Skocz do zawartości
Gość Aker

Czy to mozliwe?? Zawieszenie w takiej cenie??

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie również do zakupu wahaczy Lemfordera. Znalazłem tą aukcje http://allegro.pl/item629120794_lemforder_najtaniej_pelny_zestaw_wahaczy_audi_vw.html

 

I dziwi mnie to co napisał sprzedawca

 

"Wszystkie komplety wahaczy Lemfordera maja fabrycznie osunięte znaczki Audi/VW gdyż produkt orginalny dopuszczony do obrotu poza salonami Audi/VW nie może być reklamowany logo producenta pojazdu. Wszelkie zestawy z tym logo nie pochodza z legalnego zródła lub są to odpady z fabryki które nie przeszły testów wytrzymałościowych. Temat rzeka na wielu forach audi/vw wystarczy poszukac w internecie"

 

We wcześniejszych postach była mowa o usunietych nr seryjnych a nie znaczkach troche dziwne Czy tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wcześniejszych postach była mowa o usunietych nr seryjnych a nie znaczkach troche dziwne Czy tak musi być

 

Tak to jest standard. Jak wymieniałem tuleje tylnej belki to i znaczki VW jak i nr były zeszlifowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle jakie te wahacze kupić najlepszy wybór to oryginał za 1600zł na allegro zdrzaży się że za 1200 zł znajdziemy ( jeszcze w miare cena)

Ale tak przyjmijmy że na oryginale zrobimy 100 tys przy dobrych wiatrach a np kupując w cenie 1600 zł master sporta mamy 3 komplety to wychodzi średnio ze 30 tys mozemy zrobić na nich i je wyrzucic i założyc nowy komplet. Czytałem różne opinie o tych MS jedni mówią ze padają im po paru miesiącach inni że nie jest tak źle. Wiadomo jak ktos robi 40 tys rocznie to warto oryginał ale tak jak ja 15tys to niedużo

 

Chciałem jeszcze wrzucić cały nowy zawias Wg mnie najlepszy wybór to chyba oryginalnie obniżone zawieszenie o -20mm co szło seryjnie do passatów Bo nie chce żadnych niżej opuszczonych bo trzeba bardziej uważać. Co sądzicie o tym seryjnym obnizonym i gdzie takie kupic bo niemoge nigdzie w internecie tego znaleśc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tak przyjmijmy że na oryginale zrobimy 100 tys przy dobrych wiatrach a np kupując w cenie 1600 zł master sporta mamy 3 komplety to wychodzi średnio ze 30 tys mozemy zrobić na nich i je wyrzucic i założyc nowy komplet.

 

A sam będziesz je zakładał? Bo żaden mechanik nie będzie się bawił w wymianę 8 wahaczy za 50 zł, nie wspomnę o końcówkach i ustawianiu zbieżności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samemu Co do zbierzności bedzie trzeba gdzies sie udać zeby to ustawili bo wiadomo raczej samemu tego sie nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś nastąpił wspaniały dzień dla mojego passacika a mianowicie postanowiłem zakupić nowe częśći (amortyzatory, wahacze, przeguby) i tu pojawił się dylemat. Szczegół tkwi w ogromnej różnicy w cenach niektórych części.

Odwiedziłem kilka sklepów oraz przewertowałem allegro. Przykładowe wyniki podaje niżej

 

Zdecydowałem się na zakup:

1. Zestawu wahaczy firmy LEMFORDER:

 

ALLEGRO

http://www.allegro.pl/item758050979.html cena to ~1600zł

SKLEP:

~2400 - 2700 zł

 

2. Amortyzator przód (2 szt)

 

ALLEGRO

http://www.allegro.pl/item756195809_...passat_b5.html cena ~400zł z odbojami

SKLEP

580-650 zł + 90zł odboje

 

 

3. Amortyzator tył (2 szt)

 

ALLEGRO

http://www.allegro.pl/item738405898_bilstein_amortyzatory_tyl_vw_passat_ b5_b6_audi_a6.html cena ~400zł z odbojami

SKLEP

500-580 zł + 90zł odboje

 

Z łożyskami i przegubami ta sama historia :P prawie 100% różnicy w cenie.

 

Czy ktoś jest mi w stanie racjonalnie wytłumaczyć skąd takie różnice w cenach np ten zestaw wahaczy LEMFORDER różnica to nawet 1100 zł ??

Wszystkie zestawy wahaczy jakie znalazłem na allegro oscylowały w przedziale 1550-1750 zł wiec raczej nie jest to przypadek

Zrozumiałe jest dla mnie różnica w cenie powiedzmy 200zł natomiast taka sytuacja doprowadziła mnie do wątpliwości w stylu gdzie tkwi szczegół w tej sprawie

 

Czy to sklepikarze są tak pazerni czy oferowane części na allegro jedynie z nazwy są oryginalne a w rzeczywistości wykonały je małe chińskie rączki z puszek po pepsi?

 

PS prezentowane przeze mnie aukcje są jedynie poglądowe

 

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

 

Zastanawiam się też nad taką opcją

Zakup za ok 1700 zł zestawu Febi w sklepie z 2 letnią gwarancją u pewnego sprzedawcy i nie wiem czy nie będzie to lepsze rozwiązanie niż LEMFORDER za 1600 na allegro co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabiałem pare miesiecy temu temat wahaczy i jednak kupiłem lemfordera za cene 1600 zł i wybór sprzedawcy tez nie był przypadkowy. Ceny z rzędu 2400-2700 prawdopodobnie sa spowodowane tym ze na hurtowniach maja tez wysokie ceny. Mam znajomego co prowadzi sklep z częsciami i nawet po znajomosci cena była ponad 2 tys. trzeba przeczytac watek na temat tych wahaczy opini o innych wszyscy wsumie polecaja lemfordera.

Ogólnie 1600 na allegro to i tak dużo były nawet za 990 :) to prawdopodobnie dobrej jakości podróby nawet w wczesniejszych wątkach jest o tym mowa wystarczy troche poczytać - nawet pare osób je kupiło i się poźniej na nie uskarżało

 

Co do febiego 1700 to zadużo za 1200 w sklepie i również 2 lata gwarancji

 

hmmm przegub wymieniałem 3 dni temu zastanawialem sie nad Spidanem lub Lobro Padło na lobro bo takie były cena 170 zł Ogólnie chyba jakość porównywalna choć na ten temat wypowiedza sie osoby które dłużej na tym jeźdzą

 

P.S

po wymianie wahaczy za 1.6 k dużo ostrozniej sie jeździ i uważa na dziury Ja jak narazie na 7 tys km od kiedy je mam moze wpadłem w 2 wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lobro

 

Lobro idzie na pierwszy montaz... przynajmniej u mnie tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup za ok 1700 zł zestawu Febi w sklepie z 2 letnią gwarancją u pewnego sprzedawcy i nie wiem czy nie będzie to lepsze rozwiązanie niż LEMFORDER za 1600 na allegro co wy na to ?

No to cię rozczaruję, bo jak ci padnie koncówka wahacza lub pójdzie guma w tulei, to gwarancję mozesz psu do budy wrzucic, bo ci napiszą, że to z powodu nieprawidłowej eksploatacji. Nie żyj złudzeniami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda albo że nie zostały założone przez specjalistę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem temat od deski do deski i zdania są podzielone 50% na 50%

 

hmm dylemat jak się patrzy a co powiecie na wahacze firmy Ruville mam wiele części tej firmy i niektóre siedzą już kilka lat

 

Przeguby będę zamawiał GKN Spidanem wiele osób mi je polecało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko najlepsze jest to że Lobro też jest GKN na czym różnica polega nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kiedyś mi koleś tłumaczył w sklepi o co caman z tymi przegubami ale z tego co pamiętam to to mówił, że to i to jest ok 2 razy droższe ale żadne tam chińskie rzemiosło :P

 

---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

 

Natomiast moje następne pytanie

Jakie amorki :)

SACHS

KYB

BILSTEIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę wymienić przeguby w moim aucie b5 1.6 AHL 1997r.

 

Zdecydowałem się na GKN Spidan znalazłem numer katalogowy GKN przegubu zewnętrznego 22681 (nr VW 3B0 498 099 D)

 

Natomiast nie mogę znaleźć numeru katalogowego przegubu wewnętrznego marki GKN (nr VW 3B0 498 103)

 

Proszę o pomoc

 

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o komplecie wahaczy za 500zl.Czy od razu na starcie nic z nimi nie będzie się działo.Auto idzie na sprzedaż a więc nie zależy mi na jakiś dobrych markowych, drogich wahaczach byle nic nie stukało na początku, co sądzicie np o tych http://moto.allegro.pl/item909312999_zestaw_zawieszenia_audi_a4_a6_passat_b5_b6_germany.html

 

http://moto.allegro.pl/item909313022_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_b6_germany.html

 

http://moto.allegro.pl/item894813309_wahacze_vw_passat_b5_audi_a4_a6_zestaw_super_cena.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam temat przesledzilem i zastanawiam sie nad zakupem kompletu wachaczy na allegro u danielloss,ale tez sie zastanawiam nad firmami delphi i ruville.co poradzicie bo roznica w cenie jest ale jak to sie ma w jakosci czy ktos kupywal u niego.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz od danielosa. Sprawdzony gość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od daniellosa POLECAM JAK NAJBARDZIEJ !! to sprawdzony gosc zawsze szybko mi wysyla i produkty super jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ... ludzi jeździcie autem to w nie inwestujcie, jeśli mam coś kupić to tylko sprawdzonej dobrej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności