Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Noi widać ładnie pali:)Jaki to zestaw?Czy nie ma zakłuceń?I Jak możesz to zrób fote z pod maski chodzi mi o miejsce montażu przetwornic.Pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz to zrób fote z pod maski chodzi mi o miejsce montażu przetwornic
przecież pod lampą jest miejsce na przetwornice, a po lewej stronie dodatkowo można zamontować w takiej ładnej metalowej skrzynce przykrytej plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf

mam reflektory soczewkowe za 700zl z allegro

do tego h7 xenon za 300 firma ollo pisalo ze nie zakluca pracy radia i jest ok

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem tutaj:

http://allegro.pl/item324192671_nowsza_wersja_xenony_h1h4_h7_5000k_6000k_4300k_hid.html

odbior osobisty w wawie :)

 

fotka z montazu bedzie, zrobione jest tak ze nic nie widac ale pod reflektorami kombinowac mi sie nie chcialo. nic nie wiercilem, przymocowalem na try-tyki ;)

 

PS nic nie zakloca itd!

 

PS2 boomax miejsce na przetwornice jest w reflektorach xenonowych a nie halogenowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS2 boomax miejsce na przetwornice jest w reflektorach xenonowych a nie halogenowych
no pod prawą jest bankowo jakaś półeczka...przecież sam tam zamonotowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zapodał fotki z montażu i miejsc gdzie masz przetwornice to był bym wdzięczny.A sam to instalowałeś czy ktoś Ci to robił?Pozdrawaim:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam, sam jakiś rok temu-zaraz po zlocie jak wyczaiłem pomysł u marecka :)

 

a fotek z montażu nie mam, bo nie robiłem, a samochód 2 miesiące temu został sprzedany.

Kup zestaw i zamontujesz sam bez problemu...nic trudnego. Montaż zajmie 20min-1h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaz to latwizna, kazdy sam albo z pomoca kolegi i piwka da sobie rade ;)

 

cykne zdjecia moze jutro jak nie zapomne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

 

 

potwierdzam..bardzo fajny zestawik mam ten sam tylko 6000K.Zestaw nie zakluca ani kompa ani radia ani cb.

U mnie montaż trwał ok.2 godzin.O tyle o ile miejsce dla lewej przetwornicy mozna znalesc przy reflektorze to dla prawej juz nie bardzo,postanowilem zamontowac je pod zderzakiem,dlatego tak to dlugo trwało.Poza tym trzeba przerobic nakladke metalowa która mocujesz zarówke w kloszu.Lekko ja nacinasz aby przeszly kable od zarnika i jest spoko.Ta nakladka jest zrobiona z w miare twardego metalu wiec ladnie trzyma zarnik w kloszu.Druga sprawa robilem dziurki w tych gumowych nakladce,ktore oslaniaja zarowke itp.od swiatel miajania. Warto posiedziec przy tym bo swieci to na prawde fajnie.Warto rowniez myslec o spryskiwaczach,ale to w przyszlosci:)

 

jeszcze jedno.jesli masz znajomego ktory ma stacje diagnostyczna podjedz do niego zeby Ci ustawil te swiatla aby ladnie doswietlaly i nie oslepiały nikogo.

 

tutaj fotka z montazu

20080213477.jpg

20080213477a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem od nich, jakiś tydzień temu je montowałem. U mnie niestety pojawił się problem z zakłócaniem radia samochodowego. Co prawda nie zakłóca tak że nic nie słychać ale po włączeniu świateł słyszalny jest delikatny trzask w głośnikach. Na CB jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam na fotki z montażu.Napewno ułatwi to pracę mnie i przyszłym osobą, które będą montowały zestawik.Pozdrawaim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noi widać ładnie pali:)Jaki to zestaw?Czy nie ma zakłuceń?I Jak możesz to zrób fote z pod maski chodzi mi o miejsce montażu przetwornic.Pozdrawiam:))
Ok to czekam na fotki z montażu.Napewno ułatwi to pracę mnie i przyszłym osobą, które będą montowały zestawik.Pozdrawaim:)

Poczytaj watek to fotki znajdziesz :wstyd:

ludzie czytajcie wieceje niz jeden, ostatni post w watku, rece opadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufciu

Witam

Tak czytam i czytam ten wątek ludziska się zastanawiają gdzie zamontować przetwornice, jakie zestawy, jakich firm, jakie palniki, i gdzie zrobić przegląd, bo żaden szanujący się diagnosta nie podbije wam przeglądu a w każdym bądz razie nie powinien. Ale jakoś się nie doczytałem może przeoczyłem jak tak to przepraszam żeby ktoś zastanawiał się nad tym jak zamontować element który oczyszczał by szkło reflektora w który to reflektor ksenonowy musi być wyposażony, już nie wspomnę o tym czy reflektor przystosowany jest do palnika ksenonowego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby ktoś zastanawiał się nad tym jak zamontować element który oczyszczał by szkło reflektora w który to reflektor ksenonowy musi być wyposażony

Kolego ja bede montowal spryski, jeszcze mam nadzieje przed zlotem, bo o samopoziomowaniunie ma mowy.

A tak sie jeszcze zapytam bo widze ze kolega sluzbista: zawsze jezdzisz 50 po miescie i 90 poza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufciu

Nie nie zawsze i nie jestem służbistą przeczytałem tylko ten wątek od dechy do dechy i tylko jeden kolega poruszył podobną sprawę i zauważyłem jedną prawidłowość że tak naprawdę nikt się do tego nie odniósł. Sam się zastanawiam nad ksenonami ale jak mam coś robić do wole to zrobić porządnie. Nie zaprzeczalnym jest fakt że przy ksenonach jest lebsza widoczność. Ale widzę że co niektórzy nie czytają dobrze wszystkich za i przeciw zresztą ja nie chcę prawić morałów temat jest bardzo dobrze i obszernie opisany juz

tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742

za jest tylko dobra widoczność i bajerancki wygląd

a przeciw oślepianie jeżeli nie ma samo poziomowania już nie wspomnę o ryflowanym szkle reflektora który oświetla drogę i przy okazji budynki do wysokości 4 piętra brak elementu czyszczącego zakłóca prawidłowe oświetlenie po zatym nie wiem czy ktoś w ogóle o tym wie że podczas wypadku sprawdzane są żarówki pojazdu i chyba łatwo się domyśleć co jest w przypadku jeżeli używasz żarówek nie przystosowanych do reflektora bo zabranie dow.rejestracyjnego to przy tym mały pikuś

Takie jest moje zdanie jak coś robić to rób porządnie masz pieniądze to kup reflektory przystosowane i zrób to tak jak się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ryflowanym szklem to sie zgodze - powinni kastrowac za montaz hidow w reflektorach bez soczewek.

A co do reszty to ten watek sluzy tylko do wymiany doswiadczen JAKIE hidy kupic a nie CZY i DLACZEGO.

A frustracje prosze wylewaj w watku o instalacji xenow lub w chocby wspomnianym kompedium.

Koniec OT i piszemy tylko jakie HIDY polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samopoziomowanie to w wielu samochodach dziala z takim tempem ze szybciej mozna byloby na kazdym garbie ulicznym recznie to zrobic ;) a nie wiem jak inni ale ja jak mam ciezki samochod to zawsze obnizam oswietlenie sam bez jakiegos automatu. kwestia przegladu i policji w ogole sie nie przejmuje. co innego wypadek, ale no coz... spryski by sie przydaly i to tez niezaleznie od xenonu ale na razie brak funduszy. moja mama ma xenony i spryski seryjnie, uzywa spryskiwaczy moze raz na miesiac a lampa jest czarnozolta od zapieczonego na niej brudu wiec mozna sobie wyobrazic jak to oslepia. ja sam na przyklad w trasie czesto staje i czyszcze lampy sam ;)

 

jak sie hidow z glowa uzywa tzn, reflektor soczewkowy, dobra geometria, nie bywa brudny i jest poziomowany jak samochod jest ciezszy to moim zdaniem jest zajebsite rozwiazanie. nie mam sobie nic do zarzucenia ;) a kasy na oryginalne xenony nie mam.

 

PS. obiecane zdjecia instalacji, a wlasciwie zdjecia jak to jest ukryte :)

 

15042008001.jpg

 

15042008.jpg

 

15042008002.jpg

 

15042008003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za foty.Przydadzą się gdy będę montował:)Mam jeszcze jedną prośbe.Czy w wolnej chwili nie dało by się abyś cyknął fotki oprawki żarówki(tam gdzie wkłada się do klosza).Pozdrawiam serdecznie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, fota bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności