Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

plastikbiker naprawdę nie ma sensu ładować w bajery do samochodu. Są one zbędne, bo... Dzieciak w samochodzie najczęściej śpi. A jak jest większy, to sie bawi własnymi zabawkami albo z zainteresowaniem patrzy na drogę (to dla niego nowy świat, dynamicznie zmieniająca się sytuacja, dziecko strasznie to lubi i mocno to przeżywa. A naprawdę na później, to możesz jaki odtwarzacz DVD w podsufitkę strzelić i będzie ekstra!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie mam tu na mysli zabawek tylko cos co moze sie przydac, a o czym nie wiem z oczywistego braku doswiadczenia w tej kwesti:D

DVD to i tak mialo wpasc do srodka nawet bez dziecka ;) wiec za jakis czas tam zladuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o osłonie przeciwsłonecznej na drzwi, co by maluchowi nie świeciło. Tylko odrazu odradzam takie na przyssawke z cieniutkiej, czarnej badź kolorowej siateczki....nic nie dają. Ja obszyłam takową materiałem , a jak córa ją zmasakrowała, to wieszałam po prostu pieluchę tetrową i przytrzaskiwałam szybą :) Proste , a bardzo skuteczne. No ale moze juz wymyslili jakies fajne i spełniające swoją rolę :D

A juz tak w przyszłosci... ochraniacz na fotel kierowcy , czy pasażera...może być z kieszonkami na zabawki. Moje córy uwielbiały kopać fotel przed sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak! Fotele to mam skopane doszczętnie przez młodego. Na szczęście skóra i myje się migiem. A co do szyb. Ja wymieniłem je na firmowo przyciemniane. Ale dobra ciemna folia z filtrem UV też spełnie swoje zadanie! I można jeszcze żonie wytłumaczyć dlaczego folię założyć musisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wieszałam pieluchy tetrowe. A na tyły foteli są specjalne folie albo maty z kieszeniami na pierdoły dla dziecka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastik,niektore paski mają zintegrowane foteliki dziecięce,może posiadasz takowy,a jak nie to moge załatwić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widze poszly konkrety czyli szybki pojda pod folie z UV ;) w koncu.

Za pokrowcem na siedzonka juz sie rozgladam pewnie kupie od razu na oba.

Fotelik nie dzieki may za checi ale zamowilem juz koszyk od 0-13miechow i fotelik recaro takze ten temat jest juz zalatwiony ale wstaw fote tego bajeru jak masz bo pierwsze slysze o czyms takim.

Dzieki wszystkim za podpowiedzi i czekam na kolejne zlote mysli:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item507016486_poduszka_rogal_pod_szyje_klapouchy_disney.html#gallery - takie coś też jest bardzo przydatne (wiem z doświadczenia:) ) nie koniecznie tej firmy.

 

PS O co chodzi tym dzieciakom że tak kopią po tych fotelach - moja córa to uwielbia:p.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item507016486_poduszka_rogal_pod_szyje_klapouchy_disney.html#gallery - takie coś też jest bardzo przydatne (wiem z doświadczenia:) ) nie koniecznie tej firmy.

 

PS O co chodzi tym dzieciakom że tak kopią po tych fotelach - moja córa to uwielbia:p.

Pozdrawiam

To juz mam zona kocha takie gadzety:D

Moze kopia dlatego ze to jedyny moment w ktorym staremu mozna okopac autko i ujdzie na sucho;)

albo za wolno jedziesz lub za szybko:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia

plastikbiker

oslona na fotel wystarczy jedna-sa przewaznie zapinane na rzep wiec mozesz zmienic polozenie-a przyda sie gdzies kolo 1 roczu bo wtedy dziecko zaczyna siegac nozkami do fotela (chyba ze ta z kieszonkami to moze bac juz teraz i mozna tam zawsze miec zapasowa pieluche czy husteczki jak sie uleje :P )

http://allegro.pl/item507016486_podu...y.html#gallery - to tez dla starszych dzieci a teraz foteliki juz maja raczej na tych zaglowkach cos na ten styl wiec moze sie okazac zbedne, ale skoro juz jest pewnie sie przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

Witam,

Przepraszam ze od razu tutaj bez przedstawiania, ale czas bardzo mnie nagli.

Czy ktos z was ma moze ten fotelik (Maxi Cosi Tobi) w swoim passacie ?

Slyszalem opinie ze pasy samochodowe moga byc zbyt krótkie do zapiecia go.

 

Bardzo prosze o informacje

Posiadam paska 1.9 TDI kombi z 2000r (przed liftingiem).

 

------------------

Moje pytanie zostalo wywalone z innego dzialu. Nie bardzo wiem czemu admin chce podpinac mojego posta do obcego tematu, zawsze myslalem ze lepsza jest czystosc tematu a nie przeciaganie go w nieskonczonosc. Poza tym na "dyskusje o motoryzacji" nie bardzo mi to pasuje ale nie wazne. Dostosuje sie grzecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie zostalo wywalone z innego dzialu. Nie bardzo wiem czemu admin chce podpinac mojego posta do obcego tematu, zawsze myslalem ze lepsza jest czystosc tematu a nie przeciaganie go w nieskonczonosc. Poza tym na "dyskusje o motoryzacji" nie bardzo mi to pasuje ale nie wazne. Dostosuje sie grzecznie

Nawet nie zajrzałeś do Regulaminu forum więc nawet nie powinienem zaczynać rozmowy. Czystość tematu - jest lepsza jeśli jest czystość forum czyli nie ma 150 tematów o fotelikach tylko 2/3 tematy. I zacytuje opis działu 'Dyskusje o motoryzacji'

W tym miejscu toczą się dyskusje o motoryzacji i tematami bezpośrednio z nią związanymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z was ma moze ten fotelik (Maxi Cosi Tobi) w swoim passacie ?

Slyszalem opinie ze pasy samochodowe moga byc zbyt krótkie do zapiecia go.

 

Ale skoro już tu trafiłeś to...

Wydaje mi się że Twój fotelik jest podobny do mojego (jak w tej aukcji http://www.allegro.pl/item709309222_nowy_graco_rally_sport_logico_lx_2009_organizer.html ) i nie ma najmniejszego problemu z długością pasów. Poza tym większość fotelików powyżej 18g (<36 kg) ma tylko takie sposób mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

dzieki za odpowiedz,

niestety twoj fotelik jest zupelnie inny niz moj.

Maxi Cosi Tobi (9-18kg) ma specyficzny sposob montarzu.

Czy ma ktos moze konkretnie ten fotelik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxi Cosi Tobi (9-18kg) ma specyficzny sposob montarzu.

Czy ma ktos moze konkretnie ten fotelik?

 

Dokładnie identyczny mam fotelik, fotelik pierwsza klasa.

Montuje się go przypinając pasami, montowałem go zarówno na siedzeniu z przodu jak i z tyłu i żaden pas nie jest za krótki, po przypięciu nawet zostaje jeszcze dużo pasu który jest zwijany. A fotel przymocowany jakby był przyspawany.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

dzieki za odpowied (niestety nie bylo mnie - dopiero teraz mam dostep do sieci)

Potwierdzam, fotelik pasuje do mojego passata.

Dzieki za pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam :)

 

w czym podróżują Wasze pociechy - jaki rodzaj/ model/typ fotelika stosujecie w swoich paskach ?

jestem na etapie poszukiwania fotelika dla synka co prawda ma 5 miesięcy, ale wyrósł już z nosidełka dla niemowląt, zrobiło się za ciasne.

szukam fotelika z isofix'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ze strony www jest bez systemu isofix, wydaje sie ze system ten jest wygodniejszy i bezpieczniejszy, do tej pory miałem fotelik dla niemowlaka z zabezpieczeniem pasami, teraz mam zamiar wykorzystać fabryczne uchwyty na isofix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item965939563_recaro_young_sport_9_36_kg_aerosleep_kol_2010.html

 

Polecam zdecydowanie ten fotelik używamy go dla naszej córki od kiedy skończyła 8 miesięcy.Jeden z niewielu który był testowany przec EURO NCAP i daje pewność że zabezpieczyłeś swojemu dzieckow to co najlepsze.Użytkujemy go prawie rok. Po tym roku użytkowania powiem tak na żaden inny sie nie zdecyduje przy kolejnym dziecku. Córcia spedziła w nim 20 godzin w podróży jak jechalismy w zeszłym roku na wakacje zero nerwów, odparzeń, obtarć czy czegość innego. Co do systemu isofix nie wypowiem sie za wiele, ale czy nasza wygoda jest ważniejsza od bezpieczeństawa naszych pociech ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności