Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

a przewody tez przykleiles do wystajacych tam stykuw na klej czy lutowales i na ile nug ,trzeba tylko na dwie moze kturys przewod podczas wyjmowania boku dzwi gdzies sie odizolowal i do masy lapie i zwarcie sie wytworzylo ja moje drzwi w poniedziałek bede robil bo troche zimno jak zrobie to bede mial na uwadze jakies wady w działaniu tyle ze ja wszystkie dzrzwi mam do roboty oprucz przednich pasazera.

Edytowane przez marwitko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przewody tez przykleiles do wystajacych tam stykuw na klej czy lutowales

sa przylutowane do stykow oczywiscie

i na ile nug ,trzeba tylko na dwie

do dwoch pinow, w ten sposob ze obwod jest zamkniety gdy guzik jest wcisniety

moze kturys przewod podczas wyjmowania boku dzwi gdzies sie odizolowal i do masy lapie i zwarcie sie wytworzylo

raczej nie powinno sie tak dziac bo nie zostawilem niezaizolowanych przewodow, rowniez odleglosc miedzy stykami jest dosc duza

ja moje drzwi w poniedziałek bede robil bo troche zimno jak zrobie to bede mial na uwadze jakies wady w działaniu tyle ze ja wszystkie dzrzwi mam do roboty oprucz przednich pasazera.

jakie objawy wystepuja u Ciebie? czy tylko brak oswietlenia itp czy rowniez nie da sie otworzyc calego auta przekrecajac kluczyk w jednych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przewody tez przykleiles do wystajacych tam stykuw na klej czy lutowales i na ile nug ,trzeba tylko na dwie moze kturys przewod podczas wyjmowania boku dzwi gdzies sie odizolowal i do masy lapie i zwarcie sie wytworzylo ja moje drzwi w poniedziałek bede robil bo troche zimno jak zrobie to bede mial na uwadze jakies wady w działaniu tyle ze ja wszystkie dzrzwi mam do roboty oprucz przednich pasazera.

 

Az bola oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwi sie zamykaja z pilota z kluczyka tylko ze strony pasazera z mojej kluczyk sie nieprzekreca a ogulnie brak swiatla pzez co alarm tez nie dziala po otwarciu drzwi brzeczyk od swiatel dioda ta w drzwiach i niewiem co tam jeszcze powinno dzialac,

 

 

p.s jak bola oczy to prosze nie czytac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukacie mikrowlacznikow to znajdzcie kogos kto bawi sie w przekladki anglikow.Oni wymieniaja zamki i zostaja im nie potrzebne.Wyciagnalem sobie dwa mikrowlaczniki za free,wiec chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwi sie zamykaja z pilota z kluczyka tylko ze strony pasazera z mojej kluczyk sie nieprzekreca a ogulnie brak swiatla pzez co alarm tez nie dziala po otwarciu drzwi brzeczyk od swiatel dioda ta w drzwiach i niewiem co tam jeszcze powinno dzialac,

 

 

p.s jak bola oczy to prosze nie czytac .

 

nie rozumiem, czemu zaden moderator nie reaguje na takie wypowiedzi. Jak ja kiedys napisalem posta nie uzywajac kilku znakow interpunkcyjnych, odrazu przedstawiono mi punkty regulaminu i prosbe o poprawe postu. Tutaj cisza. Takich wypowiedzi nie da sie czytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo87

mam problem z zmakiem w passku B5 jak zamkne drzwi kluczykiem to czasami dzrwi od kierowcy sie nie zamykaja wyskakuje rygielek ale przewaznie zamykaja ale jak zamkne dzwi od sodka to drzwi od kierowcy nie zamykaja sie rygielek wyskakuje zawsze nie wiem co zrobic boje sie ze zamkne auto i samo sie otworzy pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was pytanie i prosbe..jakimi kluczami mozna odkrecic te sroby ktore sa z boku i widac je po otwarciu drzwi??dzisiaj przez nie nie udalo mi sie dojsc do zamka.poprostu probowalem wszystkim i nie dalem rady ich odkrecic..wielka porazka..czasami jak chce cos zrobic w samochodzie to coraz czesciej mysle ze rozwiazania w dojsciu do niektorych elementow w passacie, to jedna wielka pomylka inzynierow. czy ktos mi moze pomoc z tym.tak samo ta sruba ktora jest glebiej i odpowiada chyba za trzymanie wkladu zamka..jej tez nie udalo mi sie ruszyc:(

Edytowane przez robertAVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami nie warto wycinac od razu mikrowyłacznik, ja kupilem a teraz beda lezec, okazało sie ze tylko zimne luty byly i mikrowylaczniki zostały oryginalne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ta śruba co jest głębiej to zwykły TORX 20 albo 25 a te dwie śruby co trzymaja zamek to klucz kupiłem za 18zł nie wiem jak on sie nazywa profesjonalnie ja poszedłem powiedziałem że taki jak torx tylko wiecej wcięć i mi dali. I już nie miałem problemów, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowa nazwa tego klucza to spline m8. to taki 12-to gwiazdkowy torx :634: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sruba nie jest zapieczona i nie trzyma bardzo mocno to wystarczy imbus w odpowiednim rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak jest zapieczona lub mocno zakręcona to imbusem chyba większych szkód narobisz niż odpowiednim kluczem.

Nie podwazam tutaj Twojego sposobu, ale jak wyżej pisałem śruba może się obrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrobisz i to na pewno, przerabiałem to. Takie klucze kupisz nawet w OBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

wczoraj kupilem paska 1,8t z 99r. Ogolnie wszystko ok, mam jednak kilka pytan, m.in. jedno zwiazane z zamkami :)

Pasek nie mial zalozonego fabrycznego autoalarmu, w zwiazku z tym poprzedni wlasciciel zalozyl inny autoalarm( boxer) czy cos takiego. Z pilota moge otworzyc wszystkie drzwi, wszystko gra, ale podczas gdy chce zamknac auto, zamykaja sie wszystkie drzwi poza drzwiami pasazera za kierowca - te natomiast sie otwieraja.

Chcial bym to zmienic - by po nacisnieciu klawisza autoalarmu, wszystkie drzwi sie zamykaly.

Kolejna kwestia ktora mnie nurtuje jest brak mozliwosci otworzenia zamka z kluczyka.Probowalem otworzyc i drzwi od pasazera i od kierowcy, czy nawet bagarznik. Zadnego zamka po wlozeniu kluczyka nie mozna przekrecic, poza tym, do zamka w bagazniku nawet nie sposob wsadzic kluczyka. Jak myslicie, wystarczy prysnac wd40( wiem ze nie powinienem ale chce przeczekac do lata) zeby puscilo czy walczyc z zamkami w inny sposob?

Poza tymi dwoma problemami mam problem z tylna wycieraczka - plastik ktory jest wewnatrz samochodu i kryje silniczek wycieraczki - odstaje, (mam kombi) poza tym, po wlaczeniu wycieraczki - raz dziala , raz nie. Myslicie ze to tylko kwestia wyczyszczenia silniczka ?Czytalem troche o tym ze trzeba cos przeszlifowac i powinno byc ok. Doradzcie.

Dzieki!

Edytowane przez Nicckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tymi dwoma problemami mam problem z tylna wycieraczka - plastik ktory jest wewnatrz samochodu i kryje silniczek wycieraczki - odstaje, (mam kombi) poza tym, po wlaczeniu wycieraczki - raz dziala , raz nie. Myslicie ze to tylko kwestia wyczyszczenia silniczka ?

 

Ja miałem z tapicerką to samo-przy kupnie nie zwróciłem na to uwagi. Kolo pewnie coś grzebał (właśnie przy tej wycieraczce) i nie potrafił jej z powrotem poprawnie zamontować. A co do samej wycieraczki prawdopodobnie zaśniedziała kostka i nie dostaje +lub-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy miałem podobny problem z tym mikrowłacznikiem, tylko że u mnie nadal nie działa ryglowanie z pilota ;/ problem pojawił się latem gdy coraz ciężej auto łapało sygnał z pilota, postanowiłem wymienić baterie jednak problem trwał nadal pojechałem do jednego mądrali podłączył passka pod vaga no i niby wszystko ok aż pewnego dnia pilot przestał działać całkowicie więc pojechałem do innego kolesia który mówił że dobrze się zna na VW stwierdził że to będzie wina mikrowłącznika, więc pojechałem do domu powalczyłem kilka godzin i udało mi się naprawić, vag czytał otwarcie i zamknięcie drzwi, jednak pilot nie działa nadal teraz chłopaki powiedzieli że to pewnie wina komfortu ;/ ehh.. tylko nie wiem jak tam się dostać i czy to również da się naprawić tak jak owe mokrowłączniki proszę o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GICEK

gdzie znajde ta "kostke"

przeczyszcze ja wd40 i powinno pomuc.

ps. z zamkami nic sie nie zmienilo, nawet wd40 nie dalo rady:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GICEK

 

ps. z zamkami nic sie nie zmienilo, nawet wd40 nie dalo rady:/

 

WD40 to nie panaceum na wszystkie dolegliwości Passka związane z elektryką czy mechaniką; a tak niestety wynika z większości porad wielu użytkowników na tym Forum- skuteczny preparat do wszystkiego nie istnieje, a czasem może narobić większe szkody niż przed jego (WD40) zastosowaniem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GICEK gdzie znajde ta "kostke"

przeczyszcze ja wd40 i powinno pomuc.

ps. z zamkami nic sie nie zmienilo, nawet wd40 nie dalo rady:/

 

chodzi mi o kostkę która jest wpięta do mechanizmu wycieraczki, rozłącz i sprawdź czy nie jest zaśniedziała, jeśli tak, to wyczyść ją najpierw z bródu a następnie możesz psiknąć wd40, kilkanaście razy poruszaj tzn złącz-rozłącz. Natomiast jeśli to nie będzie to, to mogą być też przetarte przewody między dachem a klapą. A jeśli to nie pomoże :( no to chyba jedynie elektryk. Aha, jeszcze jedno. Jak będziesz miał już mechanizm wycieraczki na wierzchu,( i o ile z niego nie wycieka płyn) to go nasmaruj, a najlepiej, to i tak go zdemontować, rozebrać, wyczyścić-szczególnie miejsce pracy dyszy-i posmarować, bo często się to g..o zaciera i leje wewnątrz tapicerki prosto na zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności