Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

taka przekładka w 1.8t także jest możliwa?
w każdym motorze jest to możliwe który posiada automat i wychodził tez w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten polski vag 2.5 moge inny program se wrzucic pod ten kabel np. ten rosstech

 

---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

 

tyle co pamietam to mam niechce zmyslac 3011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten polski vag 2.5 moge inny program se wrzucic pod ten kabel np. ten rosstech

 

---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

 

tyle co pamietam to mam niechce zmyslac 3011

zależy jaki kabelek masz jak zwykły kkl to oczywiście ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniac to wchodze w przekodowanie czy adaptacje

 

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

 

usb na obd

 

---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

 

kkl mam

 

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

 

kurcze jeszcze mam auto zastepcze paszczurem sie boje nawet z garazu wyjechac a przed przekładka chodził rowniutenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zmieniac to wchodze w przekodowanie czy adaptacje

 

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

 

usb na obd

 

---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

 

kkl mam

 

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

 

kurcze jeszcze mam auto zastepcze paszczurem sie boje nawet z garazu wyjechac a przed przekładka chodził rowniutenko

wchodzisz w kodowanie i zmieniasz bez zadnego loginu.

1126 Sygnal predkosci obrotowej silnika

sygnal poza warosciami granicznymi 550 Regulacja poczatku wtrysku -z tym bym powalczyl bo przez to napewno dziwnie chodzi silnik,przy przekladce nic nie urwales przy silniku?Dowiedz sie najpierw gdzie znajduje sie ten czujnik czy przypadkiem nie wspolpracowal ze starym kolem zamachowym i czy nie byl w obudowie skrzyni..

Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysyrafal

Witam jestem mam nadzieje szczęsliwym posiadaczem passata z 2001 roku tylko mam taki sam problem wali mi się skrzynia tip tronic i ciężko w moich terenach a mieszkam w Biłgoraju woj. lubelskie znaleść jakiegoś mechanika który podejmie się zrobienia tej skrzyni. I teraz mam pytanie do was znacie jakiego s dobrego mechanika z lubelskiego lub podkarpackiego który podejmie się naprawy tip tronica lub wymiany jej na manuala Proszę o odpowiedz bo już mam dość tej skrzyni i jeszcze jedno to ile tak naprawdę płacicie za wymianę skrzyni na manuala ??

Edytowane przez lysyrafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregoryyy z tego co ja sie rientuje to mosisz miec login do silnika i do abs a ztym czujnikiem załozyłem od automatu bo jak odpaliłem to sie trzas i zamieniłem moze dlatego mi niechce sie przekodowac uracv nic napewno nie urwałem ale zobacze jeszczeraz wszyskie połaczenia moze cos mi umklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gregoryyy z tego co ja sie rientuje to mosisz miec login do silnika i do abs a ztym czujnikiem załozyłem od automatu bo jak odpaliłem to sie trzas i zamieniłem moze dlatego mi niechce sie przekodowac uracv nic napewno nie urwałem ale zobacze jeszczeraz wszyskie połaczenia moze cos mi umklo

musisz miec tylko pelnego vaga i nie potrzebujesz loginu do przekodowania,login jest potrzebny do adaptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik przekodujesz bez logowania, ale do abs trzeba się najpierw zalogować. błąd czujnika prędkości obrotowej może być dlatego, że kodowania nie zrobione. nie jestem pewien, ale gdzieś mi się o uszy obiło, że ESP na przykład jak w aucie jest tiptronic odczytuje obroty sinika właśnie ze skrzyni. podaj kolego swoje aktualne kodowania, to sprawdzimy jakie powinieneś wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik 03011 a powinien 03012 nie przekodowuje a mam zarejesrowanego rosstecha abs 04257 a powinien miec 04555 nie wiem jaki longin jest do V6 ale mysle ze musze ten kąt wtrysku przestawic znalzłem temat o tymhttp://www.a6klub.pl/a6-c5-25-afbbd-550-regkata-wyprzwtrysku-vt8038.htm najpierw zmienie czujnik od manu i ide kręcic dzięki za zaitersowanie moja sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do abs logujesz się 09555 a kodujesz 04255, a silnik tak jak pisałeś 03012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki golab21 ja myslałem ze to sa dwa kody do abs i esp sproboje tak jak mowisz a do silnika nie znasz longinu dzisiaj ustawiałem kat wtrysku to tyle dało ze rowniej chodzi i da sie jechac ale max 3tys obr.moze to ze pedał gazu mam od automata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wrocilem abs udało sie przekodowac ale w abs swieci misie STOP teraz i w błedach mam takie hasło "zle zakodowany sterownik" przyznam wam ze juz powoli doktorat robie z tego auta :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da sie jechac ale max 3tys obr.moze to ze pedał gazu mam od automata?
przechodzi w tryb awaryjny bo nie widzi sterownika od skrzyni.

 

a do silnika nie znasz longinu

do silnika nie trzeba się logować. dziwne, że nie chce się przekodować. spróbuj 03013 lub 03015 i zobacz co będzie się działo.

swieci misie STOP teraz i w błedach mam takie hasło "zle zakodowany sterownik"
jak silnik przekodujesz to zniknie.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis u kolesia co sie kodowaniem interfejsami zajmuje siedział z dwie godziny i nieudało sie mu tego kodu w silniku ruszyc i sam sie zdziwił:zeco jutro sprawdze ten czujnik na kole zamachowym czy sie zgadza z tym silnikiem moze jak nie usune usterki to nieda przekodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi

Byłem dzis u kolesia co sie kodowaniem interfejsami zajmuje siedział z dwie godziny i nieudało sie mu tego kodu w silniku ruszyc i sam sie zdziwił jutro sprawdze ten czujnik na kole zamachowym czy sie zgadza z tym silnikiem moze jak nie usune usterki to nieda przekodowac
Temat bardzo ciężki. Edytowane przez Tdi B4 117Ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat bardzo ciężki.
co przez to rozumiesz kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec miałem auto w 4 warsztatach i nic kokretnego jestem w punkcie wyjscia tylko tule ze se sam ten dystans miedzy skrzynią a silnikiem wyjełem to teraz sinik przyjmuje kod ale sterownik pomy byczy i nie odpala

:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej tapicerki nie trzeba wymieniac

 

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

 

Po wymianie na manual tempomat na pewno będzie działał proszę o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam ten dystans miedzy skrzynią a silnikiem wyjełem

jak to jest z tym dystansem? ma byc czy ma go nie byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności