Skocz do zawartości
Gość kubek

CB Radio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ramzes

Do samochodu onwa jest najlepsza poco ci ine radio podstawową 40 ma i to wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulooo, skoro jest niegrzebane to spokojnie używaj, będziesz zadowolony raczej :) Chociaż pewnie potem przyjdzię chęć na "więcej, lepiej" :) Dokładnie takie samo miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes

Potem przyjdzie mu chęć na więcej kanałów i na radyjko ze wstęami :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstęgi w mobilu wątpię czy są użyteczne, może żeby sobie pogadać z ciepłymi krajami w ramach przerwy na obiad co najwyżej ;)

 

Natomiast boczne 40-ki są bardzo użyteczne - tym bardziej, że ostatnio CB przeżywa chyba kolejny boom, ceny radyjek poleciały niesamowicie w górę, znowu widuje się nowe samochody z antenami (przedwczoraj na grzybki podjechał gość prawie nowym Mercedesem i chciał dach wiercić pod antenę :)). Jak widać nie wszystko da się zrobić komórką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

Powiedzcie mi do jakiej prędkości utrzyma sie antena o magnesie śrdnicy 90 mm????

Dużo pytam ale jeszcze w zyciu nie uzywałem cb :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

a i jeszcze jedno!! zdecydowałem sie na ten tani zestaw!! lepiej brac alan 199 czy 100plus???? i wogóle wielkie dzieki za podpowiedzi!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek, zależy to od długości anteny. Do 120km/h powinno być OK z każdą anteną. Co do radia to nic nie powiem, bo żadnego z tych nie mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alan 100Plus i jest ok. Tzn. to celów badawczych typu gdzie stoją z radarem lub co jak objechać wystarcza. Antene na magnes testowałem do 140 km/h i nie odpadła.

KIP piszesz o grzybkach, czyżbyś był z Grochowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pifko105

Ja mam Onwę i zajmuje się CB od kilku długich lat. Jak ktoś chce kupić tanio radio to niech sobie poszuka właśnie Onwy. Proste i dość twarde radio, a na dodatek proste w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72, jestem z Powiśla, ale grzybki są znane przez prawie wszystkich warszawskich "sibistów" :) To jest porządny sklep, choć nie zawsze panuje tam miła atmosfera ;) Ale jest tam chyba najlepszy "magik od radia", jakiego znam, a poza tym jakoś mi ten sklep dużo bardziej pasuje niż Waliców :)

 

Dodam jeszcze, że do "objeżdżania radarów" taki Alan i magnes oczywiście, że są w zupełności wystarczające. Ale w domu przy porządnej antenie (5/8 fali) różnica będzie olbrzymia :)

 

No chyba, że ktoś ma antenę tak wysoko, jak Kojot, to wtedy może czymkolwiek nadawać i słychać go dobrze w promieniu 50km :D

 

Onwy to fajne radia :D Proste i 100% wystarczające do mobila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Grochowa i pomimo że grzybki mam dość blisko to SB kupiłem na Śródmieściu. Jakoś mi ten gość ze sklepu nie podpasował. Ceny też mają nieszczególne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który? Ten siwy? Jest okrutnie niemiły, ale w radiu grzebie jak nikt :D Przedtem rzadziej przesiadywał w sklepie (częściej w serwisie), a na sklepie kto inny i było sympatyczniej ciut ;) Ceny... zależy czego :D Ale faktycznie, czasem są kosmiczne... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej

napisz czy coś kupiłeś no i jak sie sprawuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zaqpiłem Ojcu CB ręczniaka (ALAN 42MULTI) i antenę magnesówkę. Super się sprawdza. A najważniejsze to to, że wszystko jest w "gruszce". Cały sprzęt jest niewiele większy od "kartofla" tradycyjnego radyjka mobilowego. Istotne jest też to, że gdy w samochodzie gra muza i ktoś nadaje, to można głośnik bezpośrednio do ucha przyłożyć i wszystko słychać.

Na Allegro dałem za nówkę Alana 330 PLNów. Taniej nie szło dostać.

Pozdro i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim passku bedzie za kilka dni radyjko troszke dorzsze

Opis skopiowany z jakiejs strony :

PRESIDENT JACKSON AM/FM/LSB/USB

Bardzo mocne radio o doskonałych parametrach pracujące w "0" ;"5" płynna regulacja

 

- Najczulszy z wszystkich Odbiornik o czułości 0,18 uV

 

- 6x40CH ( sześć czterdziestek ) !!!

- RF.GAIN ( regulacja czułości odbiornika uzyteczna w miejscach o dużych zakłóceniach (np. na granicy)

- Mic GAIN ( regulacja wzmocnienia mikrofonu)

- CLARIFIER - płynne dostrojenie do częstotliwości

- ROGER BEEP

- pomiar modulacji

- wszystkie emisje foniczne oprócz telegrafii - AM/FM/LSB/USB

- mozliwość pracy w dziurach między kanałowych ( +10kHz )

- płynna regulacja mocy wyjściowej (AM/FM - do25W ;SSB - do 45W)

- wyjście na zewnętrzny głośnik oraz PA (megafon)

 

do tego antena tej samej formy, strojona pierscieniami na cewce, poprostu zaj.ebita sprawa, antana barzo prosta do strojenia .. wszystkim polecam, z reszta radyjko tez, na antenie 3/4 w domu gdy mialem bez problemu byl zasieg do ogleglosci 50km ... polecam to radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4ka, wszystko zależy od tego, do czego wykorzystujesz radyjko. Jeśli do łączności z domem, firmą, kolegami etc. to OK. Możesz potrzebować "0", "5", wstęg itd.

Moim zadaniem było znalezienie panaceum na "bolączki drogowe", jakimi są korki, utrudnienia w ruchu no i :627: oczywiście. A do tego łączność z mobila na odległość 5-15 km w zupełności wystarcza. W zasadzie to pracuję tylko na CH19, gdzie praktycznie są wszystkie mobile.

Życzę wszystkim bezpiecznego ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić to radyjko?

wykorzystywane będzie głównie w warszawie i okolicach oraz sporadycznie na trasie, w celu poznania informacji na drodze....

 

chodzi mi o to, czy warto za tę cenę, czy lepiej dołożyć 50 - 100zł i kupić polecanego wcześniej unidena 520 lub alana 18?

 

http://allegro.pl/item113685645_3_tygodniowy_uniden_510xl_najtaniej_na_allegro.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, ja mam dokładnie takie radyjko i używam je już od ponad roku - chodzi u mnie non-stop (używam głównie w pracy) i śmiało mogę Ci je polecić. Najważniejsze to dobranie odpowiedniej anteny - na tym nie radzę oszczędzać - w przeciwnym razie możesz mieć problemy z zestrojeniem całego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

jedrus,

 

warto! ale pod warunkiem ze antene bedziesz miec zalozona na stale

 

-lepszym rozwiazaniem jest montarz anteny CB w miejsce seryjnej anteny np abtena CALOFORNIA przy 70cm ma az 3dB zystu!!!! (niestety w VR6 nie ma zewnetrzej anteny radiowej dlatego mam na "dzwonek")

 

jak bedziesz miec magnes to nie bedzie ci sie chcialo za kazym razem zakladac anteny i w wiekszosci bedzie jezdzic w bagazniku.

 

jezeli jedzisz glownie w trasie to starczy uniden 510 jak chcesz kozystac w miescie to duzo lepszy jest uniden 520

 

w miescie glownie korzystam z informacji o korkach - ktora trase lepiej wybrac - jak dojechac na "xyz" ulice - itp

 

na trasie wiadomo - :627: - informacje o korkach - jak chce wyprzedzic ciag ciezarowek- itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności