Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos wie dlaczego nie dziala mi zamkniecie klapy w kombi? :(

przy zamykaniu centralnego.( recznie jest OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zamek podejdzie do paska 3BG (z mego podpisu)?

http://www.allegro.pl/item642820025_zamek_do_drzwi_przod_lewy_vw_golf_iv_passat_b5.html

 

Wg Etki online 3B1837015A podejdzie mego auta, ale wole się upewnić bo opisie jest, że do pasków 3b.

 

http://www.vagcat.com/epc/find/?art=3B1837015A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie to moj pierwszy post wiec nie bijcie od razu ;)

Dzis stala sie straszna rzecz w moim pasku. Rozebralem drzwi kierowcy by wymienic zerwana linke szyby a przez przypadek wyrwalem wtyczke (wtyczka jest ok) a mianowicie czesc żeńską ktora wychodzi od zamka poniewaz nie odpialem zabezpieczen wtyczki i szarpiac wyrwalo sie to z zamka. Niestety po zlozeniu do "kupy" centralny nie chodzi regulacji lusterek nie ma zamykania wewnetrzenego tez po prostu wszystko co jest na drzwiach kierowcy nie dziala!!! (szyba pasazera chodzi ale tylko uruchamiajac z jego drzwi) I mam wielki dylemat... bo to ze popsulem zamek to jestem swiadom ale czy to moze byc przyczyna tego ze cala reszta rowniez nie dziala ??!! Prosze o pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że podłączyłeś wszystkie wtyczki które są pod tapicerką drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wszytkie podlaczylem i nic... wszystki przelączniki w drzwiach kierowcy nie reaguja, centralny z pilota nie dziala migaja tylko kierunki, a drzwi jak zamykam kluczem od pasarzera to tylko te dwoje drzwi zamyka z tamtej strony(pasarzera) strona kierowcy nie reaguje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie naderwała,czy nie wypięła się wtyczka dochodząca do silniczka?Taka szeroka!Przewodów gdzies nie naderwałeś przy okazji?Tylne lewe drzwi tez nie działają?Sprawdzałeś bezpieczniki(tak na wszelki wypadek)?Mozesz podesłac zdjęcie tego co wyrwałeś?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaczynając to tylne lewe drzwi nie zamykaja sie z centralnym zamkiem gdy probuje to zrobic od strony pasazera.(zamykna sie a nastepnie otwieraja same) drugie to to ze silnik wymontowalem aktualnie z drzwi wiec wtyczka od niego jest wolna i zostala w drzwiach wszytkie inne wtyczki sa podlaczone bo dzis nawet o dziwo spostrzeglem ze podswietlenie regulacji lusterek czy szyb dziala wiec kable wpiete ok.

dalej zamieszczam link do zdjecia tego co urwalem nie jest to real foto bo nie mam aktualnie mozliwosci ale dobrze obrazuje usterke...

http://rapidshare.com/files/241849878/dlm_18_internal.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz że wtyczka jest ok a uszkodzenie jest z drugiej strony tzn w zamku to moim zdaniem bez rozebrania zamka się nie obejdzie. Lutownica i szukasz przerwanego obwodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wiem, tylko zastanawia mnie czy to ze popsulem te styki w zamku jest przyczyna ze nie dziala mi regulacja lusterek, zamykanie od wewnatrz na panelu drzwi kierowcy oraz otwierawnie/zamykanie prawej szyby przedniej z drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakieś obwody zwarły się ze sobą i wszystko blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj rozbierałem tylne drzwi i po złożeniu okazało sie że nie chodzi szyba blady strach chwila zastanowienia jak elektryka to pierwsze co to bezpieczniki pomoglo był przepalony powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugie to to ze silnik wymontowalem aktualnie z drzwi wiec wtyczka od niego jest wolna i zostala w drzwiach wszytkie inne wtyczki sa podlaczone

powiedz mi kolego czy odpiąłeś w miejscu łączenia kostki z (czerwone kółko) czy w miejscu między silniczkiem a modułem(niebieskie kółko).Jeżeli w tym pierwszym ,to złącz od nowa i rozepnij w drugim(biała linia i trzy białe kółeczka) i spróbuj teraz czy działa,a co do tylnych drzwi ,to może byc dodatkowo przerwany przewód między słupkiem a drzwiami lub krańcówka czyli i tak lutowanko czeka;)

Czy to co wyrwałes wypadło razem z wtyczką,czy zostało w srodku np.właśnie poskręcane.Może też wystarczy to podprostowac i zlutowac.Najlepsze był by zdjęcie oryginału.Mam takie elementy ale z tylnego zamka więc nie wiem czy podejdą.Podaj e-maila to Ci poślę foto co mam i zobaczysz czy się przyda!;)i od razu przyślę Ci zdjęcie o którym piszę w poście

P.S. Sorki za "pożyczkę" zdjęcia ,ale nie mam aktualnie swojego zdjęcia silniczka!

dlm_10_skinmounted n.jpg

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem troszke stwierdzenia czerwone a niebieskie kolko ;) byc moze mialo byc zdjecie tu jakies widoczne. a co do tylnych drzwi po stronie kierowcy one dzialaly normalnie przed moja inwazja :P Teraz nie mam mozliwosci pogrzebania przy tym bo zamienilem sie na auta i przez 2 tygodnie nie bede mial do tego dostepu ale jak tylko wroci to zabiore sie za to i podesle real fotki. Tak wiec narazie dzieki za zainteresowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nierozumiem troszke stwierdzenia czerwone a niebieskie kolko byc moze mialo byc zdjecie tu jakies widoczne.

 

 

He,he... nie watpię!

Miało być zdjęcie ,ale coś mi się nie daje "wkleić" do postu.Jak chcesz ,to tak jak powiedziałem mogę przesłac na e-mail.Jak cos ,to pisz bo ja juz cztery zamki u siebie przerobiłem i dwa u kumpla więc może będe miał jakieś fotki czy wskazówki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

padła mi zewnętrzna klamka w lewych tylnych drzwiach próbowałem się do niej dostać ale się poddałem, jest jakaś inna możliwość dostania się do klamki nie wyciągając szyby czy tej blachy za tapicerka drzwi??

 

sprawna klamka prawa strona

e88e9dc12c6dac08med.jpg

 

niedziałająca klamka

bfe59e0369c17a36med.jpg

046fb62356271c34med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Tomek

Widzę że tylko linka ci się rozsprzęgliła, więc nie musisz szyby wyciągać jak i całej blachy :

1. odkręcasz śrubę ukrytą za uszczelką drzwi lecz nie do końca tylko tyle aby wyszła część nieruchoma klamki ( zaślepka ) fotki : 13ff23396ff4a316m.jpg ad94d726d4f777e0m.jpg

wyciągnij tą zaślepkę jak na fotce i załóż linkę na swoje miejsce, gdy już linka będzie na swoim miejscu wkładasz zaślepkę i przykręcasz śrubą ukrytą za uszczelką . Jak by co nie poszło przyjedz do mnie na 10 min :) .

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka Tomek

Widzę że tylko linka ci się rozsprzęgliła, więc nie musisz szyby wyciągać jak i całej blachy :

1. odkręcasz śrubę ukrytą za uszczelką drzwi lecz nie do końca tylko tyle aby wyszła część nieruchoma klamki ( zaślepka ) fotki :

wyciągnij tą zaślepkę jak na fotce i załóż linkę na swoje miejsce, gdy już linka będzie na swoim miejscu wkładasz zaślepkę i przykręcasz śrubą ukrytą za uszczelką . Jak by co nie poszło przyjedz do mnie na 10 min .

PozdraVWiam

 

wielkie dzięki próbowałem ta śrubka kręcić ale widocznie za mało bo nie chciałem żeby spadła na dół drzwi, wiec w poniedziałek zabiorę się spowrotem za klamkę jeszcze raz wielkie dzięki Janku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten zamek podejdzie do paska 3BG (z mego podpisu)?

http://www.allegro.pl/item642820025_...passat_b5.html

 

Wg Etki online 3B1837015A podejdzie mego auta, ale wole się upewnić bo opisie jest, że do pasków 3b.

 

http://www.vagcat.com/epc/find/?art=3B1837015A

Będzie pasował

 

No i pasuje idealnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności