Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

własnie jak juz to bede kupował skrzynie 6 wole dołożyć troche wiecej a mieć 6 i bez żadnych przeróbek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cie beda kosztowaly wszystkie czesci ze sprzeglem dwumasa itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pedały,wybierak zmiany biegów,półosie,węzyki hydrauliczne, i coś tam jeszcze... sąsiad zawołał 550 zł także nienajgorzej skrzynie 6 mam nagraną za jakieś 800 zł plus sprzęgło i dwumas jakieś 400 plus mechanik...także myśle że w 2200 sie zmieszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki jest sens pakowac sie w uzywke niewiadomego stanu i cala ta kombinacja z przerobka na cos gorszego.Zregeneruj automat za 2500 i wiesz co masz oraz jazda bez porownania lepsza niz manualem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 99r. 1.9 TDI 110km, AFN - skrzynia automatyczna 4 biegowa bez tip tronica

 

jaka skrzynia manualna byla by tu dobra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek złożony automat zakupiony za 900zł.. WSZYSTKO DZIAŁĄ JEZDZI IDEALNIE :) takze jestem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem Passata wiele razy :) wiec moge powiedziec ze po przeróbce wszystko jest okej :) w instalacji trzeba tylko zrobić wsteczny i odpalanie i jest okej ;) a reszta to banalnaa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po przeróbce automata na manual. jeździ elegancko tak jak byc powinno. problem mam natomiast taki, że gdy auto się nagrzeje od słońca( i nie chodzi tu o silnik, bo auto potrafi pol dnia stac pod domem nieruszane)to nie mogę go odpalić!!! czasem pomagało wbicie wstecznego biegu..(jakaś bzdura) a czasem nic sie nie dzialo. kontrolki sie zaswiecily na tablicy normalnie a auto nawet nie kręciło. może ktoś miał taki problem i wie jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mostek na przekażniku nie łączy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś wytłumaczyć mi dokładniej co to gdzie i jak? nie jestem specjalistą w tych sprawach:/

 

...odkryłem dzisiaj że w komorze silnika jest taki specyficzny piszczący dźwięk..???? pod zbiornikiem z płynem chłodzącym takie przynajmniej mam wrażenie że to w tym miejscu, odkręciłem zbiornik wypiąłem i wpiąłem wtyczki które się tam znajdują i dalej to samo..

Edytowane przez starsky2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z której kostki wezmę sygnał na bieg wsteczny??

 

wtykw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal,

witaj, wsteczny mi nie działa w automacie - tzn lekko leciutko ciągnie i przestaje, co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Jak widzę masz taki sam problem jak ja samochód jeżdzi do przodu a do tylu ledwo co.Czytam i sam nie wiem czy przerabiac na manula czy naprawiac automata.w poniedzialem zamiezam stestowac skrzynie i bede wstepnie wiedzial co i jak.Moze juz cos wiesz co moze byc tego przyczyna oraz teoretyczne koszty naprawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel co robi automaty (4 biegowy) wycenił mi tajle za wsteczny w zaokrągleniu na 1500 zita,- bez regeneracji sprzegła homokinetycznego- to raz + olej filtr i składanie skrzyni 600 w sumie 2100 - demontaz i montaż skrzyni samodzielnie - oszczednosc około 500zita.

Jak ja w koncu wyciagne (pytałem sie na forum o to jak sie ją wyciaga ale echo... sami teoretycy chyba...) to ją rozbierze i ocen a własciwie to wycena za ile ja zrobi na cacy i wtedy zadecyduje czy manual czy automat - w sumie wolę automat ;)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jestem kolejnym użytkownikiem paska, który chcąc nie chcąc zdecydował się na przekładkę.

W moim przypadku nie mam wątpliwości (okazało się, że skrzynia w moim aucie jest zamontowana z silnika benzynowego 4 biegowa jej oznaczenie DMU a powinno być DMX przez co obroty są za wysokie - przy 100km/h coś koło 2900obr,min)

Silnik mam 110 konny AVG czyli wszystkie części zakupuję z AFN bo to identyczna konstrukcja z małymi zmianami rozumiem.

Z forum myślę wszystko wyczytałem.

Miałem wątpliwości co do sanek ale widzę że też je muszę zakupić i rozrusznik rozumiem zostaje ten co mam?

Skrzynię manualną oczywiście zakładam 5.

Jak to jest z dystansami w moim przypadku i łożyskami bo w sumie temat o przekładkach ale różnych skrzyń w różnych silnikach.

Trochę się zamotałem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystans nie jest ci potrzebny, łożysko igiełkowe do wbicia w wał korbowy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś umie mi odpowiedzieć na pyt. czy podejdzie mi skrzynia 6stopniowa do mojego Pędzika aktualnie jest automat a chce przerobić na manuala 6 biegowego z Passata LF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje

 

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

własnie próbuje zmienić automata wiem tyle ze wózek zapewne rozrusznik pedały 2mas a reszta w praniu wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem tyle ze wózek
wózek to tak nie koniecznie, raczej zostanie ten sam jak włożysz mu 6-stkę. generalnie będziesz potrzebował te same części co przy przekładce tiptronik --> 6-stka. przeszukaj ten temat pisałem dokładnie co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności