misiofazi
-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O misiofazi
- Urodziny 04/05/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Artur
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Chełm
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.6 101KM (AHL)
-
Rok produkcji
1997
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Witam Chcę wymienić przeguby w moim aucie b5 1.6 AHL 1997r. Zdecydowałem się na GKN Spidan znalazłem numer katalogowy GKN przegubu zewnętrznego 22681 (nr VW 3B0 498 099 D) Natomiast nie mogę znaleźć numeru katalogowego przegubu wewnętrznego marki GKN (nr VW 3B0 498 103) Proszę o pomoc ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 19:49 ---------- ????
-
Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia
misiofazi odpowiedział zima18 → na temat → Poradniki i instrukcje
Witam Chcę wymienić przeguby w moim aucie b5 1.6 AHL 1997r. Zdecydowałem się na GKN Spidan znalazłem numer katalogowy GKN przegubu zewnętrznego 22681 (nr VW 3B0 498 099 D) Natomiast nie mogę znaleźć numeru katalogowego przegubu wewnętrznego marki GKN (nr VW 3B0 498 103) Proszę o pomoc -
Witam Chcę wymienić przeguby w moim aucie b5 1.6 AHL 1997r. Zdecydowałem się na GKN Spidan znalazłem numer katalogowy GKN przegubu zewnętrznego 22681 (nr VW 3B0 498 099 D) Natomiast nie mogę znaleźć numeru katalogowego przegubu wewnętrznego marki GKN (nr VW 3B0 498 103) Proszę o pomoc
-
Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie
misiofazi odpowiedział misiofazi → na temat → Elektryka, oświetlenie
super przeanalizuje to co napisałeś jutro w dzień bo dziś już nic z tego nie rozumiem Dziękuje za pomoc jeżeli ktoś chce coś dodać to proszę śmiało pisać -
zamów chirurga z endoskopem heh a na poważnie spróbuj odkręcić schowek i dostać się do wentylatora nawiewu z niego wychodzą wszystkie "rurki" nawiewów
-
wymiana klocków ham. tył a cylinderki
misiofazi odpowiedział nokias → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
z autopsji pamiętam tylni tłoczek się wkręca polecam do tego takie kombinerki lub szczypce wybierz sobie nazwę która najbardziej Ci odpowiada -
Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie
misiofazi odpowiedział misiofazi → na temat → Elektryka, oświetlenie
hmm no części jakie mam są oryginalne dawcą był lord z Anglii więc kwestia wyjmij stare włóż "nowe" problem tkwi w tym czy można to zrobić metodą - zmień tylne boczki włóż silniczki w drzwi - zmień moduł komfortu - zmień panel sterowania w drzwiach kierowcy - ciesz się z opuszczanych okien Bo jeżeli będzie to wymagało jeszcze jakiś wizyt u elektronika w wynagrodzenie go jeszcze kilkoma stówkami to wole wlutować po 2 kabelki (+-)w drzwi i mieć to samo za 10zł Bo w pierwszej metodzie będę musiał jeszcze dokupić moduł i panel sterowania ~200 zł ---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 20:57 ---------- naprawdę jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie proszę o pomoc -
właśnie kiedyś mi koleś tłumaczył w sklepi o co caman z tymi przegubami ale z tego co pamiętam to to mówił, że to i to jest ok 2 razy droższe ale żadne tam chińskie rzemiosło ---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:14 ---------- Natomiast moje następne pytanie Jakie amorki SACHS KYB BILSTEIN
-
przeczytałem temat od deski do deski i zdania są podzielone 50% na 50% hmm dylemat jak się patrzy a co powiecie na wahacze firmy Ruville mam wiele części tej firmy i niektóre siedzą już kilka lat Przeguby będę zamawiał GKN Spidanem wiele osób mi je polecało
-
a to była polska autostrada czy niemiecka bo jak była polska to normalne że autem nosi Co do amorków to ja mam takie zdanie. W moim passacie tylnie amortyzatory pociekły natomiast odboje kompletnie się rozkruszył ze starości auto z 1997r i posiada oryginalne amorki (jeszcze przez 2 tygodnie ) mam znajomego diagnostę i często badam sobie zbieżność i zawiaski za friko I powiem Ci tyle podczas badania wyskakuje mi na tym sprzęcie 68% (gdzieś czytałem na forum, że nowe maja 75%) na liczniku mam 220 tys poprzedni właściciel pewnie cofnął licznik wiec jest pewnie około 300 tyś Wiec takie badania to pic na wodę !!! nie wykażą one na pewno jak taki amortyzator zachowa się w sytuacjach extremalnych. Więc należy takie elementy wymieniać po przejechaniu powiedzmy orientacyjnie 100tyś km nawet jak badania mówią inaczej i tyle
-
Czy akumulator ma wpływ na samowłączający się alarm fabryczny?
misiofazi odpowiedział jwlalek → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
jeżeli auto pali normalnie i klemy na akumulatorze są dobrze przykręcone i nie zaśniedziałe to akumulator zostawiasz w spokoju i szukasz dalej -
Witam Dziś nastąpił wspaniały dzień dla mojego passacika a mianowicie postanowiłem zakupić nowe częśći (amortyzatory, wahacze, przeguby) i tu pojawił się dylemat. Szczegół tkwi w ogromnej różnicy w cenach niektórych części. Odwiedziłem kilka sklepów oraz przewertowałem allegro. Przykładowe wyniki podaje niżej Zdecydowałem się na zakup: 1. Zestawu wahaczy firmy LEMFORDER: ALLEGRO http://www.allegro.pl/item758050979.html cena to ~1600zł SKLEP: ~2400 - 2700 zł 2. Amortyzator przód (2 szt) ALLEGRO http://www.allegro.pl/item756195809_...passat_b5.html cena ~400zł z odbojami SKLEP 580-650 zł + 90zł odboje 3. Amortyzator tył (2 szt) ALLEGRO http://www.allegro.pl/item738405898_bilstein_amortyzatory_tyl_vw_passat_ b5_b6_audi_a6.html cena ~400zł z odbojami SKLEP 500-580 zł + 90zł odboje Z łożyskami i przegubami ta sama historia prawie 100% różnicy w cenie. Czy ktoś jest mi w stanie racjonalnie wytłumaczyć skąd takie różnice w cenach np ten zestaw wahaczy LEMFORDER różnica to nawet 1100 zł ?? Wszystkie zestawy wahaczy jakie znalazłem na allegro oscylowały w przedziale 1550-1750 zł wiec raczej nie jest to przypadek Zrozumiałe jest dla mnie różnica w cenie powiedzmy 200zł natomiast taka sytuacja doprowadziła mnie do wątpliwości w stylu gdzie tkwi szczegół w tej sprawie Czy to sklepikarze są tak pazerni czy oferowane części na allegro jedynie z nazwy są oryginalne a w rzeczywistości wykonały je małe chińskie rączki z puszek po pepsi? PS prezentowane przeze mnie aukcje są jedynie poglądowe ---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:04 ---------- Zastanawiam się też nad taką opcją Zakup za ok 1700 zł zestawu Febi w sklepie z 2 letnią gwarancją u pewnego sprzedawcy i nie wiem czy nie będzie to lepsze rozwiązanie niż LEMFORDER za 1600 na allegro co wy na to ?
-
Witam Mam takie pytanie. W moim passku mam elektrycznie opuszczane szyby tylko z przodu i zamierzam zrobic elektrykę w tylnych drzwiach. Czytałem na forum, że należy wymienić jakiś moduł komfortu (i tu tkwi problem) Czy można dokonać taka operacje w takich krokach: 1. montaż elektryki z tyłu 2. wymiana panelu sterowania w drzwiach kierowcy 3. wymiana modułu komfortu 4. wpinamy wtyczki i działa Czy musimy dokładać jakieś wiązki nowe wtyczki itd? Czy możliwa jest też wersja 2 taka: 1. montaż elektryki z tyłu 2. podłączenie ( + - ) do silniczka 3. brak kontroli w drzwiach kierowcy tylko kontrola opuszczania szyb w tylnych drzwiach Brak modzenia z modułem komfortu itd Jeżeli wariant 2gi jest spoko to do czego podpiąć zasilanie żeby napięcie pojawiało się po włączeniu zapłonu?
