Skocz do zawartości
Leon66

Fabryczny alarm w pasku.

Rekomendowane odpowiedzi

mam VAg com 311 i nie wchodzi mi w kanal gdzie ustawia sie regiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. podepne sie.

alarm mam fabryczny i raczej nikt nie przerabial nic. chodzi o to ze nie dziala mi syrenka a nie moge jaj zlokalizowac. ktos powie ze skoro jej nie mam to jak ma dzialac ale do rzeczy. rozebralem caly bagaznik (sedan) i nie ma zadnych wolnych kabli ani syrenki, jest mozliwe ze czasem montowano je gdzie indziej niz w bagazniku? moze ktos zapodac foto gdzie dokladnie jest ta co niby ma byc w bagazniku?

pozdrawiam

Boczki pozdejmowałeś i nic nie ma? :eek: A skąd wiesz, że masz fabryczny alarm ? Może jednak go nie ma skoro nie wyje. Tutaj jest opis jak zdemontować, ale niestety do kombi. A trąbka znajduję się tam, gdzie zaznaczyłem :)

img0790t.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może starego właściciela denerwowała i ją wyj.....ął :) A przewody uciął tak, żeby nikt nie znalazł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem,

W siebie w kombi 2000r 3B stwierdzilem brak syreny alarmu fabrycznego (jest to mozliwe?) Mam czujniki ruchu w lampkach. vag wypisuje alarm horn-błąd. zadnych przewodów ucietych nie widze w okolicy bagaznika.

****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie fabryczna syrena jest za obok lewej, przedniej lampy przeciwmgielnej (variant 2003)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości sprawdziłem u siebie, zamknąłem auto pilotem siedząć w środku. Nic się nie działo, dopiero jak przekręciłem kluczyk to odezwała się tylko raz syrena, która u mnie jest umiejscowiona za tylnią kanapą po lewej stronie. Raz bzyknęła, raz kierunki mrygnęły i koniec. Nie wiem, czy to immo wykryło odpowiedni kluczyk i wyłączyło alarm, bo rozumiem że gdyby ktoś grzebał jakimś łamakiem to dalej by wyła syrenka?

A powinny działać jakieś czujniki ruchu? Mam w suficie malutką kratkę taką samą jak w panelu climatronica, pamietam że kiedyś czytałem na forum, że tam jest czujnik ruchu. Dlaczego nie aktywuje alarmu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi rowniez nie wlacza syreny. lecz nie ma jej za tylna kanapa po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:phieh,

u mnie akurat z lewej. Co auto to inaczej. Ale nie dzila,nawet nie jest podswietlony wlacznik na slupku. Moze to byc z niesprawnego lewego zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak zamkne auto mryga dioda włoże klucz w drzwi lub tylną klapę przekręce i alarm zaczyna wyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli Ci chodzi o ta kratke w lampce syfitowej to jest to miejsc na mikrofon. czujniki ruchu sa w tylnych lampkach pasażerów. moga niedzialac jak sa wyłaczone (wylacznik na słupku od strony kierowcy na wysokosci siedziska fotela) albo wyłaczone programowo przez VAG. po uzbrojeniu alarmu otworz drzwi od srodka powinno dluzej wyc, chyba ze jest syrenka wylaczona programowo.

 

Byłem włąśnie sprawdzić. W tylnich lampkach jest tylko lampka i oczka na zaczepienie zwijanej siatki, te oczka to takie same jak w tylniej częsci auta. Jak złoże tylnie fotele to mam wtedy siatke rozłożoną bezpośrednio za fotelami kierowcy i pasażera.

A otowrzyć auta od środka nie moge, ponieważ jak ciągne za klamke co rygielek idzie w góre i wraca w dół jak puszcze klamke, a przycisk owtarcia/zamknięcia na boczku nie działa jak auto jest zamknięte. Syrene wiem, że mam bo słyszałem jak raz zawyła po przekręceniu kluczyka. Dziwne, że jest alarm a nie ma czujników ruchu w środku - może to gdzieś pisze na forum i nie doczytałem jeszcze, ale czy były wersje alarmów z czujnikami lub bez?

 

edit: ...wyłącznika w słupku nie mam

Edytowane przez Siwy_223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wcisniesz drugi raz po sekundzie zamykanie na pilocie to odblokuja sie zamki i mozesz oworzyc od srodka ciagnac za klamke 2 razy.

 

ok w porządku, tylko że wtedy przestaje mrygać dioda od alarmu i jak otwieram auto od środka to nic się nie dzieje i dalej nie mam jak sprawdzić czy alarm wyje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za kolejną odpowiedź.

Wiem robiłem to wg Twojego opisu, ale u mnie w momencie jak to piszesz odryglowania zamków, deaktywuje alarm. Czyli wszystko tak jak opisujesz, że auto jest dalej zamknięte, ale czuwania alarmu wtedy u mnie nie ma...

Jutro podepne vaga i popatrze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanie jak zwiększyć zasięg pilota fabrycznego alarmu bo mój działa około 10m po wymianie baterii, szwagier ma skode i z czwartego piętra otwiera i zamyka a ja tylko około 10m czy jest możliwość zwiększenia zasięgu proszę o poradę lub przekierowanie na odpowiednią stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki za kolejną odpowiedź.

Wiem robiłem to wg Twojego opisu, ale u mnie w momencie jak to piszesz odryglowania zamków, deaktywuje alarm. Czyli wszystko tak jak opisujesz, że auto jest dalej zamknięte, ale czuwania alarmu wtedy u mnie nie ma...

Jutro podepne vaga i popatrze....

Jeżeli naciskasz dwa razy kłódeczkę na pilocie, to jest tak jak piszesz. Samochód zamyka się, ale bez alarmu. U kolegi Rośka jest inaczej, ale nie wiem dlaczego. Ja wiem, że jak się naciśnie dwa razy zamykanie na pilocie, to samochód zamyka się bez uzbrajania alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siedzisz w samochodzie. wciskasz przycisk z zamknieta kludeczka na pilocie. zamyka zamki, rygluje je i aktywuje czuwanie alarmu.

wciskasz jeszcze raz ten sam przycisk z kludeczka, odryglowywuje zamki, nadal auto jest zamkniete, ( nie otworzysz z zewnatrz) czuwanie alarmu nadal zalaczone. Ciagniesz za klamke, odskakuje grzybek do gory, ciagniesz drugi raz otwierasz drzwi, zalancza sie alarm.

Tak jest u mnie.

U mnie rowniez tak samo.

 

jak zwiększyć zasięg pilota fabrycznego alarmu

moglo cos w kluczyku sie odlutowac. Porownaj z zapasowym dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapasowy tak samo bardzo blisko około 10m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do braku syreny, a raczej klaksonu to sprawdź ustawienia w module komfortu. Alarm ustawia się na różne regiony zgodnie z obowiązującymi przepisami odnośnie używania sygnału dźwiąkowego.

 

niestety wogole mi nie wchodzi w kanal ustawienia syreny w VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety wogole mi nie wchodzi w kanal ustawienia syreny w VAG.

Nie łączy się w ogóle z modułem 46?

Może masz w swoim passacie ulepszenie, mianowicie moduł komfortu chłodzony cieczą?

Lepiej działają te chłodzone powietrzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mianowicie moduł komfortu chłodzony cieczą?

Dobre :) Muszę to sprzedać jakiemuś klientowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie łączy się w ogóle z modułem 46?

Może masz w swoim passacie ulepszenie, mianowicie moduł komfortu chłodzony cieczą?

Lepiej działają te chłodzone powietrzem ;)

 

chlodzony powietrzem :] niestety stwerdzilem ze byla jakas ingerencja z wtyczkami. cztery piny mam nie orginalne(czerwono-czarny od oswietlenia kabiny, juz poprawilem i dziala oraz zolto-czarne i to pewnie od alarmu jest ale mocno siedza. no i tej syrenki nie moge zlokalizowac. lewy tyl w bagarznika-brak, lewy przod-brak (tylko klaksony) W 46 comfort normalnie wchodze, tylko kanal alarmu ERROR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności