie za całość dałem 630zł. Jak dla mnie działa dobrze i silny sygnał. Pozdrawiam

To spoko radio ,ale 470zł to nie okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle już się naczytałem o CB i nadal nie wiem, które kupić :kwasny:

Uniden PRO 520XL; President Johnny II lub to poniżej.

Co myślicie o takim radyjku?? TTI TCB 880

http://moto.allegro.pl/item151512893_cb_radio_tti_tcb_880_nowe_radia_gwarancja_faktura.html

Podświetlenie nawet będzie pasować kolorystycznie do Passata :hurra:

 

Słabo znam się na porównywaniu tych wszystkich szczegółów, więc jak ktoś mi pomoże będe bardzo wdzięczny :cwaniak::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, 520 XL :-)

Maximum za minimum. Wyświetla tylko kanał. Chyba że potrzebujesz więcej światła w kabinie po zmroku.... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, osobiscie polecam u520

jest to radio proste w obsludze...

u mnie chodzi juz ponad 8 lat i nic sie nie stalo oprocz zalamania kabla :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności