Skocz do zawartości
Gość MaciekPassat

kontrolka air bag B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciekPassat

Witam forumowiczów,tym razem problem z air bagiem ale na szczescie nie w moim samochodzie.Moj brat poszedl w moje slady i rowniez zaopatrzyl sie w passata,wszystko gra ale....no wlasnie,u mnie po wlaczeniu zaplonu kontrolka air bag chwilke sie pali po czym gasnie,u niego zaroweka od air baga byla spalona,a po wlozeniu nowej ciagle sie swieci jak tylko wlaczy sie stacyjke.Passat nie wyglada na bitego,braciszek byl w warsztacie sprawdzic czy w ogole sa podusie i sa,obydwie,wszystkie paski tez nie sa zerwane nigdzie,a mimo to pali sie non stop.Co dolega biednemu passacikowi??

 

 

 

Pozdrawiam,Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba podpiąć paska pod kompa i skasować błąd. Możliwe że komputer zapamiętam jakiś błąd air baga i teraz świeci się ta kontrolka, a możliwe też że jest jakieś uszkodzenie, zwarcie i dlatego się to świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczka sama się nie spaliła tylko spalił ja poprzedni właściciel ;) Jedź na VAGa i wszystko wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciekPassat

tylko jest problem bo samchod nie jest moj a na dodatek jest za granica:).Szukam jakiegos prostszego sposobu skasowania tego,moze jakies odlaczenie akumulatora czy cos pomoze??a tak z innej beczki,taka kontrolka to dobry sposob na pozbycie sie zony z przedniego siedzenia,teraz moja szwagierka jezdzi na tylnym siedzeniu bo boi sie ze jej pduszka nagle wystrzeli :592: sytuacja jeszcze lepsza w samochodach z poduszkami w tylu,wtedy to pewnie w bagazniku by jezdzila:>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie pali to właśnie jej juz napewno nie wystrzeli. Przez odłączenie aku nic nie da tylko VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.

Da się VAGiem wykasować crash ze sterownika poduszek?

Wątpię.

Można diagnozować VAGiem. Jeśli powodem jest wszystko oprócz wystrzału, to da się zrobić, o ile wszystko w układzie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr
Tak na marginesie.

Da się VAGiem wykasować crash ze sterownika poduszek?

Wątpię.

Można diagnozować VAGiem. Jeśli powodem jest wszystko oprócz wystrzału, to da się zrobić, o ile wszystko w układzie gra.

 

 

 

jak był dzwon to nie wykasujesz vagiem,powodow moze byc kilka,np.zerwana tasma przy kierownicy,brak masy sterownika poduszek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam podobny problem z poduszką od kierowcy swieci cały czas podłączyłem do kompa błąd skasowałem i zaraz zapalało się od nowa kod błedu 024c obwód zapłonowy 1 przedniej poduszki po stronie kierowcy wysokohmoowy. prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się pali to tylko vag ratuje, ostatnio się bratu zapaliła w A4 b6 i musiał jechać na vaga, błąd pojawił mu się jak gdzieś jechał po wertepach. Na vagu pokazało ze poduszka pasażera, kumpel powiedział że jak się pojawi znowu błąd to trzeba będzie patrzeć na połączenie z poduszką bo może coś tam nie styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam podobny problem z poduszką od kierowcy swieci cały czas podłączyłem do kompa błąd skasowałem i zaraz zapalało się od nowa kod błedu 024c obwód zapłonowy 1 przedniej poduszki po stronie kierowcy wysokohmoowy. prosze o pomoc!!!

 

Bo trzeba usunąć usterke...

Samo wykasownie błędu nie zawsze pomaga :)

Wyczyść styki, przyśniedziały mają za wysoki opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jest problem bo samchod nie jest moj a na dodatek jest za granica.Szukam jakiegos prostszego sposobu skasowania tego,moze jakies odlaczenie akumulatora czy cos pomoze??

no właśnie - skoro autko nie było bite to na 99% był odłączany akumulator i dlatego świeci się teraz airbag.Skasuj ten błąd i zobacz co wtedy będzie.Jeżeli się znów pojawi to

musisz ustalić przyczynę - same kasowanie błędu nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to taśma kiery czyli wymiana pomoże i nie trzeba na vagu kasować-błąd zostanie usunięty ale zostanie w pamięci kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej jest to taśma kiery czyli wymiana pomoże i nie trzeba na vagu kasować-błąd zostanie usunięty ale zostanie w pamięci kompa

 

Czy najczęściej taśma... fakt, że się zdarza. Nie radziłbym wymiany taśmy w ciemno...

 

Po za tym to co piszesz z tym zniknięciem błędu po wymianie taśmy, to niestety tak się nie stanie. Kontrolka nadal się będzie świecić i trzeba będzie wykasować błąd i wtedy zniknie i już się nie powinna pojawić. Są samochody w których gaśnie kontrolka AIRBAG, po dokonaniu naprawy sama. Czy też chodźby sterownik ABSu również po naprawie usterki gaśnie, ale nie AIRBAG w VW :)

 

Także VAG będzie tu niezbędny :)

Edytowane przez rh.rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup VAGa podstawową wersję i sam skasuj błąd, ja tak zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym to co piszesz z tym zniknięciem błędu po wymianie taśmy, to niestety tak się nie stanie. Kontrolka nadal się będzie świecić i trzeba będzie wykasować błąd i wtedy zniknie i już się nie powinna pojawić. Są samochody w których gaśnie kontrolka AIRBAG, po dokonaniu naprawy sama. Czy też chodźby sterownik ABSu również po naprawie usterki gaśnie, ale nie AIRBAG w VW

Ja wiem że kontrolka od abs-u sama gaśnie po usunięciu usterki i od poduszek też a wiem to bo sam w moim klamocie dłube .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Nie chciałem zakładać nowego wątku bo nie chce śmiecić. Otóż mój problem : od zakupu passka (B4) świeci mi kontrolka AIRBAG, mam kabel, więc podpiąłem pod lapka ale nie chciał sie połączyć wogóle z poduszkami. Stwierdziłem że mam tani sprzęt. Dziś pojechałem na Vaga i to samo nie może się połączyć z poduchami. Tak jakby ich w ogóle nie było ( posiadam 2 poduchy). Czy winny jest sterownik-sensor poduszek ten co jest pod deską naprzeciw lewarka biegów ? Co jeszcze może być przyczyną ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłaczony kabel nie komunikuje się ze sterownikiem to moga być trzy powody

1. nie masz sterownika do airbagu (wymontowany na żywca przez poprzedniego właściela bo paliła się kontrolka i nie wiedział jak sobie z tym poradzić) i to tłumaczy zapaloną kontrolke AIRBAG

2. walnięty sterownik i to też tłumaczy brak komunikacji i palącą się kontrolkę

3. przerwa na żyle K między złączem diagnostycznym a sterownikiem lub brak zasilania albo masy na sterowniku - tłumaczy j/w

 

Dodatkowo zapalona kontrolka od poduszek to może być albo zwykły bląd który po usunięciu jakiegoś uszkodzenia da sie usunąć VAG-iem lub tzw CRASH DATA i tego nie usuniesz kablem. W tym przypadku tylko wymiana sterownika

Jakbyś potrzebował dodatkowych informacji to pisz na PW bo tutaj zaglądam rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wielkie, posprawdzam wszystkie możliwości jakie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie opisane twoje metody kolego, no i jakby co kupiłem dziś sensor airbag, i zabrałem sie za montaż. Zdjąłem wszystkie obudowy ( lewarek biegów, i konsola z popielniczką) no i nic tam nie znalazłem. Myślałem że jest gdzie indziej zamontowany, ale po przeczytaniu na forum postów n. t. gdzie on się znajduje myślałem że jest gdzieś na ścianie grodziowej silnika. Ale znalazłem jakieś kable do niczego nie podłączone naprzeciw lewarka. Podejrzewam że to powinno być to. Tu wrzucam foto

 

zdjcie0104a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

no i prosze o pomoc gdzie wogóle powinien znajdować sie ten sensor, czy w miejscu które zaznaczyłem na foto? Bo ta czarna wtyczka zaznaczona na czerwono nie pasuje do sensora czyli wnioskuje że brakuje mi jeszcze wiązki podłączanej z tej kostki do sensora tak ? Może ma ktoś jakieś foto jak to powinno być prawidłowo zamontowane. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności