Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podróba :)

 

 

Ori, twoja napewno jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori, twoja napewno jest taka sama

 

Super:) Truna, gdzie kupiłeś fotochrom dla pasażera? Masz numery tego lustrea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawe lusterko fotochrom występuje tylko w autach z kierownica po prawej stronie, i w takich musisz szukać. Pisz do forumowego kolegi hansus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki truna?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie grzanej szyby :) w oryginale u mnie jej nie ma :) kiedys kupiłem taka ale była nie podłączona :) teraz mam zwykła. Jako że już ma ze dwa lata stawiam, że niedlugo pęknie :) Ktoś ma info ile taka szyba targa prądu? Domyślam się, że jakbym ją podłączył pod ogrzewanie lusterkami to chyba nie wyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta firma robi oryginały ? To już wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie grzanej szyby :) w oryginale u mnie jej nie ma :) kiedys kupiłem taka ale była nie podłączona :) teraz mam zwykła. Jako że już ma ze dwa lata stawiam, że niedlugo pęknie :) Ktoś ma info ile taka szyba targa prądu? Domyślam się, że jakbym ją podłączył pod ogrzewanie lusterkami to chyba nie wyda.

Nie ma szans. Trzeba dolozyc kable i przekaznik. Tak najprościej piszac

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma szans. Trzeba dolozyc kable i przekaznik. Tak najprościej piszac

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Jeszcze panel klimy i bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze panel klimy i bordnetz

 

Aż tak szeroko nie chciałbym iść :) zastanawiałem się nad podgrzewaniem lusterkami ale pobór prądu byłby tak duży, że już nie bezpieczniki a instalacja będzie zagrożona. Myślałem żeby wyrzeźbić coś w rodzaju przekaźnika i pstryczka elektryczka gdzieś ukrytego sprytnie ;) Jeszcze nigdy nie skrobałem szyby w passacie a b często stoi pod chmurą i jazda po mieście z wizjerkiem jak w czołgu wielkości 10x10 nie jest dobrym rozwiązaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż tak szeroko nie chciałbym iść :) zastanawiałem się nad podgrzewaniem lusterkami ale pobór prądu byłby tak duży, że już nie bezpieczniki a instalacja będzie zagrożona. Myślałem żeby wyrzeźbić coś w rodzaju przekaźnika i pstryczka elektryczka gdzieś ukrytego sprytnie ;)

 

No to zrób wszystko tak, jak jest opisane na tym forum na Warsztacie tylko zamiast czarno-biały do Bordnetz podłącz przez ten Twój "pstryczek" do wolnego bezpiecznika np. w skrzynce C.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież grzanie przedniej szyby sterowane jest po CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież grzanie przedniej szyby sterowane jest po CAN.

 

No i Bordnetz dostaje tą informację przez CAN Komfort i steruje wyjście na przekaźnik.

A skąd informacja w magistrali CAN będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż tak szeroko nie chciałbym iść :) zastanawiałem się nad podgrzewaniem lusterkami ale pobór prądu byłby tak duży, że już nie bezpieczniki a instalacja będzie zagrożona. Myślałem żeby wyrzeźbić coś w rodzaju przekaźnika i pstryczka elektryczka gdzieś ukrytego sprytnie ;) Jeszcze nigdy nie skrobałem szyby w passacie a b często stoi pod chmurą i jazda po mieście z wizjerkiem jak w czołgu wielkości 10x10 nie jest dobrym rozwiązaniem :D

 

Kumplowi zakładaliśmy szybę z podgrzewaniem wiosną i przed zimą miałem mu ją podłączyć, w sumie latem wyszedł jeszcze problem z prądem bo ciągle mu coś rozładowywało aku, okazała się nagrzewnica elektryczna na przekaźnikach, grzała non stop nawet nocą jak auto zgaszone. Że się nie spaliła fura to cud. Okazał się trafiony jeden przekaźnik pod skrzynką, po wymianie wszystko ładnie działa, oczywiście błędów żadnych nie było i trzeba było "ręcznie" szukać. Piszę o tym bo może masz taką nagrzewnicę zamontowaną, jak nie na przekaźnikach to na canie (na canie sobie zakładałem) i aż tak nie ciśnie mnie na szybę z ogrzewaniem. Kolega który ma tą szybę grzaną nie podłączoną stwierdził że teraz jak ma sprawny układ elektrycznego grzania to po odpaleniu po kilku minutach jest już ciepło w aucie a szyba nie tylko przednia odtaja ale i boczne. Namówiłem go żeby na razie z grzaną szybą dał sobie spokój, po odpaleniu załączy mu się ta elektryczna nagrzewnica która mało nie bierze i dodatkowo miałby szybę przednią załączyć która prądu raczej nie oddaje a zabiera i to nie mało więc bilans energetyczny wcale się nie poprawia. ALE żeby nie było że Cię odciągam od tego modu... na szybę grzaną jest prosty sposób żeby ją podłączyć. Oczywiście tak jak wcześniej wspomniano potrzebne są części od A do Z żeby było to oryginalnie, można to jeszcze zrobić na zasadzie od A do F i będzie działało. Jest tu na forum rozpiska wiązki przedniej i gdzie główny bezpiecznik itp itd bo już się tym interesowałem. Napiszę najprościej, z szyby wystają dwa przewody, jeden na masę drugi do przekaźnika, przekaźnik na podszybiu dlatego hermetyk o odpowiednim prądzie, zasilanie przekaźnika z bezpiecznika w oryginalnym jego miejscu. I teraz czym lub jak załączyć ten przekaźnik? Oryginalnie załącza go sterownik bordnetz jak dostanie info od panelu przez cana ,ale gdyby tak pożyczyć napięcie od lini ogrzewanej tylnej szyby? Czas ogrzewania tylnej można regulować kompem i samo wyłączy. Oczywiście można założyć dodatkowy pstryczek w "suficie" po otwarciu małego schowka kierowcy, pstryczek zasilany po zapłonie lub odpaleniu. To chyba najłatwiejsze rozwiązanie z zabezpieczeniem i przekaźnikiem, tam jest nie mały prąd więc pożyczanie z innych źródeł spowoduje ich uszkodzenie lub tylko spalenie pojazdu. Do szyby musi być podstawowa wiązka którą myślę że opisałem najprościej jak się dało i jest ona już tu na stronach. Dobrze po wszystkim sprawdzić ładowanie akumulatora, w odpowiednim dziale jest opisana walka ze spadkami i słabym ładowaniem po włączeniu wszystkiego. Rozklikałem się a zaczynałem o 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd informacja w magistrali CAN będzie?
Z panelu klimatronika. Coś mi się widzi że jak podłączy szybę na pstryczek to najpierw spali przekaźnik a potem szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w VCDS można zamierzyć pace nagrzewnicy elektrycznej? zrozumiałem, że nie wszystkie pojazdy ja posiadają. Czyli ja albo jej nie mam albo jest trafiona :P można to jakoś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę da się podłączyc pomijając CAN i wszystko ładnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno szybę można podłączyć poza can na zwykły przełącznik plus po stacyjce i przekaźnik. dokladnie w taki sam sposób podłącza się na życzenie klienta taborety. wymienia taborety na ori grzane. kupuje się na Alegro przełącznik z potencjometrem czyli mamy juz regulacje grzania, podpinamy pod plus po zapłonie na wypadek gdyby się zapomniało ich wyłączać oczywiście przez przekaźnik . i wszystko będzie chulac. tak można zrobić w każdym aucie nie mowa tu o passacie tylko o przykładzie. tak samo wydaje mi się ze można zrobić z szybą tylko tam regulacja mocy jest raczej zbyteczna wiec wystarczy zwykły przełącznik

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno szybę można podłączyć poza can na zwykły przełącznik plus po stacyjce i przekaźnik. dokladnie w taki sam sposób podłącza się na życzenie klienta taborety. wymienia taborety na orientację grzane. kupuje się na Alegro przełącznik z potencjometrem czyli mamy juz regulacje grzania, podpisami pod plus po zapłonie na wypadek gdyby się zapomniało ich wyłączać oczywiście przez przekaźnik . i wszystko będzie chulac. tak można zrobić w każdym aucie nie mowa tu o passacie tylko o przykładzie. tak samo wydaje mi się ze można zrobić z szybą tylko tam regulacja mocy jest raczej zbyteczna wiec wystarczy zwykły przełącznik

 

O to mnie sie rozchodzi właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę o tym bo może masz taką nagrzewnicę zamontowaną, jak nie na przekaźnikach to na canie (na canie sobie zakładałem) i aż tak nie ciśnie mnie na szybę z ogrzewaniem. na szybę grzaną jest prosty sposób żeby ją podłączyć. Oczywiście tak jak wcześniej wspomniano potrzebne są części od A do Z żeby było to orKolega który ma tą szybę grzaną nie podłączoną stwierdził że teraz jak ma sprawny układ elektrycznego grzania to po odpaleniu po kilku minutach jest już ciepło w aucie a szyba nie tylko przednia odtaja ale i boczne. Namówiłem go żeby na razie z grzaną szybą dał sobie spokój, po odpaleniu załączy mu się ta elektryczna nagrzewnica która mało nie bierze i dodatkowo miałby szybę przednią załączyć która prądu raczej nie oddaje a zabiera i to nie mało więc bilans energetyczny wcale się nie poprawia. ALE żeby nie było że Cię odciągam od tego modu...

 

W/g VIN-u możesz sprawdzić czy masz oryginalnie zamontowany elektryczny podgrzewacz powietrza - kod 7E6 , a czy jest sprawny to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi to ktoś sprawdzic? bo szukam ale nie kumaty jestem

 

WVWZZZXXXXXXXXXXX

 

Dobra już wiem, że jest w bagażniku na naklejce :)

 

Wychodzi na to, że tego nie mam. Troche żle zrobiłem zdjęcie i nie widać 3 kodów :/

 

a po drugie to jakoś mało tych kodów mam, zawsze myślałem, że mam dość dobrze wyposażonego paszteta a tu wychodzi na to że mam tylko 22 kody :/

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności